(upravil bsedlacek 24. 2. 2015 23:09)

Téma: Vadí promáčklá prachovka na výškáči ?A jak ji opravyt ?

Hojas Borci potřebuju poradit jak opravyt promáčklou prachovku na výškovém reproduktoru ?? A jestli to nějak nevadi zvuku ??
Slo by to vysavačem ???  Díkyy


ps :Výškač má prachovku z takové té stříbrné "folie "

Re: Vadí promáčklá prachovka na výškáči ?A jak ji opravyt ?

Vysavačem by to mělo jít, vyzkoušej.

Web

Re: Vadí promáčklá prachovka na výškáči ?A jak ji opravyt ?

,, opravyt "   sad

Re: Vadí promáčklá prachovka na výškáči ?A jak ji opravyt ?

Nemáš tam foto celého repra, ale většina výškáčů jde jednoduše rozbrat, pak vyndáš kopulku s cívkou a tlakem z opačné strany ji vyrovnáš.

Re: Vadí promáčklá prachovka na výškáči ?A jak ji opravyt ?

Vymontuju ho z bedny a nafotim

Re: Vadí promáčklá prachovka na výškáči ?A jak ji opravyt ?

Nejjednodušší to máš vysavačem. Pokud nebude mít dostatečnou sílu, tak vyndat sáček.

Web

(upravil bsedlacek 24. 2. 2015 23:10)

Re: Vadí promáčklá prachovka na výškáči ?A jak ji opravyt ?

Zde: ted jsem to vymontoval...ale ty svine to udělali jako "celek " s tím plastem... ono by to si slo nějak "vyšprtnout" ale nevím jak ty kontakty  jsou taky na tom plastu...  no zkusím ten vysavač

ps: a muže to nějak i kazit zvuk ?nebo je to čiste jen kosmeticka zaležitost?

Re: Vadí promáčklá prachovka na výškáči ?A jak ji opravyt ?

a nejsou to nějaký ty spešly, kde je uvnitř nějakej plyn a ten když uteče, udělá to tohle?

(upravil bsedlacek 24. 2. 2015 23:11)

Re: Vadí promáčklá prachovka na výškáči ?A jak ji opravyt ?

.. to fakt netuším .... .je to ze studiových beden a docela drahych ..:)  jinak ten vyškáč hraje řekl bych uplně normalne

tak vysavačem to nejde...nema vykon  1500w a prd ... 


nebo jedině vykonejsi vysavač ...

(upravil bsedlacek 24. 2. 2015 23:10)

Re: Vadí promáčklá prachovka na výškáči ?A jak ji opravyt ?

Tak a je po výškači smile utrhlo se me to ..... pujde to opatrně napajet ne  ???

Re: Vadí promáčklá prachovka na výškáči ?A jak ji opravyt ?

Tak jestli mas slušné vybaveni, klidnou ruku a vhodnou konstelaci hvězd, tak je to tak 50:50. Pajel jsem nedavno trhlej reprak v tabletu po padu, nemohl jsem za boha najit druhej vyvod z civky, nastesti ten chlupek co z toho vedl jsem si pod zvetsovakem zjistil, ze jsou chloupky 2. Tady to jsou uz poradny draty..

Re: Vadí promáčklá prachovka na výškáči ?A jak ji opravyt ?

Prdel je že nemáš promáčklou prachovku ale membránu. Na každý membráně máš nalepenou cívku a jít na to vysavačem je bez pardonu pí.ovina. Teoreticky by to šlo u textilní kaloty ale u hliníkový musí bejt každýmu kdo je tu zaregistrovanej jasný jak to dopadne. Vypiš si nicky těch co ti to poradily a hromadně jim poděkuj. Dneska je každej odborník

(upravil bsedlacek 15. 2. 2015 20:52)

Re: Vadí promáčklá prachovka na výškáči ?A jak ji opravyt ?

Moje blbost... už je to .. je to neopravitelné zkoušel jsem to pájet..ale uz se častečně rozmotala civka... 

Zkusim kolik bude stat nahradní vyškač .. je to M-AUDIO EX66 reklamace děla DISK snad to pujde jeste sehnat ... a snad to nebude vic jak 2000 ...no necham se překvapit.. nebo by to šlo opravyt -zrepasovat ???

jinak bych byl nucen to nahradit něcim kvalitním treba SEAS,Scan SPEAK  ale to by se muselo na miru te vyhybky že? Byl by to problém ?

http://www.zzounds.com/item--MDOEX66

Re: Vadí promáčklá prachovka na výškáči ?A jak ji opravyt ?

Su ludia, ktory premotavaju cievky ARVciek (Tesla/TVM vyskace). Pred tym, ako to viac do....s, skus pohladat a popytat sa, ci to dokazu opravit a uistit sa, ze sa neposkodi kostricka cievky, na ktorej je to navinute... Ta membrana bude sice nalej premacknuta, ale vyskac bude fungovat.
Dalsia moznost je zistit, ci sa neda pozit nahradna membrana z ineho vyskaca, nie len ci bude pasovat, ale ci nie je nahodou totozna.
Dalej skusit kontatovat autorizovany servis.
No a mame tu este e-bay. Len tam je originalita otazna.

Re: Vadí promáčklá prachovka na výškáči ?A jak ji opravyt ?

Můžeš si poměřit, jestli by tam nešlo náhodou tady toto.

(upravil bsedlacek 24. 2. 2015 23:11)

Re: Vadí promáčklá prachovka na výškáči ?A jak ji opravyt ?

ted se na to dívam diky,  25.5 mm udavaji oni .meril jsem to  ja mam jen 2 cm ...   takže tato možnost padá..