Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.

(Stránka 5 z 5)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Actidamp MK3 V2

Stránky: ««« 1 2 3 4 5

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [81 až 88 z 88]

81

Re: Actidamp MK3 V2

Ok, a tieto co doporucujete su plug and play do mk3? Lebo ziadne zasahy do neho robit nepolanujem...

82

hranatybraska napsal:

z těhle lowendů je nejlepší LM833 takový příjemný, až lampový zvuk

To jo LM833, kreslí docela dobře a je to i slyšet. Někomu se to může jevit jako lampový zvuk. Nelze ho ale použít. Je to dual a všechny actidampy jsou postavené na singlech.

83 ...editoval kaed (13. 12. 2020 21:08)

Po delší době jsem si pustil něco z vilnylu a dost mě překvapilo houpání repro po položení jehly na drážku. Dřív jsem to z nějakýho důvodu nepozoroval, možná yamaha ax-490 přenáší nižší kmitočty než to předchozí JVC...
Ale co s tím? Dostal jsem tip na snížení vstupní kapacity, protože 3uF/47k má mezní kmitočet 1.1Hz, k čemuž nevidím žádnej důvod, i 1M je zbytečně moc. A nebo nějakej subsonic, ostatně +3dB pro srovnání úrovně s CD i tape by se hodilo. Používáte někdo něco takovýho, příp řešil někdo tenhle problém?

84

ja som mal rovnaky problem s nizkymi tonami pri yamaha a-s1100 phono integrovanym a preto som kupil nieco so subsonicom a taktiez s moznostou zvysenia urovne vystupu, lebo tam je 20-30% pokles medzi ostatnymi vstupmi, co je dost.

85

Stavěl jsem toto, ale jen půlku, abych jedním dvojitým operákem byl schopnej udělat stereo.
https://sound-au.com/project99.htm

86

spíš uvažuju o tom, že bych v tom jednom stupni ještě nahnal chybějící cca 3db, ale jestli bude stačit snížit vstupní kapacitu na desetinásobek, tak se s tím pootočením hlasitostí při poslechu z gramce srovnám.

87

Tři db lehce získáš zvětšením zesílení v prvním operáku, amatére... smile

88 ...editoval kaed (14. 12. 2020 11:14)

jasně, a tím amatérsky změním koeficient tlumení pro aktivní tlumení, pokud dobře počítám, tak vychází s 1.3M a zesílením 28 na nějakejch 46.4kiloohm, pokud zesílení změním na 30, bude to 43,3 kiloohm. a tak dál, že jo, to by snad mělo být tomu, kdo to vymyslel jasný - samozřejmě můžu změnit odpory ve zpětné vazbě toho oz pro aktivní tlumení - ale to už jsme snad jinde. Nechci to předělávat od základu.
Ale když už se ozval tvůrce, proč je teda navržená o řád vyšší vstupní kapacita, než by odpovídala "běžným zvyklostem" tj přenos od 16Hz/-3dB ?
samozřejmě s volně dostupným online návrhovým systémem třeba od ti nebo od lt to mám subsonic včetně +6dB navrženej za chvilku.
To DJ rix:  tohle jsem taky našel, ale i s tím jedním oz můžu mít nějaký to přídavný zesílení.
https://i.postimg.cc/3xHyzMr9/subsonic-6db.png - ten typ OZ neberte vážně, prostě ho v ti doporučili smile

Příspěvky [81 až 88 z 88]

Stránky: ««« 1 2 3 4 5

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Actidamp MK3 V2

Podobná témata

~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£