Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Stlpove repro k AVR Yamaha RX-V477

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

Téma: Stlpove repro k AVR Yamaha RX-V477

Caute,

Mam kupeny receiver Yamaha RX-V477 a chcel by som k nemu kupit nejake nove stlpove repro cca do 400€. Repro by mali byt 50/50 filmy/hudba. Preto sa obraciam na radu od vas.

Povodne som rozmyslal na repro Yamaha ns-777 alebo ns-555, no vypocul som si ich ako hraju a bol som trochu sklamany. Vysky boli silnejsie (co mi nevadi a +- vyhovuje), ale basy boli dost slabe a bol som nimi dost sklamany. Mal som moznost porovnat ich s Jamo S626, tie boli zas neskutocne prebasovane a mali slabe vysky, takze do toho by som tiez urcite nesiel. Repro boli pustane z toho isteho receivera Onkyo (konkretny typ som zabudol pozriet).

Chcel by som nieco, co by hralo vyvazenejsie. Rozmyslal som este nad HECO Victa Prime 702, MAGNAT Monitor Supreme 1002, MAGNAT Vector 207. Niekde som cital, ze Magnaty si s Yamahou moc nerozumeju. Je to pravda?

Diky za rady Smile

Re: Stlpove repro k AVR Yamaha RX-V477

Všetko v tejto cenovej hladine je hnoj použiteľný maximálne tak na filmy. Že si konkrétne nejaké bedne nerozumejú s nejakým zosilňovačom je viac-menej výhovorka, ktorou niekto ospravedlňuje hnojácky zosilňovač a hnojácke bedne. To zladenie zostavy spočíva v tom, že nedostatok jedného zariadenia kompenzuje nedostatok druhého zariadenia. 
Dobré bedne hrajú dobre aj s MBA810. S lepším zosilňovačom hrajú ešte lepšie, ale je kravina, že si s niečím nebudú rozumieť vôbec a bude to hrať zle.

Re: Stlpove repro k AVR Yamaha RX-V477

S tymto obchodom nahodou nemate niekto skusenosti? Cena je viac nez zaujimava:

http://www.morele.net/wharfedale-diamon … o_spo=true

Re: Stlpove repro k AVR Yamaha RX-V477

mam podobny receiver pod oznacenim HTR-4065, k nemu predne Canton LE170. Ako spominal Jednorozec, na domace kino, FM, TV to staci. Frekvencna charakteristika je relativne vyrovnana, nic mi tam nevycnieva ani nechyba.
Na zaciatku som mal tiez problem, hlavne pri pozerani filmu, ze mi to rezonovalo na cca 40Hz, co je do znacnej miery sposobene nestatnym podorisom izby (stvorec s rez frekvenciu cca 40Hz) + basreflex na podobnu frekvenciu. Pri hudbe mi to az tak nevadilo. Pomohlo zapchat basreflex.  Zaujimave je, ze s predchadzajucim receiverom som tento problem nepozoroval...
Skus pozret Q Acoustic. Mam ich ako efekty a center a som s nimy velmi spokojny. Casom planujem vymenit aj tie predne za qacoustic.

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Stlpove repro k AVR Yamaha RX-V477

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£