Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Výměna trafa u repro tapco

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

Téma: Výměna trafa u repro tapco

Ahoj.

Rád bych se Vás jako začátečník zkušenějších zeptal, na výměnu trafa u aktivních reprobeden tapco 8. Původní trafo mělo 2 sekundáry o 25V, tzn 50V na výstupu. Myslíte, že bych jej mohl nahradit trafem 2x30V, tzn 60V? Repro na krátké zkusmo funguje v pořádku, ale bojím se aby v důsledku vyššího napětí neuhořel zesilovač dimenzovaný na jiný proud..

Jednak jde o funkčnost a druhak o stejné parametry výstupního zvuku v případě, že bych vyměnil trafo jen u jednoho repra a druhé repro nechal při starém. 

Děkuju za názor nebo zkušenost!

(upravil Lukáš33 16. 1. 2015 14:08)

Re: Výměna trafa u repro tapco

Dej tam stejné hodnoty co tam byly.

Re: Výměna trafa u repro tapco

Ono bude stačit na původním trafu vyměnit tu tepelnou pojistku za novou.

Re: Výměna trafa u repro tapco

A jak víš, že tam má přerušenou tepelnou pojistku a že vůbec jde vyměnit ?

Web

Re: Výměna trafa u repro tapco

mala by byt pod izoláciou.

(upravil Pech. 17. 1. 2015 10:29)

Re: Výměna trafa u repro tapco

Sendy: protože ji tam mají všechny trafa v komerčních výrobcích a dimenzovaný jsou často na krev, takže se to dá utrápit že vypne - a protože je nevratná, musí se vyměnit.

DJsteve: přesně tak.

Re: Výměna trafa u repro tapco

Tuto pojistku NEMAJÍ všechna trafa v komerčních přístrojích. To ovšem nevylučuje, že ji tam Honza skutečně má a navíc přerušenou. Pokud se chce sám pustit do opravy, měl by o ní vědět a nebo indikovat skutečnou závadu na trafu ev. důvod přerušení tep. ochrany.

Re: Výměna trafa u repro tapco

Pleteš se, nemají ji tam všechna trafa v komerčních výrobcích, zdaleka ne....

Když se dívám do statistik oprav starých Tapco, tak vidím 6 oprav EAM a 2x trafo, vždy mezizáviťák po pádu a ani jednou přerušený primár...

Samozřejmě se můžeme pouze dohadovat, co o tazatel  - a proč vlastně - vymýšlí.

Web

Re: Výměna trafa u repro tapco

Ahoj, jde mi o to, že původní trafo vyměňuju za nové. Původní trafo již nemám. A moje nové trafo dává na výstupu větší napětí. Pracuji s tím co mám, takže jiné, přesné, kupovat nebudu. První věc, co jsem zkoušel, je srazit napětí diodou (diodama). Ale výsledek není dle očekávání - nižší napětí - ale vyšší napětí. To je hloupost, že? Musel jsem udělat chybu měření, ale nevím jakou. Proto se mezitím, než vyřeším tento podivnej výsledek ptám na jiné možnosti.. Tolik k tomu, co tazatel vymýšlí..

Druhou možností snížení výstupního napětí je rozfiknout trafo a trochu odtočit a ustřihnout - má to nějaká úskalí, kterých si nejsem vědom?

Jinak děkuju moc za odpovědi. A pěknej den kutilové!

Re: Výměna trafa u repro tapco

Fakt stojí za to se s tím tak srát když 50VA trafo 2x25V stojí 400kč?

http://www.tme.eu/cz/details/55123-p1s2 … y/talema/#

http://groupdiy.com/index.php?topic=41502.0

(upravil siroky.jan 21. 1. 2015 14:46)

Re: Výměna trafa u repro tapco

Stojí to za to, protože můj případ vyžaduje 300W (tzn cena cca 1000) a jsem student

Re: Výměna trafa u repro tapco

prodej trafo co máš a kup takové co má odpovídající parametry

Re: Výměna trafa u repro tapco

prosímtě, co je tam za chrobáka?

Re: Výměna trafa u repro tapco

K čemu 300W? Původní toroid má rozměry 40x80, 300VA toroid má nějakých 60x130.

Rozeber druhou bednu, vyndej trafo, zvaž ho, změř rozměry a +- dle toho objednej druhý toroid.

Taky si zkus přečíst odkaz na groupdiy co je výše, někdo tam řešil stejný problém jako ty.

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Výměna trafa u repro tapco

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£