Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Citlivost reproduktorů versus watty

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

Téma: Citlivost reproduktorů versus watty

Vazeni,

mam jeden par beden, který mají citlivost 89 dB
2. par beden ma citlivost 91 dB

cisty trvaly vykon zesilovace je 100 W na kanal

Dotaz :


kolik wattu bude stacit reprosoustave s vyssi ctlivosti, tj 91 dB na dosazeni stejného akustického tlaku, aby hrala stejne hlasite jako reprosoustava s nižší citlivosti, tj 89 dB a pocitejte modelove s plnym vykonem zesilovace, tj. 100 W vykonu.


Diky za info

Re: Citlivost reproduktorů versus watty

63 W

(upravil dertonka 17. 8. 2015 10:30)

Re: Citlivost reproduktorů versus watty

Ahoj, taky potrebuji poradit, chci koupit repro, jedno má 800W 30HZ-20KHz 8ohm a citlivost 126 db, a nebo druhej pa set má 1200W 40Hz-20Khz, 8 ohmale citlivost jen 89 db jedná se o tyto
dva PA sety : 1200W : http://www.electronic-star.cz/Aktivni-s … _i4916.htm a 800W: http://www.electronic-star.cz/Set-Skyte … AodAuAGEA, poradte který sou lepší, nevyznám se v té citlivosti, kdyžtak plz pište na muj mejl: dertonka@seznam.cz

Re: Citlivost reproduktorů versus watty

Kromě toho že 126dB citlivost je prakticky nesmysl a bude to spíš maximální teoretocky dosažitelný akustický tlak...tak i ostatní parametry budou dost nadhodnocené. Oboje (ale obzvláště ten "1200W" set) jsou totální low-end a vyhozené peníze.

(upravil dertonka 17. 8. 2015 10:47)

Re: Citlivost reproduktorů versus watty

takže radši koupit ten 800W set, nic lepšího do 4500 sem nenašel, známí má ten samý ale 600W a hrají dobře,
kdyžtak poradte, dekuji

Re: Citlivost reproduktorů versus watty

ten 1200w set se mě zdál právě lepší ikdyž má nižší frekvenci, jen sem chtěl vedet který pa set stojí fakt za ....., děkuji

Re: Citlivost reproduktorů versus watty

Obojí je to mooc mooc špatné...

Re: Citlivost reproduktorů versus watty

na to jaký jsou tam psaný frekvence se vykašli.... takhle udané údaje samy o sobě jsou k ničemu a nemají moc velkou vypovídací hodnotu. Za hovno stojí oba dva ... a popravdě...ani jedno bych nenazval PA...spíš taková parodie a něco jako PA big_smile

(upravil PB 17. 8. 2015 12:20)

Re: Citlivost reproduktorů versus watty

A co říkáte tady tomu?

http://www.audiotek.cz/krk-rp10-3-866.html#

(Bohužel můj plat je příliš nízký na to, abych mohl kupoval laciný bedny.)

Re: Citlivost reproduktorů versus watty

Teď mi není jasné, co to má společného s původním dotazem. Ty reproduktory jsou z úplně jiné třídy. Docela ujdou, prý trošičku šumí. Osobní zkušenost nemám. Co vlastně potřebuješ, komu a kde to má hrát?

Re: Citlivost reproduktorů versus watty

Tie monitory KRK su fajn, ale si si isty, ze chalan hlada repra za 28000Kc/par? big_smile

Re: Citlivost reproduktorů versus watty

No, já jsem taky začal hledat napřed v levnějších, ale pak jsem usoudil, že by to byly asi vyhozené peníze. Pokud by ty Krky byly opravdu dobré, tak zase těch 28 k by za to snad mohlo stát.

Re: Citlivost reproduktorů versus watty

Je ale potřeba si uvědomit, že to není Hi-Fi bedna, které jsou víceméně schválně konstruovány tak, aby hrály "hezky" a s určitým větším či menším zabarvením ... Studiový monitor má naopak za cíl hrát pokud možno co nejvíce přesně a neutrálně. Někomu to nemusí vadit, někomu naopak ano.... při výběru beden za 28K bych si na to určitě raději dal pozor a bez předchozího poslechu bych je určitě nekupoval.

(upravil PB 20. 8. 2015 9:53)

Re: Citlivost reproduktorů versus watty

Já vím, nechci žádný Hi-Fi, ale pokud možno co nejvíc Fi. Bohužel neznám nikoho, kdo je má a v prodejně je poslouchat nechci. Potřebuju to mimo jiné na to, abych si přes bedny mohl občas pustit "doprovod" když cvičím na kytaru. Pochopitelně normálně cvičím přes sluchátka.

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Citlivost reproduktorů versus watty

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£