Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Raspberry pi,volumio,i2s_DAC a dalsi....

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 22]

(upravil kudlibabka 4. 1. 2015 10:54)

Téma: Raspberry pi,volumio,i2s_DAC a dalsi....

Zvazoval nekdo z vas nebo zkousel tuhle kombinaci?Jeden kamarad z Kanady na to hraje a nemuze si to vynachvalit...pokud tomu dobre rozumim,raspberry slouzi jako transport a na chytrym mobilu,laptobu nebo tabletu bezi volumio...raspberry ma i2s vystup takze staci pripojit DAC s i2s vstupem a uz to jede...podminkou je pripojeni na web...prosil bych o pripominky od veci znalych...diky

Re: Raspberry pi,volumio,i2s_DAC a dalsi....

Nejsem si jistej, ale tuším, že rapsberry neumí asynchronní I2S mod, takže MCK je generovaný PLLkou v chipsetu z nepřesnýho oscilátoru...pokud to tak je, tak to teda musí hrát přímo božsky big_smile

Re: Raspberry pi,volumio,i2s_DAC a dalsi....

no podle info ktery mam ja k dispozici to asynchronni mod umi...

Re: Raspberry pi,volumio,i2s_DAC a dalsi....

je to možný, spousta lidí na to píše spoustu věcí, pokud se to procpe přes galvanickej izolátor, tak to může hrát dobře...rušení tam bude daleko míň než u PC

Re: Raspberry pi,volumio,i2s_DAC a dalsi....

kudlibabka: mam RPi ver. B+ a k tomu totok http://www.hifiberry.com/digiplus/ , volumio bezi ako os na RPi, tablet/phone sluzi budto ako ovladac alebo transport (cez airplay, v tomto pripade je RPi len bridge), potrebujes domacu siet vcetne music servera z ktoreho tahas hudbu, budto PC alebo nejaky NAS, pobezi to vcelku s akymkolvek softom urcenym k streamu, bubbleupnp, DS audio od synology atd, su tam aj dalsie moznosti nic viac som vsak neskusal....ako celok to hra slusne s ohladom na to kolko to cele stalo, na seriozne pocuvanie to ovsem podla mna nieje, kazdopadne zalezi na pozadavkoch sudruha wink
pokec o priamom vystupu I2S tutok http://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?t=8496 a preco to nerobit napriklad tutok http://www.diyaudio.com/forums/pc-based … te-iv.html v komentoch od uzivatela soundcheck

(upravil kudlibabka 3. 1. 2015 21:52)

Re: Raspberry pi,volumio,i2s_DAC a dalsi....

kuky diky....kdyz vidim jak je to slozity zustanu asi u spinning transportu,ktery jsem behem 30 minut vyrobil z DVD prehravace Pioneer DV444 vydrazenyho za 1 Euro...krom toho mam jeste nekolik asynchronnich USB modulu a sqbox Logitech...vzdyckykdyz se mi u tech digitalnich masin neco sere s nostalgii vzpominam na gramec...

Re: Raspberry pi,volumio,i2s_DAC a dalsi....

to rozhodne akorat v dnesnej dobe proste clovek nema chut chodit k gramcu alebo CD prehravacu pokazde ked si chce vypocut inu piesen od ineho skladatela alebo si to pohodlne pretocit na pasaz ktora sa ti pacila, urcite to ztraca to kuzlo nadruhu stranu si neviem predstavit skladovat tisicky skladieb na doskach alebo CD, mozno nejake speky ktore su raritou ale inak asi nie smile

na tom RPi nieje nic zloziteho, pripojis stavu, nechas nabootovat, skontrolujes v prehliadaci ze je volumio nabehnute a hras, ovladac je phone alebo tablet kde si len najdes transport (oznaceny volumio) a hras, podobne ako u SB, mensia drbacka je akorat u uvodneho nastavenia volumia ale ani to nieje nic zloziteho, nicmenej zvokovo to na SB asi nema, sice sme to napriamo neporovnavali ale z pamete mi prislo to RPi zbytocne ostre a zkreslene
pokial hladas nieco lepsie za rozumny peniaz tak urcite to co som postoval do vlakna s USB->I2S...

Re: Raspberry pi,volumio,i2s_DAC a dalsi....

spis mne zajimalo jak je to s tou kvalitou....uz tahle mam tech veci vic nez potrebuju...po vytuneni jsem spokojenej  s sqboxem Logitech Duet,ikdyz na nej momentalne nehraju, pouzivam waveIO a notas...pro poslech na sluchatka mam QNKTC

Re: Raspberry pi,volumio,i2s_DAC a dalsi....

je to z duvodu spatnej ovladatelnosti alebo kvality ze nepouzivas SB?

Re: Raspberry pi,volumio,i2s_DAC a dalsi....

co se zvuku tyce tak mi prijde ten Duet naprosto super,stvalo mne to ovladani,furt mi neco zlobilo....nedavno mi ale kamarad rikal ze nova verze firmware nebo co je bezproblemova,tak se chystam,ze to zase zprovoznim...mezitim mi ale taky odesel sitovej HD,tak to taky budu muset nejak poresit...provoz z notasu pres waveIO mi prijde jednodussi,ikdyz pokud se ten Duet propoji do site kabelem,je mozna o fous lepsi...no popravde receno uz zminovany spinning transport s dobrym DACem je zvukove taky hodne slusny...vyhodou je,ze neni nutny aby bezel komp....ale tech cca 3000 titulu to zabere dost mista...nejcasteji posloucham tak cca 100 titulu...pri praci hraju pres spotify soblibenym modem discover....

Re: Raspberry pi,volumio,i2s_DAC a dalsi....

to sa ti moc nedivim, mne prisiel celkovo ten SB soft nejaky kostrbaty a stejnak mi tam stale nieco chybalo, ako sa hovori bez poriadneho softu to moze hrat ako chce a stejnak ta to bude srat, na druhu stranu si neviem predstavit to cele krmit z notasu a stale k tomu odbiehat, asi som zlenivel big_smile
tiez ficim spotify ked uz ma vse ostatne omrzi wink

(upravil mechanik 4. 1. 2015 9:17)

Re: Raspberry pi,volumio,i2s_DAC a dalsi....

Kuky napsal:

to rozhodne akorat v dnesnej dobe proste clovek nema chut chodit k gramcu alebo CD prehravacu pokazde ked si chce vypocut inu piesen od ineho skladatela alebo si to pohodlne pretocit na pasaz ktora sa ti pacila, urcite to ztraca to kuzlo nadruhu stranu si neviem predstavit skladovat tisicky skladieb na doskach alebo CD, mozno nejake speky ktore su raritou ale inak asi nie smile

Ked má za to človek platiť tak si kúpi len to čo fakt chce. Možno je to podobné ako s fotením na digitál oproti klasickému fotáku s 30 snímkovým filmom.

Ja by som s tým problém nemal. Velká zbierka CD v stojane vyzerá super. Tiež poznám niekoho kto vlastní viac ako 5000 CD. Stojany majú v celku šírku asi 5 metrov smile

http://s27.postimg.cc/qqnxvkvrj/P1010773.jpg
( som tú fotku ukradol, tak tu je celý odkaz  http://forums.naimaudio.com/topic/cd-storage-help  )

Keby som na to mal peniaze tak by som si originál CD kupoval. Ten fyzický kontakt, človek si môže pohodlne pozrieť obal. Každá krabička má svoj špecifický zápach/vônu big_smile Pri pozeraní obalov na PC už to neni ono.

Bola doba že som mal ludí počúvajúcich cez PC a rôzne mp3 prehrávače za "holoprdelníkov" a mal som k tomu hlboký odpor. No doba sa zmenila a v dnešnej dobe rôzne takéto zariadenia používajú aj vážny HiFisti.

Ja by som si časom rád kúpil dotykový monitor pre to že myška pri HTPC fakt špatí a spolu s rýchlym windows 8.1 a SSD a pasivne chladeným PC je to uplne inde, omnoho znesitelnejšie než mohlo byť pred napríklad 5-10 rokmi.

kudlibabka, dúfam že nevadí že som trochu odbočli od témy

(upravil kudlibabka 4. 1. 2015 10:56)

Re: Raspberry pi,volumio,i2s_DAC a dalsi....

2mechanik:odboceni od temy nevadi,naopak uvitam ruzny pohledy na vec...ja prestehoval vetsinu CD na pudu do krabic nebot nas maly Míra CDcka likviduje dost rychle...veci co rad posloucha jsem mu vypalil na jeho CD,vzhledem ze jsou to dva tituly tak se to dalo...nikdy bych neveril,kolik muze vydrzet DVD mechanika,nekolikrat zcela vytazeny suplik a ruzny jiny zasahy,stale funguje jak ma....je to uz zminovany Pioneer DV444...
Logitech Duet ma moc pekny dalkovy ovladani,dostatecne velky display,ale taky mam radsi v ruce obal od CD nebo LP...ale protoze se mi pak hromadi na nevhodnych mistech (je to hroznej vopruz davat je zpet do police...:-) je pro mne hrani z kompu pohodlnejsi....

EDIT:jeste jsem pridal jedno slovo do nazvu tematu...

Re: Raspberry pi,volumio,i2s_DAC a dalsi....

Moc jsem to tu nepročítal takže prosím nekamenovat. Takže k RPi.
I2S = PLL závěs, tím pádem zvuk nic moc. Rozhodně to nelze považovat za Hi-End. A nemyslím si, že je ten kamarád takový borec, že rozjel externí oscilátorový vstup a přepsal tím pádem celý "linux" kernel.
USB = Nepoužitelné. Zkoušel jsem jak UAC1 tak i UAC2 a nefunguje ani jedno a přepisovat se mi to nechce. Navíc jsem slyšel, že má malina údajně problém s USB jako takovým.
Každopádně RPi má co dělat např. s přenosem přes síť a i obyčejný FLAC přehrávač je nad jeho možnosti, nebo spíš na hraně. Každopádně mám doma Pandaboard a uvažuji, že přepíši kernel na podporu UAC1/UAC2. Zatím jsem se k tomu nedostal. Plán je takový, že by např. mobil sloužíl jako USB host a USB DAC by pak zajistil ten zbytek, pochopitelně s veškerými výhodami např. asynchronní UAC1/UAC2 pochopitelně s externími oscilátory pro násobky 44.1/48kHz. Ale je to jen v hlavě a zatím to vypadá všelijak. hmm

Každopádně: Pokud je kámoš spokojený tak to je asi to nejdůležitější. Já jdu, ale cestou Hi-end a malinu mám jako hodně levný přehrávač DivX atd. s téměř nulovou spotřebou. smile

Web

Re: Raspberry pi,volumio,i2s_DAC a dalsi....

ten kamos je ajtak,ale taky pochybuju...info ze je to asynchronni i2s je od nej...ja tim padem o RPi uz nepremyslim a zustavam u soucasnych dvou reseni...tedy notas s asynchronnim USB transporty (mam tri dva s xmos a dva s CM661 takze vlastne ctyri,jo a jeden QNKTC,doprdele to je pet....:-)) a SQ boxem Logitech duet...

Re: Raspberry pi,volumio,i2s_DAC a dalsi....

@kudlibabka: Z toho si nic nedělej. Taky jsem sběratel. A upřímně i když jsem docela v krizi tak mi příjde logičtější prodat gauč a televizi než ty mé audio hračky. Ale když to budu muset udělat tak hold smůla, moje blbost. big_smile
A když jsme u těch počtů tak mám HYPA+WaveIO+CustomDAC (DSD1792); pak Benchmark DAC1 USB; Luta DAC+Dispre; Můj USB Transport (STM32F407xx)+CustomDAC (DSD1794); Opět můj USB Transport + NOS1 (taková sranda z Ebay), Opět můj USB Transport+Casea Sirius XLR. A pak "další" co se týče Discovery kitů (2 ks). A raději tu nebudu psát o té tuně různých Kitů postavených na vším možném. Nemluvě o tom co se mi nepovedlo. mad
Někde jsem viděl i nějakou nástavbu na RPi, ale nic co by mě nějak extra zaujalo. Vždycky to byla taková z nouze cnost. Malina je na můj vkus opravdu docela slabá a kdyby si s ní nehrál tak neřeknu. Pouštěl jsem tam FLACy a chvílemi se kousala a to jsem k ní přistupoval přes SSL bez grafické nástavby. Obrázek si asi může udělat každý sám. Pandaboard je sice o poznání drahší, ale už je to dvoujádro na 1GHz a to už je znát. Nemluvě o tom, že dnes koupíte podobné blbosti na ebay téměř za pár kaček. Jediný problém je kernel, ale jakmile se to "prolomí" tak to doimplementovat do čehokoliv není problém. Pak na to stačí připojit nějaký lepší DAC a hraje se. A taková sranda může fungovat třeba jako pseudnaska a ovládat se to dá např. přes mobil tj. wi-fi. Kluci v mé bývalé firmě takovou aplikaci psali a určitě by se daly zjistit nějaké informace. Ale bez toho základu to nepůjde. Takže pokud se najde nějaký dobrovolník na úpravu Linux Kernelu pro tyto embeded mobilní hlouposti v UAC1/UAC2 tak sem s ním lol

Web

Re: Raspberry pi,volumio,i2s_DAC a dalsi....

Narazil jsem na distribuci RuneAudio, která je zaměřená na poslech z embedded platforem a ovládá se pomocí webového rozhraní. Jako přehrávač používá mpd. To by mohla být také zajímavá startovací distribuce pro podobné playery i na jiných platformách.

Přes RuneAudio na raspberry jsem zkusil zahrát přes USB UAC1 DAC několik MP3
souborů a internetových rádií. Zaznamenal jsem problém při přepínání skadeb
(nevyprázdnění některého z audio bufferů),
jinak to bylo použtelné. Nejsem si ale jistý, zda je problém původem v DACu nebo raspberry pi. Jak ale píše
xmarek, FLAC po síti bude asi pro raspberry pekelné, což ověřím snad za týden.

Web

Re: Raspberry pi,volumio,i2s_DAC a dalsi....

Malina má prý údajně nějaké divné propojení čipu a USB. Moc jsem to nestudoval, ale údajně to má nějakou souvislosti s Ethernetovým propojením. Každopádně tomuto se věnovali už na hifi.slovanet.sk: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=18458

Web

Re: Raspberry pi,volumio,i2s_DAC a dalsi....

Ethernet a USB u raspi souvisí tak, že eth síťovká je připojená vnitřně přes USB a to je ještě ke stejné USB sběrnici jako externí USB porty, pamatuju-li se správně. Intenzivní provoz na ethernetu pak může způsobit nepříjemné časové problémy u připojení DACu přes USB. Proto se obecně doporučuje k raspi připojovat DAC přes I2S. Nicméně, jak je tu psáno výše, tak ani to není ideální. Já osobně s raspi a volumio plánuju přehrávač do obýváku, ale ten je víceméně pro ženu, a ta to myslím nepozná wink

Už dlouho jako dočasná nouzovka - Alesis IO2 | Philips CD751 | Dual 510+Shure M75D --  Kenwood KA 8150 -- různé OB experimenty

Re: Raspberry pi,volumio,i2s_DAC a dalsi....

Já malinu používám jako takový přehrávač k televizi a v těchto ohledech jsem maximálně spokojený. A prima je, že má téměř minimální spotřebu takže je vlastně téměř pořád zapnutý a jediné co dělám, že načasuji televizi. Přehrávám z flash-ky a na tu si nacpu nějaké seriály nebo filmy a "valím". A přehrává i Full HD filmy a to už je opravdu co říct. Takže bych řekl, že je primárně určen pro přehrávání Videa. big_smile Co je prima, že mi funguje např. s plazmou od Panasoniku na ovládači od TV. 
Asi by nebyl problém upravit zdroják (kernel) Maliny pro nějaké lepší využití I2S, ale otázkou je co by to přineslo. Dnes není problém sehnat nějaké levné řešení od XMOSu a to pak "připíchnout" na nějaký vlastní DAC. Za velký problém vidím celkové napájení Maliny a DACové části. Ale když si někdo chce hrát tak proč ne. smile

Web

Příspěvky [1 až 20 z 22]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Raspberry pi,volumio,i2s_DAC a dalsi....

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£