Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


[Zamknuto] (Stránka 9 z 61)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Federmann

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9 10 11 ... 61 »»»

RSS

Příspěvky [161 až 180 z 1,209]

Re: Zesilovač Federmann

Já žasnu, slyšitelný rozsah kmitočtů už se posunul do AM pásma...
Pane Federmanne, můžu se zeptat jaké výškové měniče má Vaše poslechová aparatura?

(upravil Federmann 25. 10. 2007 18:07)

Re: Zesilovač Federmann

KarelXth

"Já žasnu, slyšitelný rozsah ..."

viz výše 17:49

Re: Zesilovač Federmann

Muj rypanec 142 a vas prispevek #150. Mel jsem nejak dojem, ze to je rekace.

A pokud by to pro Vas, pane inzenyre, nebyl problem, tykejte mi.

Re: Zesilovač Federmann

Pane Federmanne, můžu se zeptat jaké výškové měniče má Vaše poslechová aparatura?

Taky mě to zajímá. Navíc čím je člověk starší, tím méně intenzivněji slyší nejvyšší kmitočty.

Web

(upravil KarelXth 25. 10. 2007 18:45)

Re: Zesilovač Federmann

A co zkusit rovnou na generátoru nastavit 45kHz? Každý kdo něco uslyší (nebo začne vnímat) dostane lízátko.

Prostě mi není jasné to spojení zesilovač-ucho na kmitočtech vysoko nad 20kHz, v tomto případě 45kHz, o tom šprýmu s 12.harmonickou radši ani nemluvit.

Re: Zesilovač Federmann

Věcný dotaz : kolik je katalogový povolený proud použitých přívodních a výstupních konektorů ?

(upravil Federmann 25. 10. 2007 18:46)

Re: Zesilovač Federmann

KarelXth

Proto uvádím vnímá a ne slyší, slyší do 16kHz a nepatrně výše, ale kmitočty daleko nad toto pásmo žádově až ve stovkách kHz vnímá jako barvu tónu.

Re: Zesilovač Federmann

Joo? Já někde slyšel, že barvu tónu určujou vyšší harmonický. Ale ty, co slyšíš. Nepřipadá Ti, že tu seš všem za debila?

Re: Zesilovač Federmann

kazzatel

použity dva piny po 5A trvalého proudu, tedy 10A

při použití MJ či jiných tranzistreech a proudu nad 10A či pouzdro TO3 se knektor pro napájení nepoužívá a pájí se přímo k pouzdru TO3, které je mimo PS.

(mám pocit, že již není co napadnout)

Re: Zesilovač Federmann

Stovky kHz jsou pustá latina, je prokázáno jakési vnímání do 40-50kHz, pokud se nepletu. Uberte u všech číselných údajů co kdykoliv kdekoliv tvrdíte 10-20dB a budeme v realitě.

Web

Re: Zesilovač Federmann

bolo by ok, keby si pan federman prepisal nazov na: zosilnovac federman 500watu piempiou <pmpo> .. ale aj si myslim, ze ten zosilnovac v reproduktoroch genius s tym malickym trafkom, da viac vykonu a je spolahlivejsi ako toto.
clanky pod ktorym bude pisane toto meno, prestavam od dnes citat.
na ktorej skole a kde to vlastne ucite? oplatilo by sa spisat nieco ako peticiu a poslat to do skoly s odkazom na tieto stranky. po precitatni vasich komentarov, kecani o nezmysloch, mam pocit, ze by ste mali dat zbohom vasej ucitelkej praci a zacat znovu studovat a venovat sa viac manzelke ako elektronike.
aj ked o tom viem malo, vela veci mi bije do oci.

(upravil opamp 25. 10. 2007 18:52)

Re: Zesilovač Federmann

Nevím, zda není co napadnout - naše argumenty tak nějak zůstávají nezměněné... Pokud vím, nevyvrátil jste nic. Jen jste napsal, že Vy v tom nevidíte střet.

Web

Re: Zesilovač Federmann

Fyzika se blbě vyvrací. Ani ten Ohmův zákon se nedá jednoduše zakázat, i kdyby se proti němu spikli zelení s ostatníma komančema ve všech sněmovnách světa.

Web

(upravil Federmann 25. 10. 2007 18:57)

Re: Zesilovač Federmann

opamp

Provďte měrení a akustické zkoušky v dimenzích mého dporučení a nemusíme se vůbec dohadovat, bď jej zahodíte jak daleko to jen půjde, nebo je začněte používat, případně něco mezi.

(upravil opamp 25. 10. 2007 18:57)

Re: Zesilovač Federmann

Můžu poprosit o vzorek k zapůjčení? Poštovné a balné (v rozumné výši) hradím.

Web

Re: Zesilovač Federmann

Ano, nechcete nekdo pro zajimavost na tom udelat ty zkousky "live"? smile Zapojit do mustku, pripojit komplexni zatez a orostovat to na tech 500W smile

Web

Re: Zesilovač Federmann

Věcný dotaz : kolik dle katalogového údaje je povolený proud použitých napájecích a výstupních konektorů ?

(upravil Federmann 25. 10. 2007 19:08)

Re: Zesilovač Federmann

Vzorek v současné době nemám jenom PS, který jsem již nabízel. #118

Hodlám kolem vánoc stavit osmikanál do velikosti CD-ROM do PC, jinak co vyrábí studenti jde většinou úplně mimo mne, pouze jim pomáhám s oživením. Musel bych vzorek vyrobit.

Re: Zesilovač Federmann

Pán Federeman, skúste odpovedať vecne k otázke, nech je to konečne jasné. Ako sa tie desiatky( nad 20-30kHz) až stovky kHz dostanú k "vnímavému " subjektu ak nie vzduchom ako zvuk. Vy poznáte reproduktor čo to prenesie? Alebo je to mimozmyslové vnímanie??
Sendy- vypínacie časy sú  až desiatky sekúnd pre dvojnásobné preťaženie, pod 0,2 sekundy pre 10násobok. Istič alebo poistka chráni hlavne pred teplom a požiarom, pán Federman, neochráni žiadny polovodič

(upravil KarelXth 25. 10. 2007 19:11)

Re: Zesilovač Federmann

Pane Federmanne, mě zajímá jakým způsobem, za pomoci jakého běžně dostupného reproduktoru se ke mně dostane signál o kmitočtu 45kHz?

Podotýkám, že se nebavíme o nějakém laboratorním pokusu ve výzkumném ústavu


tak koukám pozdě:-)

Příspěvky [161 až 180 z 1,209]

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9 10 11 ... 61 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Federmann

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£