Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


[Zamknuto] (Stránka 47 z 61)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Federmann

  Stránky: ««« 1 ... 45 46 47 48 49 ... 61 »»»

RSS

Příspěvky [921 až 940 z 1,209]

Re: Zesilovač Federmann

Federmane, asi sam nevis jake hovadiny mas na svych strankach napsane, cituji:

"Přiměřeně zde popsané platí i pro napájecí zdroj, jeho kondenzátory a hlavně transformátor, pouze 20% maximálního výstupního výkonu nám postačí!!! "

Takze jak budu trvale z 25W transformatoru tahat za usmernovacem 56W ?? (pri 10% Pmax).

Tady nas nezkousis Ty ze znalosti Tvych stranek plnech nesmyslu (to muzes chtit od Tvejch zacku ve skole), tady se te ptame my co je to za je to za hovadiny !

Re: Zesilovač Federmann

Danhard, nezávidím, len by som si to chcel prečítať. Nemá dakto v elektronickej podobe?

Web

(upravil danhard 8. 12. 2007 23:06)

Re: Zesilovač Federmann

Tu dilpomku tezko, to by nam ji musel Feda oskenovat, ten patent najdes, nema se zesilovacema nic spolecneho.
20 vterin hledani http://www.upv.cz/pls/portal30/ptdet?xp … amp;lan=cs
Je to tuctovy mereni kratkejch casu analogovym prevodem, kdyz se podivas na pristroje od HP ze 70. let, tak tam najdes podobny principy velmi casto.

(upravil Federmann 8. 12. 2007 23:33)

Re: Zesilovač Federmann

AD danhard:
„Federmane, asi sam nevis jake hovadiny mas na svych strankach napsane, cituji:
"Přiměřeně zde popsané platí i pro napájecí zdroj, jeho kondenzátory a hlavně transformátor, pouze 20% maximálního výstupního výkonu nám postačí!!! "
Takze jak budu trvale z 25W transformatoru tahat za usmernovacem 56W ?? (pri 10% Pmax).
Tady nas nezkousis Ty ze znalosti Tvych stranek plnech nesmyslu (to muzes chtit od Tvejch zacku ve skole), tady se te ptame my co je to za je to za hovadiny !“

Nevytrhávat prosím z kontextu pak je to zavádějící, jinde se dá taky najít přebuditelnost 10, 20 30, 40, 50 i 60 a vice dB, tedy můžete použít například pouze 1% Pmax  1,25W…

Re: Zesilovač Federmann

Aha, takze ten zesilovac neni 125Watovej, ani 12,5Watovej ale 1,25W.
Tak to chapu, ale na sluchatka to je delo co ? smile

Re: Zesilovač Federmann

Federmann napsal:

AD danhard:

Nevytrhávat prosím z kontextu pak je to zavádějící, jinde se dá taky najít přebuditelnost 40dB, tedy pouze 1% Pmax  což je pouze 1,25W…

Tady pořád někdo neumí počítat, ještě jednou si to promyslete, máme čas, najděte si někoho na doučování a pořádně to spolu proberte.

Web

Re: Zesilovač Federmann

Jenom k pojistkám, F1A má 0,2R, měřil jsem několik kusů a porovnával s odporem 0,1R, 0,2R a 0,5R.
500mA nemám, našel jsem jen jednu 400mA a ta měla 2R.

(upravil opamp 8. 12. 2007 23:52)

Re: Zesilovač Federmann

Danharde, sorry smile

Mimochodem, jak se ten FETovej TW chová při odběhu z limitace v kladný půlvlně?

Dingo díky, takže ty moje cca 2 ohmy u F0.5A cca sedí...

Web

(upravil Sendy 8. 12. 2007 23:54)

Re: Zesilovač Federmann

Kdyby šlo jen o decibely...  jojo, kombinace neznalostí a grafomanie je vražedná.

Z katalogu OMEGA, pojistky 5x20mm skleněné, Im35A, nezávisle na typu (F, M, T) - úbytek 200mV pro 1A, 220mV pro 0,5A pojistku.  Pozor, různé noname pojistky nebo s jinou konstrukcí drátu mohou mít až 2x větší odpor.

Web

Re: Zesilovač Federmann

Opamp, ty hned neco vystouras smile to vis ze jsem tam musel malinko prerozdelit ten zv kondik, aby to bylo pekny, taky tu dolni saturaci neni problem osetrit smile

Re: Zesilovač Federmann

Chytaní za slovíčka to je jediné co …, nechtějte abych to opakoval k ničemu by to nevedlo…

(upravil opamp 8. 12. 2007 23:45)

Re: Zesilovač Federmann

Promiň federmanne, ale opakuji otázku: Kolik je těch -40dB ze 125W? To není slovíčkaření, tahle diskuze tady totiž už jednou byla tak nevěřím že jde o překlep...

Sendy: Výborně. Použil jsem jako asi většina potenciálních stavěčů levného zázračného zesilovače NONAME pojistku! Nikde se nepsalo, že to má být OMRON.

Danhard: Já si s něčím podobným ve Spice před pár lety hrál. K realizaci jem se nedostal. Ale některý parametry to mělo úctyhodný... Jak to chodí v reálu?

Web

(upravil Federmann 9. 12. 2007 0:03)

Re: Zesilovač Federmann

jako malý děti

100 x P = 20dB
P = -40dB =  P1/P2 = 10E-4

Re: Zesilovač Federmann

No vida, najednou se nám to v #937 "trochu" změnilo smile

Web

Re: Zesilovač Federmann

Pouzivejte americkou kvalitu smile
http://www.belfuse.com/Data/DBObject/5SF.pdf
http://www.belfuse.com/Data/DBObject/5MF.pdf
http://www.belfuse.com/Data/DBObject/5HF.pdf

(upravil Sendy 9. 12. 2007 0:01)

Re: Zesilovač Federmann

2 Opamp - pokud je to taková pojistka s tenkým, rovným drátem kruhového průřezu, který vypadá jako měď, a nápis na pojistce je šikmým skoro nečitelným fontem, tak jsou to skoro jistě pojistky dovážené z Polska, nekalibrované, úbytek je výrazně vyšší.
Taky je někdy zajímavé tyhle pojistky pozorovat za provozu, prohýbání drátku jasně ukazuje okamžité proudové zatížení smile

Web

(upravil danhard 9. 12. 2007 0:10)

Re: Zesilovač Federmann

100 x P = 46Np (20dB)
P = -40dB =  P1/P2 = 10E-4 (-92Np)

Feda se zblaznil, ale ja ti Sendy povidal, necpi sem ty Nepry, spatne to dopadne.
Ten kdo o nich nema sajna, muze z toho dostat dusevni koliku ! smile

Hehe, citace byla pomalejsi nez rychlost svetla (Fedrmanna) a uz tam nacpala desetine tecky do toho bludu smile Tak jsem tam radsi vysypal cash s puvodnim obsahem.

Fedrmanne, my si ty vykony nepleteme, to jen Ty, a ty si je nepletes, ty je primo blbe tvrdis a to i tem tvejm studentum, asi se Te bojej, nebo jsou tak hlopy, ze Te nikdo na to neupozornil. A ono je to taky tezky, jelikoz jaksi neposlouchas. Pisu opet za 5 !!!

Re: Zesilovač Federmann

ROFL ! aspoň víš, jak rychle pracuje Ministerstvo pravdy.

Web

(upravil opamp 9. 12. 2007 0:15)

Re: Zesilovač Federmann

K těm pojistkám, téčková 0.5A (co jsem našel doma) má opravdu do těch 0.5 ohmu jak psal danhard, potom to dopadne o něco optimističtěji. Já tam dal F, když se tak zdůrazňovala jejich ochranná funkce...

Web

(upravil danhard 9. 12. 2007 0:13)

Re: Zesilovač Federmann

opamp, dobra F pojistka ma dokonce o neco mene nez T.
Mel by to byt stribrnej dratek.

Příspěvky [921 až 940 z 1,209]

  Stránky: ««« 1 ... 45 46 47 48 49 ... 61 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Federmann

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£