Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


[Zamknuto] (Stránka 44 z 61)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Federmann

  Stránky: ««« 1 ... 42 43 44 45 46 ... 61 »»»

RSS

Příspěvky [861 až 880 z 1,209]

Re: Zesilovač Federmann

Sendy napsal:

Pane Federmanne, laskavě si ujasněte běžný výklad všech pojmů, kterými se oháníte. Když tomu nerozumíte, navštivte u vás na škole někoho, kdo se v tom aspoň trochu vyzná a zařiďte si doučování.

2 Antonio - pokud používám citace, tak většinou z toho důvodu, aby ministerstvo pravdy zpětným působením zase neopravovalo svá dogmata, pak člověk vypadá, že reaguje na něco jiného. Viz celá diskuze, kde se ukázala matematická neschopnost pana F - decibely, triviální výpočet výkonu, impedance vodiče aj.

Věcné argumenty již zřejmě došly … :

1.    Maximální výkon při ± 35V se dostal na 125W (i s nevyhovujícími TIPy).
2.    Viditelné přechodové zkreslení není.
3.    Offset a symetrii si dopočítejte a porovnejte s jinými topologiemi, včetně účinnosti.
4.    Mnohé kolem tranzistorového a elektronkového zvuku včetně zkreslení je v anglické Wikipedii, dnes i v české.

5.    Zbytek bude časem doplněn na mých stránkách včetně můstkového zapojení a extrémních maximálních výkonů.

6.    O neustálé odbočování od tématu, převracení slov a osobní střety opravdu nestojím, na to je třeba si vybrat někoho jiného

7.    Na tomto webu urážení kohokoliv a čehokoliv je zcela běžné, „často je to snad jakýsi adrenalin či léčení si komplexů …“. Moderátoři by měli zásadně svůj postoj přehodnotit, zda povedou tento Web jako BULVÁR či seriozní Web, podle toho zaujmout nestranný postoj, bez ohledu na svůj názor a postoj k Webu samotnému.!

PS:
danhard : „Ale "ztratovy vykon" neni stejne jako "vykon", to je opet damagogicka zamena z blbosti, ktera ma jiny vyznam.“

Dvě strany stejné mince: Kolik se ztratí (přemění) v čipu elektrické energie (příkon) tolik vznikne energie tepelné (výkon) (za předpokladu, že zanedbám energii světelnou, akustickou, elektromagnetickou a další), odtud příkon je roven výkonu, jenom se mi změnil druh energie …

(upravil Frank 8. 12. 2007 13:44)

Re: Zesilovač Federmann

Jestli z toho má bejt seriozní web, tak musíš táhnout woe lol

Admin Ti před chvilkou něco psal, nezabírá to.

Už to neni ani vtipný.
Hromada borců píše "naši pravdu" a Féďa mele furt dokola "jeho pravdu"... Je to k ničemu. akorát jsem viděl učebnicový kmitání smile

Re: Zesilovač Federmann

2 Federmann
Konštrukcia vášho zosilňovača pripomína toto http://pages.plotinka.ru/~cyciron/chinauser.jpg ,
nejako to funguje,len sa nesmie požadavať aby to dokázalo to, čo je deklarované..
V jednom je ten koniec unikátny, dokáže meniť príkon aj na kinetickú energiu zvyškov koncových tranzistorov, aj nejaká svetelná energia tam je, aj akustická , pritom  bez reproduktora..Geniálne. smile

Re: Zesilovač Federmann

Frank napsal:

Jestli z toho má bejt seriozní web, tak musíš táhnout woe lol

Admin Ti před chvilkou něco psal, nezabírá to.

Už to neni ani vtipný.
Hromada borců píše "naši pravdu" a Féďa mele furt dokola "jeho pravdu"... Je to k ničemu. akorát jsem viděl učebnicový kmitání smile

1.    Pravda nemá přívlastek!
2.    Měření mohu považovat za seriozní a nestranné, pak je to pouze o faktech, které jsou zde uvedeny!
3.    Důvody kmitání jsou dostatečně popsány a postačí dodržet uvedené zásady zemnění!
4.    Seriozní web není ten, který nepřipustí odlišný pohled, ale ten, který je nestranný …

Re: Zesilovač Federmann

Proč jste u tohoto geniálně vymazleného zapojení už dávno nezveřejnil měření, když se jím zabýváte tak dlouho ? Pokud za seriózní považujete to své "měření" zkreslení na nějakém BM, které jste tak diletantsky vysvětlil, tak jste ten pravý, kdo píše o "faktech". Takhle bychom mohli pokračovat dále...

Web

Re: Zesilovač Federmann

BV napsal:

2 Federmann
Konštrukcia vášho zosilňovača pripomína toto http://pages.plotinka.ru/~cyciron/chinauser.jpg ,
nejako to funguje,len sa nesmie požadavať aby to dokázalo to, čo je deklarované..
V jednom je ten koniec unikátny, dokáže meniť príkon aj na kinetickú energiu zvyškov koncových tranzistorov, aj nejaká svetelná energia tam je, aj akustická , pritom  bez reproduktora..Geniálne. smile

Každý čip:

1.    Má piezoelektrické vlastnosti
2.    V mnoha přechodech vzniká světlo, ne ve všech ve viditelném spektru.
3.    Průtok proudu vyvolává elektromagnetické pole.
4.    Mohl bych pokračovat…

Tyto energie se běžně u výkonových tranzistorů zanedbávají…, ale někteří zase ani netuší o čem je řeč a nastupuje smích…

(upravil Sendy 8. 12. 2007 15:28)

Re: Zesilovač Federmann

"Viditelné přechodové zkreslení" je kolik procent ? Konkrétní číslo při konkrétní úrovni signálu. Oháněl jste se měřením na BM543, jako technik snad musíte aspoň tušit, jak se takové měření provádí.

Je to reakce nä předchozí post, který se řízením osudu a naráz objevil jako následující.

Web

Re: Zesilovač Federmann

Sendy: „Proč jste u tohoto geniálně vymazleného zapojení už dávno nezveřejnil měření, když se jím zabýváte tak dlouho ? Pokud za seriózní považujete to své "měření" zkreslení na nějakém BM, které jste tak diletantsky vysvětlil, tak jste ten pravý, kdo píše o "faktech". Takhle bychom mohli pokračovat dále...“


1.    Přenosové charakteristiky jsou na stránkách neustále.
2.    Na základě poznatků z této diskuze doplním takové měření, které mnohé vysvětlí a neumožní další spekulace (od cca -60dB (-80dB) až po +20dB (+40dB), do limitace, včetně přechodového zkreslení).
3.    Výsledky „opamp 07.12.07 15:54 : Výsledky jsou zajímavý: Limitace horní půlvlny při 32.02V, spodní při -31.2V (obojí jsou maxima … Když budu uvažovat max. výstupní rozkmit jako aritmetickej průměr obou hodnot (debilita, ale budiž), dostanu 31,6V max. rozkmit. To odpovídá 124.9W)“ Považuji za nestranné a seriózní, ale když jsem napsal o výkonu totéž, tak byla reakce jaká?
4.    Výsledky „opamp 04.12.07 14:24 :Kupodivu není téměř vidět přechoďák na 20kHz.“ Rovněž považuji za seriózní a objektivní výsledek , ale když jsem to napsal o přechodovém skreslení já a ne jednou, byla reakce jaká?

5.    Ten zesilovač 125Wattů maximálních je dle mne méně než 12,5Wattů efektivních, tedy veškeré měření včetně přebuzení budu vztahovat k 10Wattům NOMINÁLNÍHO VÝKONU!

6.    Zesilovač 100Wattový bude mít můstek (lepší symetrie a offset) s napájením ±50V! Pak můžete vytvořit srovnávací měření a poslech vaší stovky (SPM100 ?)!

Re: Zesilovač Federmann

Sendy: „"Viditelné přechodové zkreslení" je kolik procent ? Konkrétní číslo při konkrétní úrovni signálu. Oháněl jste se měřením na BM543, jako technik snad musíte aspoň tušit, jak se takové měření provádí.“
U zesilovač lze nalézt tři hlavní druhy zkreslení:

1.    Tvarové.
2.    Limitací.
3.    Přechodové.


•    Tvarové se špatně okem pozná a většinou roste v závislosti na amplitudě, při překrytí vstupního a výstupního signálu na osciloskopu je zřetelnější.

•    Jednoznačné omezení, ořezání, zkreslení strmě narůstá nad limitaci, při „2x35 sinus 20k clip“ je zřejmě cca 10%, ale efektivní výkon je již daleko za 125Watty, které byly při dotknutí se signálu limitace (obdélník by měl výkon cca 250W a zkreslení cca 43%, dle metody výpočtu).

•    Naopak zkreslení přechodové je spíše „amplitudová konstanta“ a s velikostí signálu se její podíl zmenšuje. U mého zapojení lze čekat „schod“ při otevírání druhého neotevřeného tranzistoru v darlingtonu a při otevírání editorové diody, tedy v rozmezí (0,5 ÷ 0,7V + 0,35 ÷ 0,5V - 50mV ÷100mV) 0,8V ÷ 1,2V (50mV ÷100mV = předpětí na editorových odporech). Při velkém přechodovém zkreslení by 2V amplitudě mohl jeden „střední volt“ zcela chybět a zkreslení by mohlo mít  50 i více %, při 30V amplitudě by absolutní chyba (1V) byla stejná, celková chyba již výrazně menší.

    Ale měření „sinus 20kHz small“ jednoznačně prokazuje že chyba je osciloskopem při amplitudě 2V neměřitelná a nebude „odhadem“ větší jak 0,3%, při 30V amplitudě bude úměrně (x) menší!


PS: Nehodlám se dohadovat o slovíčkaření, každý, kdo chce pochopit co jsem napsal tak pochopí.

Re: Zesilovač Federmann

Bod 5. : co to meleš, Cimrmane ? Přečti si ještě jednou, co Ondřej napsal, ty gumo....

Re: Zesilovač Federmann

Nominalni vykon, to je nejaka novinka ze ?
Mozna by jsi mel Federmanne to zapojeni oznacit QQF-55 KS 10W aby nedochazelo k omylum.
Co se tyce pojistek, asi jsem ve skole chybel, podle webu pro +/-35V/4R tam ma byt 0,5A, s dostatecnou rezervou pouzijeme 0,8A. Jak je myslena ta rezerva, jako ze je dostatecna, aby ty pojistky nevypadavaly, nebo ze je dostatecna, aby ty tranzistory neodesly ?
Typ pojistky web neuvadi, zde na diskuzi byl zminen typ T.
Proc T, to jsem tedy nikde nenasel.

(upravil Federmann 8. 12. 2007 16:24)

Re: Zesilovač Federmann

kazzate :Bod 5. : co to meleš, Cimrmane ? Přečti si ještě jednou, co Ondřej napsal, ty gumo...." 

Nemůžu za to, že někdo nerozumí či neumí číst: „Federmann 08.12.07 9:50

3.    Použití pojistek a jakých (T či F) jsem mnohokráte vysvětloval, nech si každý odpoví jak ovlivní pojistka výstupní napětí zesilovače o až -10V, když je na kolektorech tranzistorů nezměněné napájecí napětí (±35V).“

Re: Zesilovač Federmann

Federmann: Proč zase cituješ celý příspěvek před tebou, to snad mluvím do větru, jsem tady za debila, kterej se ignoruje? ...oprav si to kurva už. Zkus to ještě jednou a vysvobodím tě z téhle diskuze a myslím, že by to bylo i pro tebe dobře.

(upravil kazzatel 8. 12. 2007 16:20)

Re: Zesilovač Federmann

Jistě, úbytek na pojistce se jistou měrou promítne do poklesu napájecího napětí, ale ne tak, aby zredukovala dosažitelný výstupní výkon na desetinu... už zase kecáš jako Čuněk, Valachu... mad

Re: Zesilovač Federmann

danhard

1.    „QQF-55 KS 500W“ je pouze pracovní název a nemá přímou vazbu na výkon, NOMINÁLNÍ výkon je jinými slovy efektivní (TRVALE ODEBÍRATELNÝ). Viz Federmann #97 24.10.07 16:59
2.    Typ pojistky je uveden v Ochranách poslední odstavec.  Viz taky  Federmann #345 27.10.07 19:54.
3.    Pojistka má chránit tepelný výkon zesilovače, přebuzení a naše uši před tímto přebuzením(limitací), ale i repro před stejnosměrnou složku. Kdo chce dimenzovat zdroj a chlazení na maximální trvalý výkon a plašit na zahradě sinem KRTKY tak si může dát tomu úměrnou pojistku.
4.    Kdo chce používat zesilovač se slušnou PŘEBUĎITELNOSTÍ, může použít úměrně slabší zdroj včetně chlazení a k tomu přiměřenou pojistku. Pro maximální sinus 125W doporučuji efektivní 12,5W, POUZE ODHADUJI ÚČINNOST DLE SLOŽENÍ SIGNÁLU NA 50%, tedy příkon 25W s třínásobnou rezervou 75W tedy 1A, pro Sub i více tři 20Hz periody  trvají mnohem déle jak 3 periody 10kHz … vše jsem mnohokráte vysvětloval. (obecně DOPORUČUJI T-1A/100W maximálního výkonu a tomu úměrné chlazení a zdroj, NIC NESMÍ BÝT TRVALE PODDIMENZOVÁNO, ALE NEMUSÍ BÝT ANI PŘEDIMENZOVÁNO!!!).

Re: Zesilovač Federmann

"kazzate: Jistě, úbytek na pojistce se jistou měrou promítne do poklesu napájecího napětí, ale ne tak, aby zredukovala dosažitelný výstupní výkon na desetinu... už zase kecáš jako Čuněk, Valachu... mad"


Jakou měrou?? -10V je snad nějaká bota? "už zase kecáš jako ..., NE Valachu... mad"

Re: Zesilovač Federmann

Tuhle debatu tady už nějakou chvíli sleduji. No a tiše žasnu. Měli jsme kdysi na škole, už je to fakt pár let zpět, jednoho profesora na nějaký předmět, který se dotýkal praktického bastlu (název si už nevzpomenu). Těžce byl ten pán mimo, ale těžko jsme mohli jako studentíci a studentky oponovat jeho "přirozené" autoritě. Ten pán nás nutil naučit se zpaměti vnitřní zapojení teslácké hrůzy MAO403A. Taky jsme měli jako ročníkovou práci předvést návrh pl. spojů. No, jeho argumenty byly úsměvné, ale těm lidem to prostě nikdo nevymluví. Ten pan Federmann mi připadne jako něco podobného, ale v této době. Bohužel na školách učí to, co tam učí, nakonec studenti se naučí vycházet i s takovými lidmi. Rozebírat argumenty se mi nechce, nemá to podle minulé debaty ale vůbec smysl. Je mi ale upřímně líto těch studentů. Taky jsem kdysi nechodila na obědy, abych si mohla koupit výkoňáky do konců. Pokud potom dojde k havárii, ty mladé bastlíře jen odradíte. Naštěstí jsou dnes ceny někde jinde jako kdysi. Panu Federmannovi poněkud přerostlo ego, asi díky prostředí jeho pracoviště. Vůbec se nedivím ostřejším výpadům. Měl byste mít rozum a jít i s tou vaší konstrukcí k čertu.

Web

Re: Zesilovač Federmann

Víš co, Cimrmane ? Uveď konkrétní příklad a já si to v tabulkách najdu. Konkrétním myslím to, že řekneš hodnotu pojistky, typ a čas, za který přehoří při úbytku 10 V... Nuže ?

Re: Zesilovač Federmann

Federmanne, v poslednim odstavci o ochranach je:
"Ochrana vhodně volenou tavnou pojistkou je dostačující, za předpokladu, že dodržíme její velikost! "
To je to vysvetleni jakou a jakeho typu pojistku pouzit ??
Ze me to hned nenapadlo, no predci vhodne zvolenou !

Kontrolni otazka pro Federmanna (snad uz po pate):
Jaky je prikon zesilovace s napajenim +/-35V, ktery dava do 4R zateze efektivni sinusovy vykon 12,5W ?Klidovy odber zesilovace muzete zanedbat.

Je to primitivni priklad, ktery by mel zvladnout i zak vaseho uciliste, natoz jeho kantor.

Re: Zesilovač Federmann

Koukám, že pán Federman je wůll na entou(velice převelice mi připomíná politiky a všechny hajzly, co místo aby ukázali argumenty okolo sebe akorát kopou a mlží). FUJ

Příspěvky [861 až 880 z 1,209]

  Stránky: ««« 1 ... 42 43 44 45 46 ... 61 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Federmann

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£