Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


[Zamknuto] (Stránka 32 z 61)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Federmann

  Stránky: ««« 1 ... 30 31 32 33 34 ... 61 »»»

RSS

Příspěvky [621 až 640 z 1,209]

(upravil Sendy 6. 11. 2007 13:03)

Re: Zesilovač Federmann

Konec konců i ten demagogicky cimrmanem zmíněný Behringer EP1500 tady nebyl označen za špatný, jen tak nějak uvedeny na pravou míru nesmysly, které zde k němu byly uvedeny.

BTW, u toho tatramat subu mi chybí zásobník na pojistky lol nejlépe bubnový nebo krabicový, jako u Špaginu nebo Maxima smile

Web

(upravil sinclair 6. 11. 2007 13:14)

Re: Zesilovač Federmann

Pane inženýre, je to tím, že ALDAX je obvodově, materiálově a kvalitativně DOBŘE navržený a prodává se za rozumné peníze, což o Vašem zesilovači ani v legraci tvrdit nelze. Všichni, kdož se v dané oblasti orientují to ví.
Kterýkoliv koncový zesilovač ALDAX je o několik délek lepší, než koncové stupně komerčních zesilovačů vyšší střední třídy.
Je mi líto. Já udělal pro ALDAX v dané oblasti maximum, vy pro svůj výtvor ani to nejzákladnější - nedal jste mu do kolíbky ani spolehlivost, když už je na tom parametrově tak blbě.

Web

Re: Zesilovač Federmann

Tady se názorně ukazuje v praxi rčení - kdo to umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí.

Web

Re: Zesilovač Federmann

Prosil bych o vysvetleni vlivu/nevlivu DF u vaseho zesilovace v teto konstrukci, kdyz tomu nerozumim, tak mi to vysvetlete - respektive opravte mi muj nespravny nazor. Mel jsem dojem, kdyz jste mluvil o tom subu v takovych superlativech, ze se skutecne jedna o neco vyjimecneho, ne o autorepro s modrymi LED. Rozhodne jsem s ohledem na mustkove zapojeni cekal 8ohmove PA repro a tedy skutecne muzikalni sub. Pokusy o nejspodnejsi oktavu mne v souvislosti s Vasim zesilovacem nenapadly (ani se zde zda se nekonaji, nebo je tam ucrita ekvalizace?) prave vzhledem k dimenzovani zdroje a koncu.

Re: Zesilovač Federmann

Já bych hlavně u toho tatramatsubu rád viděl změřené CSD.... to by snad přežít při měření mohlo a obrázek to bude úžasný.

Web

(upravil mira 6. 11. 2007 16:04)

Re: Zesilovač Federmann

Tak už mám všechen materiál. Dnes vzorky osadím, ale zatím nevím, kdy je rozešlu, neboť od zítřka mám v práci celodenní směny sad
Prosím sinclaira, opampa a kazzatele, aby mi na mail poslali kontaktní adresy. Vzorky odešlu, jakmile to bude možné.

Re: Zesilovač Federmann

Keby prišiel s týmto "subom" na SOČku k nám, mal by veľký problém ho obhájiť. Dizajn a výber repro nekomentujem. Ale ten chladič je otras. Načo sú tam tie rebrá? No aby okolo nich prúdil vzduch! Jedine nastojato montovať. Ofukuje ventilátorom akurát tak trafo. Za toto by ho sprdli po uši do zeme. Viacero žiakov tam bolo s podobne zle umiestnenými chladičmi a komisia bola neúprosná. Poslali ich do pr...
Mňa sa na sočke pýtali(bol som s reprobedňami) hádam na všetko, posluchové testy samozrejmosťou. Dostal som sa do krajského kola.
Všetky elektrické prístroje museli mať revíziu, pýtali sa aj na normy, preverovali znalosti. Tož taká úroveň...

Web

Re: Zesilovač Federmann

OT (zmazem) - Sinclair, dali by sa sem (na forum) hodit nejake fotky toho SpeakerDefloratorTM?? Aspon jedna... Ze aka je to mrcha... To ja len tak pre zaujimavost, ako je to spackane big_smile wink (NIC V ZLOM!! smile )

Web

(upravil Thales 7. 11. 2007 2:00)

Re: Zesilovač Federmann

Jóóó prosím prosím smile Já chci také deflorovat lol

Re: Zesilovač Federmann

Kluci to není hotovej zesilovač v kastli - jsou to jen dva tunely ze všech stran oplácané TO3-kama, větráky Papst 92x92mm/5.000 otáček, k tomu dva 3kW toroidy z JK, dva usměrňovače z průmyslových schottek 100A/200V a čtyři šroubové průmyslové elyty Mitsubishi 47.000uF/160V. Inverze je prozatím vlastní, druhá půlka můstku se budí do invertujícího vstupu.
Předek je skoro kompletně ukradený z jednoho zesilovače Renkus Heinz, nechtělo se mi tehdy vymejšlet něco extra.
Paralelní kaskády 20 párů MJ21195/21196 se budí jedním párem MJL1302A/3281A, před tím jsou A1837/C4793, emitorový odpory jsou jen 0,05R. Výstupní tlumivky jsou vinutý 2mm drátem a i tak při plným kotli hřejou, výstupní "relé" je v podstatě ministykač s cívkou na 24VDC od ABB /bývalý Sprecher-Schuh/ se slušnou vzdáleností mezi kontakty, zhášecími komůrkami a třemi kontakty paralelně. Nebyl by tam teoreticky potřeba, konce při zapnutí neštěkají, ale jistota je jistota smile
Startuje se to ze sítě přes 5s softstart, který během náběhu blokuje buzení. Napájení je ze dvou fází a nuly běžné 32A motorové přípojky.
Nic tak zázračnýho na tom není. Jen ten výkon a velmi kulturní chování, ten předek je dost slušnej. K ničemu to v podstatě není, výkon 5kW soustředěný v jednom zesilovači /např. na basy v PA/ není moc rozumnej, vyšlo by to v kastli dost těžký. A to by ty toroidy ještě měly mít trochu větší výkon, jenže nebyly větší jádra.
Je to jenom takový experiment, kam až lze jít s AB třídou a s tranzistory v TO3 od ON Semi. Docela daleko smile

Web

(upravil DeadMAN 7. 11. 2007 10:20)

Re: Zesilovač Federmann

No veď ja som myslel, že to tak nejako bude vyzerať... smile Aspoň jednu foto tej "kôpky" smile Ale môže byť aj viac... Detailnejšie... Thales, opajcujeme, nie? lol

Edit: Naco 20 parov? F. by si vystacil s max desiatimi na tych 5 kW smile

Web

Re: Zesilovač Federmann

No presne tak aj ja by som rád videl fotky toho monštra, prosim prosim sinclair.

Web

(upravil sinclair 7. 11. 2007 14:15)

Re: Zesilovač Federmann

Já nemám foťák, musím to nějak přemístit k Pierrovi...

Původně tam těch párů mělo být v jedné půlce můstku 30, aby to nemělo problém s nízkými impedancemi-pak už je fuk, co k tomu připojíte, jestli to má dohromady 4 nebo 2,5 ohmu...Jenže jsem nesehnal tak dlouhé profily na tunel a i tak, pokud bych to dával někdy do kastle, vyšla by strašně hluboká. Je to docela drahá zábava Vám řeknu.
Když před rokem a něco přišla zásilka tři a tři štangle MJček, tak mě při pohledu na fakturu málem omejvali...další srandovní kus byly ty toroidy. Kyprý ječel, že takový píčoviny nikdo nedělá, napřed musel objednat jádra a pak vyhrožoval, že kdybych si to náhodou rozmyslel, že s nima dohodí až sem smile Chlapi z dopravky taky pičovali, malá dřevěná bedýnka bez uší a v ní 35kg železa a mědi smile

Co Vás na tom tak strašně zajímá? Stejně to stavět nebudete...:-)

Web

Re: Zesilovač Federmann

kolko preboha stal jeden toroid?

Re: Zesilovač Federmann

Bez pár korun čtyři tisíce

Web

Re: Zesilovač Federmann

sinclair: no takovej zesik je docela dobry cviceni, ale smysl mi ponekud unika - 2,5kW pocivych "ALDAX Wattu" na jedno repro (8ohm) opravdu posle do kytek cokoli...

Chtelo by to stepH, pak bude min tranzistoru, mensi chladice, toroidy, vaha wink

Re: Zesilovač Federmann

>DeadMAN
No jasně že opajcujeme big_smile Já mám od loni minimálně metr a půl dlouhý hliníkový parapety co jsem sundal z oken tam se těch KDček co tu mám vejde... Ty dodáš ten zbytek jo? lol

>big S.
To byla pr. !

Re: Zesilovač Federmann

K tomu defloratoru...

V autohifi jsou repra s 5kW celkem dennim chlebem. Myslis, ze by nektery odolal? Nejaky audiobahn a spol. Pry snesou 50hz primo 230V...

(upravil Sendy 7. 11. 2007 16:29)

Re: Zesilovač Federmann

Většinou jsou u autorepráků ty watty silně cimrmanovské, třeba Pyle 12" s uváděným 2,5kW má cívku tuším 2,5 nebo 3" a vzhledem k minimální účinnosti, malému pohybu, široké mezeře mag. obvodu bych si tipnul, že jsou na tom hůř, než nějaká 15" EMI s uváděnými 500W, navíc mají těžkou membránu a asi bude cívka víc mech. namáhaná.

Opravdu výkonný zesilovač, komerčně vyráběný, je třeba zde - DQL7.0 -  6900W/4R v můstku, sranda končí už jen s připojením k síti, žere opravdu při vybuzení hodně...

http://www.ramaudio.com/pdf/RAM_DQXSeries_catalogue.pdf

Web

Re: Zesilovač Federmann

Sinclaire mě by docela zajímal ten předek z RH, bylo by možný ho vystavit, nebo poslat na mail prosím?

Příspěvky [621 až 640 z 1,209]

  Stránky: ««« 1 ... 30 31 32 33 34 ... 61 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Federmann

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£