Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


[Zamknuto] (Stránka 3 z 61)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Federmann

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 61 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 1,209]

Re: Zesilovač Federmann

Vidím, že někteří začínají konečně chápat, já tvrdím, že zesilovač s napájením 2x35V nemůže být provozovaný na 2x100W, neboť by měl zkreslení 30% a spotřebu 200W, ale pouze na 10W a přenese ve špičkách 125W na které musí být dimenzovány koncové tranzistory, chladič se zdrojem pouze na 20W (až 60W). pokud někdo chce poslouchat slušně 100W musí postavit 1KW, se zdrojem a chlazením na 200W (600W), ale nesmí to provozovat výše nebo mu pojistka vypadne, pokud dá větší tak to může shořet, jako cokoliv jiného kde pojistka neodpovídá zátěži.

Hodnoty v () nedoporučuji, neboť zkreslení je již 10% ale způsobené limitací a žádné O,OOO% zesilovače mi již nepomůže, mi stačí zkreslení pod 1%, ale bez limitace!

Re: Zesilovač Federmann

Co třeba pohon domácích subů s relativne necitlivymi repry, ještě ekvalizovanými? Hodinu ticho a pak rána. Nerad bych, aby ta rána byla poslední kvůli tomu, že "někdo něco nějak myslel".

Re: Zesilovač Federmann

Taková špička na 30 Hz už trvá zatraceně dlouho na to, aby ten mizernej čip v TIPkách odešel do věčných lovišť. To je debata o ničem.....

Web

(upravil sinclair 23. 10. 2007 21:33)

Re: Zesilovač Federmann

A proč by nemohl? Moje zesilovače jsou schopny odevzdávat PLNÝ deklarovaný sinusový výkon TRVALE a to se zkreslením několika setin procenta. A nejsou k nim třeba kilowattové zdroje. Co to tu melete?

Kluci to je fakt o ničem, ten člověk vůbec netuší, o co nám jde.

Web

(upravil Federmann 23. 10. 2007 21:36)

Re: Zesilovač Federmann

Michal
Tapicky 120W repro

http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=8 … amp;catg=1

60W šum či sinus jej však za chvíli uvaří, doporučuji konec 125W (cca 2x35V), nezáleží jaké konstrukce, ale provozovat do efektívních 12W, sem tam rána 125W jej nevyhodí z magnetu a konec má max výkon stejný jak max repro, a ten efektívní  výkon je pak taky podobný. Silnější konec by jej mohl vyhodit a slabší by jej nevyužil.

Zde to není moc jinak

http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=8 … amp;catg=4
http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=8 … amp;catg=5

Re: Zesilovač Federmann

A co třeba Peerless XLS12? Jak byste hnal ten?

Pro mne daleko "typičtější" subbasové repro.

(upravil ondra Ch 23. 10. 2007 21:51)

Re: Zesilovač Federmann

Já jsem tupej středoškolák, ale některé věci jsou jasné i mě smile
Bavíme se přece o bezpečné pracovní oblasti koncového stupně a né o reproduktorech.

Když proženu signál z CD řádně "staženým kompresorem dynamiky, tak všechny ty špičky zmizí a ten Váš koncový zesilovač bude mimo SOA téměř neustále.
Některá skladba např v MP3 může být klidně taky takto drasticky dynamicky komprimována, taneční hudba Techno, trance, house atd. je také ultra plochá, na to pozor...........

Web

Re: Zesilovač Federmann

Znovu připomínám, že s napájením 2x35V není žádným pozemským způsobem možno dosáhnout výstupního výkonu 125W v efektivní hodnotě.

Web

Re: Zesilovač Federmann

Ban.

Web

Re: Zesilovač Federmann

At odpocivaji v pokoji.

(upravil Hop377 23. 10. 2007 22:07)

Re: Zesilovač Federmann

To Federmann: ja som ho tiez trapil na stole zo zvedavosti. Ale aby sa to spravalo ako normalny zosilnovac potreboval trochu doladit, aby sa to netvarilo ako oscilator nahodnych kmitov. A kto mu vykonu pri dobrom chladeni mi to dalo asi 50W/8R, viac som si netrufal z neho dostat. Ale co sa tyka dlhodobej spolahlivosti ruku do ohna by som zan nedal.

Re: Zesilovač Federmann

Smaž to, Michale.

Web

Re: Zesilovač Federmann

zdravím Hop377

za deset let provozu mi to můžete sdělit

Re: Zesilovač Federmann

Nene. Ma to smysl. Naopak jsem to zvyraznil. Az nekdo zada do googlu federmann, najde to i tohle. Jeste by to chtelo nejake dalsi vyjadreni treba od kazzzatele (pro neznale: Pavel Dudek) a spolu s Tvymi prispevky a dalsimi tady bude tomu, kdo bude chtit premyslet vse jasne.

Student se pak zapškne, bude papouškovat, ale vnitřně bude přemýšlet po svém. To stačí.

At si to potom Admin podle sebe.

Re: Zesilovač Federmann

Ee, nemozem bola to len vzorka, ktora nevydrzala testy. wink

Re: Zesilovač Federmann

Temer vsechny CD jsou poznamenane 'loudness war" a o jakekoli dynamice signalu uz nemuze byt reci. Tipnul bych u takto postizenych CD stredni hodnotu signalu 30-50%  Jsem zvedav na dalsi vyvoj v diskuzi.

Re: Zesilovač Federmann

30-50% by znamenalo RMS -6 až cca -8.5dB. Realita je taková, že dnešní CD se okolo těch -9dB pohybují.
Halene, tys na to kápnul.. loudness waru se dnes přikládá dost malá váha. Osobně moje nahrávky masteruju do cca -11dB RMS, aby prostě nebyly přetlačené.

Web

(upravil Federmann 24. 10. 2007 0:19)

Re: Zesilovač Federmann

Dynamika CD 105dB

http://www.google.cz/search?hl=cs&q … CD&lr=

a někdo má ještě vinylky

Hudba bez dynamiky již není hudba, ale jsou i živé reprodukce nejenom CD nahrávky.

Re: Zesilovač Federmann

A už jste se někdy podíval editorem na to, jak je ta dynamika reálně využívána? Špičky bývají 6-9dB nad průměrem, už jsem narazil i na rozdíl pouhých 3dB. Čest vyjímkám, kteří ještě nahrávají hudbu taky pro jiné aparáty, než jsou autorádia a pecky do uší.

Re: Zesilovač Federmann

Jenom tak na okraj a mimo téma o zesilovači, dynamický rozsah klasického CD je vždy jen a pouze 96dB. Standardní systém CD využívá 16 bitového slova a při lineární kvantizaci jeden bit znamená 6 dB dynamiky. Pouze formáty DVD-A a SACD dosahují 144dB, hybridní HDCD reálně cca 108dB. Proto nějak nechápu, kde se vzalo těch výše zmiňovaných 105dB.

Příspěvky [41 až 60 z 1,209]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 61 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Federmann

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£