Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


[Zamknuto] (Stránka 16 z 61)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Federmann

  Stránky: ««« 1 ... 14 15 16 17 18 ... 61 »»»

RSS

Příspěvky [301 až 320 z 1,209]

(upravil ondra Ch 27. 10. 2007 10:21)

Re: Zesilovač Federmann

Ondro otevřel bych ten tvůj projekt v Orcadu 9.2 ?

Docela mě pobavila zmínka o použití vašich zesilovaču v PA smile

Tam je požadována max. spolehlivost (nebavím se o krámech typu Behringer,Omnitronic,American Dj.......) musí být schopné dodat TRVALE jmenovitý výstupní výkon, představte si nějakou technopárty, tato hudba je velmi dynamicky plochá, zesilovače jedou co jim limitéry dovolí, to znamená další snížení dynamiky, ve výsledku to znamená, že zesilovač je téměř trvale vybuzen na maximum.Je to extrémní případ, ale stačí přiblblý DJ, který je hluchý jak poleno a o technice neví vůbec nic a myslí si,že kontrolky clip na zesu indikují přítomnost signálu.Tranzistory ve vašem zapojení budou Trvale mimo soar........

Web

(upravil opamp 29. 10. 2007 14:24)

Re: Zesilovač Federmann

Teď moc nerozumím... myslíš v OrCADu 9.2? Popravdě řečeno nevím, chceš-li to zkusit, pošlu.

EDIT: Odesláno.

A to ještě není 20 kHz a výšková větev výhybky... smile

A hyperbolu ztrátového výkonu jsem uvažoval tu nejmilosrdnější - pro Tc = 25°C - ve světle tohoto faktu považuju skoro za zbytečný simulovat to znovu s tlumivkou o odporu dejme tomu 0,3 ohmu (DEXON, ta lepší) a koďanem s tg delta = 0,01 max (TC20x, kapacita nad 1u, 1 kHz) smile

Web

(upravil Federmann 27. 10. 2007 10:30)

Re: Zesilovač Federmann

ondra Ch #313 "DJ, který je hluchý jak poleno..."

od toho je tam ta tavná pojistka, které nezáleží na dynamice ale na efektivním proudu ...

(upravil opamp 27. 10. 2007 10:39)

Re: Zesilovač Federmann

Jaká je časová konstanta pro zničení tranzistoru druhým průrazem? Jaká je doba přetavení pojistky?

A jaký to bude zesilovač, když během provozu popsaného Ondrou Ch - dokonce pod limitací ve vlastním výkonovém zesilovači -  jaksi najednou ztichne? smile

Doplnil jsem svůj příspěvek výše.

Web

Re: Zesilovač Federmann

opamp
Zujímavý je priebeh kolektorového prúdu vstupnej dif.dvojice. Je krásne vidieť , ako NFB bojuje,vcelku zbytočne, s prechodovým skreslením konca(prakticky bez kľudovéhoprúdu..). Harmonické sú skoro  nekonečný rozvoj s konštantnou amplitúdou ďaleko za  tú potrebnú 12. harmonickú. IMD je malá katastrofa. Okrem toho sú prúdy dif. vstupom "rozhasené" o viac ako 50% a výstup má "slušný" DC offset. O tom , že je to (koniec) aj s ohmickou záťažou  na hrane, s komplexnou beznádejne za už ani nehovorme..
"od toho je tam ta tavná pojistka, které nezáleží tak na dynamice jak na efektivním proudu ..."- ktorá potom, čo sa zadymí  z koncov a pravdepodobne aj z reproduktorov (DC na výstupe), možno odíde a celé to "neblafne " jasným plameňom. A je po produkcii.

Re: Zesilovač Federmann

Federmanne asi zijes v nejakym jinym fyzikalnim svete, i ten nejhorsi blokovaci kondik co pouzivam k integracum je o rady jinde, nez ty tvoje kondy z hnoje.
http://www.murata.com/cap/nproduct/grm31cr71a106k.pdf

(upravil opamp 27. 10. 2007 11:09)

Re: Zesilovač Federmann

Federmann: ESR 10 ohmů je dost těžký úlet, vzpamatuj se prosím a nepodrážej sám sebe smile

A ten odpor vedení? Zatím to je laboratorní pokus s komplexní zátěží, bedny to budou až za chvilku...

Web

(upravil Federmann 27. 10. 2007 11:25)

Re: Zesilovač Federmann

opamp #316
Je mnoho neznámých včetně chování DJ, které se velmi špatně simulují, poslechové zkoušky a měření napoví víc. Ta dynamika bývá daleko větší a pro toho DJ připouštím až 30%, ale tam i ty bedny začínají ...

Zůstal bych u těch poslechových zkoušek a nedělal bych ukvapené závěry, srovnejte při stejných hlasitostech například vašich 100W a mých 12,5W (vlastně špičkových 125W s BDW).

Budete mít výkonovou převahu 8:1! Sami posuďte, jak se projeví při dostatečné kvalitě reprodukovaného zvuku, dál můžete jít s hlasitostí bez velkých potíží až na trojnásobek. yikes Průběžně můžete kontrolovat účinnosti, jak vašeho tak mého zapojení, která taky o něčem napoví, hoďte to do jednoho grafu a bude jeden z výsledků. Jenom se bude špatně subjektivně porovnávat hlasitost a kvalita, ale vy si s tím jistě poradíte, budete muset přepínat mezi zesilovači za provozu.

#318  ty ohmy a víc jsem měl elektrolyty, proto jsem uváděl, že se to musí najít, pak jsem skládal 10uF z M47 a stejně to nestačilo, mimo jiné se dost hřály. Byl to právě měnič do auta pro tyto konce.

(upravil opamp 27. 10. 2007 11:12)

Re: Zesilovač Federmann

Federman:

Tak, tady je ta "výrazná změna" - Rs cívky + vedení 0,4 ohmu, ESR kondíku 0,5 ohmu.

http://opamp.wz.cz/TIP142complex.PNG

PŘESTAŇTE PROSÍM S DEMAGOGIÍ! Oscilogramy jste již přislíbil.

Web

Re: Zesilovač Federmann

Drobná vsuvka - zesilovače používané pro PA - naprosto běžný jev v provozu je, že klávesy či kytara "drží" téměř konstantní tón či akord, nebo nějaké legáto, kdy se dynamika mění nepatrně a délka trvání je v jednotkách vteřin (i déle, taková předehra na hammondkách se může blížit sweepovému signálu s konstantní úrovní). Tvar signálu může být naprosto různý, od sinu třeba po obdélník. Systémový limiter to dokáže srovnat na naprosto konstantní úroveň. To samé se děje mnohem častěji v basové sekci při aktivním dělení, opravdu se reálný signál může při hlasité pasáži podobat dlouhodobému sinu s úrovní něco pod limitací, někdy i přes ni.
Argumentovat hluchým DJ je demagogie, mnohem horší situaci pro zesilovač způsobí systémový limiter a charakter reálného signálu. A abych předešel zase OT,  podobný jev nastává v komprimovaných nahrávkách tam, kde to někdo úmyslně přetahuje (volume war). Můžete se o tom hádat, můžete s tím nesouhlasit, prostě to tak JE.

Web

(upravil Federmann 27. 10. 2007 11:35)

Re: Zesilovač Federmann

#320 "PŘESTAŇTE PROSÍM S DEMAGOGIÍ!"

#310 "jaký má sériový odpor! (0,0001 či 10ohmů) ...?"

rozhodně se chci  dobrat rozumného výsledku a ne něco vyhrocovat.


Sendy  #321

"Argumentovat hluchým DJ je demagogie," viz #312

(upravil danhard 27. 10. 2007 11:53)

Re: Zesilovač Federmann

Delat vykonovej menic s nabojovou pumpu je ponekud kravina.
A to ti Federmane muzu rict zcela urcite, jakoze taticek Stalin mel rad deti smile

Pokud vim, tak jsem ti komplexni chovani zateze predvadel uz na elwebu a to na jednoduche RC kombinaci, tam si ten odpor muzes presunout kam chces.
http://members.chello.cz/danhard/elipsa.png
http://members.chello.cz/danhard/elipsa1.png
http://members.chello.cz/danhard/elipsa2.png
http://members.chello.cz/danhard/elipsa3.png
http://members.chello.cz/danhard/elipsa4.png
(to posledni jsou vykonove pomery na  tranzistoru pri mirnem prebuzeni, modelovane lichobeznikem)
Jestli ti nejak v predstavach vadi realne parazitni parametry tech LC prvku, tak si udelej tu zatez co jsem tu prezentoval. Tam uz jsou odpory predevsim v tech seriovych impedancich.

K dimezovani trafa na 20% max. spickoveho vykonu jsem si dovolil v #307 maly vypocet.

Re: Zesilovač Federmann

od toho je tam ta tavná pojistka, které nezáleží na dynamice ale na efektivním proudu ...

Od toho se dělají pořádné a blbuvzdorné zesilovače, kterým takové chování ze strany zhulených DJ nevadí. Když jsem já chodíval roztáčet vinylové desky, tak jsem tam byl jediný komu nesvítily červené ledky.

(upravil opamp 27. 10. 2007 11:42)

Re: Zesilovač Federmann

Federmann: Já ty hodnoty napsal k druhému průběhu (#320): odsimuloval jsem jej pro seriový odpor cívky + vedení celkem 0,4 ohmu a kondenzátoru dokonce 0,5 ohmu.

Web

(upravil Federmann 27. 10. 2007 19:06)

Re: Zesilovač Federmann

danhard #323

"Delat vykonovej menic s nabojovou pumpu je ponekud kravina.
A to ti Federmane muzu rict zcela urcite, jakoze taticek Stalin mel rad deti "

Viz integrované obvody žedy IR…. a další?
http://www.ortodoxism.ro/datasheets/irf/ir2153.pdf

Zapojení k těm grafům a frekvence? yikes O jaký konec vlastně jde? Od 11:42 čekám na odpověď.

Pokud jste to psali ve SPICE tak se v tom taky po chvíli vyznám, ale radši si to překreslím. yikes Pokud máte k mému zapojení grafy, musí přece existovat i zapojení v nějaké podobě.

(upravil danhard 27. 10. 2007 13:42)

Re: Zesilovač Federmann

Fedrmann, paneboze ty grafy jsou pro jakykoliv konec, ktery je napajen +/-35V a dava do zateze limitne 32V. Ukazuje to pomery na zatezi a to jake jsou pomery na tech vykonovych prvcich je rozdil mezi zdrojem a zatezi.
Ty si k tomu muzes pri tech 20kHz obdelniku pricist samozrejme pricnej proud smile

IR2153 je nejaka vykonova nabojova pumpa ?? to sis to nejak popletl Federmanne.
A na to napajeni High Side budice ti staci obycejna 1u/25V/X7R keramika.

Re: Zesilovač Federmann

Pane inženýre, my se kromě Vašeho zesilovače musíme věnovat i jiným věcem.

Simuloval jsem zapojení KS500 z Vašich stránek.

Ano, radši si to překreslete, bude to objektivnější.

Web

(upravil Federmann 27. 10. 2007 12:47)

Re: Zesilovač Federmann

#327  ...

Já jsem zapomněl, že vlastně nezáleží na pracovním bodě, na budiči a ostatním, že je to vlastně všechno na jedno „BRDO“!

Můj učitel na střední škole, by se mne hned zeptal a ví ten tranzistor, že se má takto chovat! ?

Ale taky mi jiná práce stojí.

Re: Zesilovač Federmann

Kdybyste radši prezentoval nějaké vlastní výsledky...

Web

(upravil Federmann 27. 10. 2007 13:45)

Re: Zesilovač Federmann

opamp  #330

Nikdy mne nenapadlo, že se mé stránky stanou tak populární, ani k tomuto účelu nebyly určeny, proto na rozdíl od jiných stránek mají hodně co dohánět, líbí se mi například „Galerie realizací konstrukcí s moduly ALDAX“, měl bych urychleně na svých stránkách vytvořit něco podobného. Tím, že se jedná o práce studentů, kterou nikterak podrobně nedokumentuji musím dohledat co se dá a další materiály sehnat od samotných studentů za posledních cca 7 let. Ty konstrukce 30 let zpět již asi nezdokumentuji. Pokusím se polepšit.

Já nemám firmu na výrobu a prodej, jen hrstku nadšených studentů, která se nyní začíná rychle rozrůstat daleko za hranice školy, zřejmě i zde budu muset mnohé změnit.

Příspěvky [301 až 320 z 1,209]

  Stránky: ««« 1 ... 14 15 16 17 18 ... 61 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Federmann

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£