Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


[Zamknuto] (Stránka 10 z 61)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Federmann

  Stránky: ««« 1 ... 8 9 10 11 12 ... 61 »»»

RSS

Příspěvky [181 až 200 z 1,209]

(upravil Federmann 25. 10. 2007 19:24)

Re: Zesilovač Federmann

BV
"Pán Federeman, skúste odpovedať vecne k otázke, nech je to konečne jasné. Ako sa tie desiatky( nad 20-30kHz) až stovky kHz dostanú k "

odpovězeno či vysvětleno, jen se na sobě přesvědšit (vlastní velmi jednoduchá metoda, kterou jsem vymyslel v 15, abych odůvodnil splužákům proč víc než 20kHz dodnes poplatná metoda, tedy jsem měl ART481 a ta jo chodila v té době vysoko, ale nějak to vezmou i úplně běžné repro.) #156 Dnes 17:49

(upravil Sendy 25. 10. 2007 19:27)

Re: Zesilovač Federmann

Ještě jednou námitka :
Takový test je v podstatě na kočku, vlivem nelinearit, interferencí s rušením a kdesčím může zesilovač produkovat všechno možné, co slyšitelně změní pozadí i v ak. pásmu.
Doufám, že jse aspoň při přepnutí ze sinu na obdélník provedl nastavení úrovně tak, aby základní harmonická byla stejná.

Web

Re: Zesilovač Federmann

Přesně tak. Pane Federmanne, Váš příspěvek 156 není odpovědí na položenou otázku (což mě vzhledem k Vašim předchozím argumentům ani příliš nepřekvapuje). Pokud tedy zůstaneme v rovině pokusů: Vy tvrdíte že tento experiment dokazuje vnímání kmitočtů okolo 45kHz. Je tedy něco poznat když připojíte tweeter ke generátoru a nastavíte na něm 45kHz?

Re: Zesilovač Federmann

Vy z toho máte prdel, žejo? Má tohle vubec cenu? Bohouš si budle mlít to svoje furt dokola, prdlajs z něj vypadne. Vy si akorát ničíte neustálym cvakánim klávvesnici a prsty. Kazíte si záda sezenim u PC. Běžte radši něco dělat. Třebas vymejšlet dobrej 500W zesilovač s 25W zdrojem a příkonem 10W!

(upravil Federmann 25. 10. 2007 20:09)

Re: Zesilovač Federmann

Někteří stále opakují a melou své nesmysly, na které samozřejmě nereaguji, odpověď najdete i zde #161 - #163 pokud stále nechcete rozumnět mně.

je třeba použít 15kHz sinus - obdelník

základní frekvence slyší a nad akustickým pásmem již pouze vnímá jako barvu tónu

EDIT

to nebylo na vás KarelXth, jinak bych vám neodpovídal, viz #164 a #192

Re: Zesilovač Federmann

Já melu nesmysly? Nevidím nic nesmyslnýho na tom, že pokud může člověk vnímat kmitočet 45kHz jako 3. harmonickou, měl by jí taky umět vnímat jako základní frekvenci.

Silně mi to celý připomíná jeden dialog ze Simpsonových:

"Ralfe, řekni mi něco o Líze"
"Líza Simpsonová se mnou chodí do třídy"
"to už jsi říkal, řekni mi něco dalšího"
"jednou jsem se šťoural v nose až mi tekla krev"
"já myslel abys mi řekl něco dalšího o Líze"
"Líza Simpsonová se mnou chodí do třídy"

Re: Zesilovač Federmann

Myslím, že opravdu veškerá diskuze s panem F. je zbytečná.  Jeho vývody připomínají bohužel vtip o sovětském výzkumníkovi a bleše. To prokládá pustou demagogií.  Není schopen pořádně zodpovědět ani jednoduché konkrétní otázky.
Těch studentů je mi líto, ale je to takový Darwinismus - kdo to přežije a nakonec se někde pořádně vzdělá, ztratí akorát pár let. Velká část studentů se stejně bude věnovat něčemu jinému než jakékoliv technice.

Web

(upravil iMartin 25. 10. 2007 20:02)

Re: Zesilovač Federmann

Federmann, 22.23, 24.10.2007 napsal:

ondra Ch

Neodpověděl jste mi na otázku.....

ale jo Dnes (tzn 24.10.2007) 24. 19:05

Pane Federmanne, zajímavý je, že jste Ondrovi Ch odpověděl na otázku ještě dřív, než se na ní zeptal.
Jestli dokážete sestrojit časový portál, tak už je mi jasný, jak můžete sestrojit 500 W zesilovač se 100 VA (nebo kolik to bylo?) zdrojem.

ondra Ch, 19:41, 24.10.2007 napsal:

Konkrétní otázka na pan Federmanna:
Jaký výkon by podle Vás, mohl bezpečně dát, zesilovač osazený jedním párem ONS. MJW 1302 A / MJW 3281 A?

Nebo konkrétní otázky prostě ignorujete.
Vim že v týhle diskuzi nemám co dělat, ale nedalo mi to.

(upravil Federmann 25. 10. 2007 20:06)

Re: Zesilovač Federmann

iMartin

nebylo to náhodou takto?

ondra Ch

"Topologii nechme stranou, hlavní problém je v přecenění možností koncových tranzistorů, absence nadproudových a DC ochran."


ale jo Dnes (tzn 24.10.2007) 24. 19:05


zřejmě jste špatně pochopil či nechtěl pochopit

na

"ondra Ch, 19:41, 24.10.2007 napsal:
Konkrétní otázka na pan Federmanna:
Jaký výkon by podle Vás, mohl bezpečně dát, zesilovač osazený jedním párem ONS. MJW 1302 A / MJW 3281 A?"

jsem opravdu neopověděl za což se Ondrovi omlouvám

Re: Zesilovač Federmann

1302/3281 nejsou darlingtony... smile

Re: Zesilovač Federmann

A proč mu tedy neodpovíte?

Web

(upravil danhard 25. 10. 2007 20:27)

Re: Zesilovač Federmann

•    Kolik těch třicet let napřed ví o čem se na těchto a jiných stránkách píše a dostatečně tomu rozumí http://www.zive.cz/default.aspx?section … 0Federmann

Federmanne, je zasluzne, ze prepisujete pro www.zive.cz clanky ze zahranicnich pramenu, zrejme se take povazujete za odbornika v teto problematice.
Na vasich strankach jsem nasel take pojednani o RAM a jak jste si pekne pocitac otunil.

Dovoluji si Vas upozornit na nekolik nejasnosti, ktere by mohly byt zavadejici:
http://federmann.wz.cz/index_soubory/Page391.htm

" Pozor neplést si modul 64-bitový, ktrým je vždy  modul o velikosti 256MB, a chybný výklad modulu 512MB jako modulu 128-bitového, ten je ve zkutečnosti pouze 65-bitový, abdobně jako modul 1.024MB je 66-bitový, 65-ty a 66-tý bit je ve slotu LOW-1 signál MEMCKEA, obdobně pro sloty ostatní, tyto bity slouží pro přepínání mezi jednotlivými 256MB částmi použitého modulu, viz dále. "

Tezko se daji slucovat ridici bity, ktere slouzi k adresaci s delkou datoveho slova, ktera je stale 64 bitu. Adresova sbernice je nekde uplne jinde a s datovou delkou nema nic spolecneho. Spis muze jit o pamet 72 bitovou, protoze ma jeste dalsich 8 bitu dat, pro generaci opravneho kodu (signaly MEMCHECK). Co se tyce oznaceni datove delky 128 bitu, je take ponekud zavadejici, jde tu o dvoukanalovy radic pameti 2x64bitu.

A ze to tak je, vim soudruzi uplne urcite, zrovna tak urcite jako ze vim, ze soudruh Josif Vissarionovič mel rad deti ! smile

Co se tyce zlepsovacich navrhu, patentu, ale radeji tematickych ukolu (z tech byly rychle penizky:), tak by se urcite take nasly, ale chapete ze jako predseda komise pro zlepsovaci navrhy ve VÚMS jsem se nemohl vyhlasovat kazdej rok za nejlepsiho zlepsovatele, spis jsem potreboval necim zaplnit okenka do statistiky.

Re: Zesilovač Federmann

Václave sto bodov smile smile

Web

Re: Zesilovač Federmann

Velmi napínavé čtení smile, už když to začalo na vedlejším foru.

Jedno nelze Federmannovi upřít; podařilo se mu dokonale vyprovokovat a vyžhavit mozkové závity zdejších odborníků až se jim z hlav kouří. Dokonce i z vedlejšího fora přispěchali na pomoc.=)
…ale k něčemu je tato debata dobrá, v kostce je tady všechno kolem zesilovačů, teorie, zkušenosti…

(upravil Federmann 25. 10. 2007 21:04)

Re: Zesilovač Federmann

Kousek z „Vinylové“ historie ať máte o čem přemýšlet:

„My již zvuk nad 20kHz neslyšíme, ale pozitivně vnímáme. Velmi oblíbená a doporučovaná pro vyšší modely Pro-ject gramofonů je MC přenoska Sumico Blue Point 2, má frekvenční rozsah cca 15Hz až 35KHz. Vyšší modely přenosek mají až 50KHz. Např. velmi oblíbené jsou namátkou přenosky od Grado Pro-ject K6, která také zpívá až do 50KHz, nebo Ortofon OMB5E“

„Psychologická vyšetření ukázala, že zvuk obsahující kompletní frekvenční pásmo společně s pásmem nad 20kHz vyvolává u posluchačů příjemnější pocity než stejný zvuk bez horního pásma. Je známo, že drážka LP desky obsahuje až 150kHz a přenosky jsou schopny tyto frekvence snímat.“

Jinak nejenom ty paměti se vám trochu popletly, nebyla řeč o ECC ... ale to vám nemám za zlé...

"Spis muze jit o pamet 72 bitovou, protoze ma jeste dalsich 8 bitu dat, pro generaci opravneho kodu "

Re: Zesilovač Federmann

No tak to je fajn. Zdroj zvuku máme, pěkně to i s těma 50k zesílíme a co pak? Pustíme do ARV? To bych rád slyšel odpověď (teda přečet).

(upravil danhard 25. 10. 2007 21:12)

Re: Zesilovač Federmann

Federmanne, mel byste se seznamit s masteringovym zpracovanim nahravek, tedy s tim co jeste muze lezt z te prenosky jako obraz puvodi nahravky, a co uz je jen generace sumoveho pozadi dana jen  pouzitym asfaltem. U CD je to celkem jasne.

Ty pameti ? ty se nepopletly, netusim co jste tam strkal, jen jsem konstatoval, ze to ten kontroler podporuje.

(upravil Federmann 25. 10. 2007 22:08)

Re: Zesilovač Federmann

Frank

Ten harmonický zvuk vyleze i z normálních výškáčů s jistým útlumem, jenom jej nesmíte v zesilovači zabít filtrem či jinou topologii včetně korekcí (podívejte se na moje)! Jedině tak uslyšíte z vinylek něco co jste nikdy před tím neslyšeli a slašet nemohli. O tom to právě je, ten kdo slyšel většinou uvěřil, kdo neslyšel tak neví vůbec o čem mluví.

danhard

co máte za RAM v PC vy?

Re: Zesilovač Federmann

Nejsou někde k dispozici ty měření spekter na vinylu, co dělal PMA ? Tam to bylo pěkné.

Musím opravit jinak známý výrok "ať někdo napíše sebevětší pitomost, najde se někdo, kdo ji potvrdí jako pravdivou informaci". Nová verze je "najde nějaký reklamní materiál, kde je to tvrzeno jako svatá pravda".

Web

(upravil Federmann 25. 10. 2007 21:30)

Re: Zesilovač Federmann

Sendy danhard ::-O

"Nová verze je "najde nějaký reklamní materiál, kde je to tvrzeno jako svatá pravda"

Jen jim proboha vevěřte všichni jenom lžou a neže to někdo koupí a bude zkoušet::-O

Grado Prestige Gold T4P Tonabnehmer, Frequenzgang: 10 Hz - 60.000 Hz

http://www.williamthakker.eu/Grado-Pres … af1_x2.htm

Příspěvky [181 až 200 z 1,209]

  Stránky: ««« 1 ... 8 9 10 11 12 ... 61 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Federmann

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£