Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Smetiště » Dual core, nebo Quad core?

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 75]

(upravil cestmir 27. 12. 2014 19:50)

Re: Dual core, nebo Quad core?

hranatybraska: pekné - je to pasív, alebo to potrebuje ventilátor? A tie 4s to je resume z hibernácie alebo štandardný boot?

Čo sa týka toho Autocadu/Mathcadu, neskúšal si cez Wine? V každom prípade ak aj nie, stále môžeš virtualizovať celý win trebárs cez VirtualBox, je to komfortnejšie než ďalšia jednoúčelová mašina. A ak človek nechá tú VM zahibernovanú, je to tiež ready spravidla do pár sekúnd, pričom impakt je na dobre dimenzovanej host mašine minimálny.

Re: Dual core, nebo Quad core?

vmware player mám ověřeno, že šlape líp

(upravil cestmir 27. 12. 2014 19:49)

Re: Dual core, nebo Quad core?

No tak to ja som na tom presne naopak... smile Až po Debian Lenny som roky fungoval na vmware, Od Squeezu ďalej to začalo byť nepoužiteľné, aj s vanilla jadrom - problémy s časovačmi, priepustnosťou NAT/bridge networkingu, vysral som sa na to, všetko pokonvertoval na VirtualBox a od vtedy max spokojnosť, vrátane distupgradov na Wheezyho. Používam to ale prevažne na headless hostoch s remote prístupom na guesty, takže ak sú tam nejaké problémy s integráciou do desktopu, ide to mimo mňa.

Re: Dual core, nebo Quad core?

Z těch playerů zkuste třeba Daum PotPlayer... na přehrávání je lepší než kužel..

Re: Dual core, nebo Quad core?

Čím konkrétne lepší? Ja sa na VLC nejak nemôžem sťažovať, nároky minimálne a bez reptania robí čo má.

Re: Dual core, nebo Quad core?

Robí, ale příliš pomalu. Až tomu dáš nažrat nějaký FullHD video, rozdíl je (zejména na pomalejších strojích) zcela evidentní a nepřehlédnutelný. Nemluvě o spoustě zajímavých funkcí (které kužel možná má, ale tak zahrabeané, že se k nim během chvíli nedohrabeš).
Zkus, uvidíš, lepší zažít než okecávat.

Tím nechci vyvolávat žádný flejm, kužel tu mám dlouhá léta, ještě dřív, než se nějaký Daum objevil.

Re: Dual core, nebo Quad core?

OK, díky za rady, dám tam 64 bit.
Jinak na multimedia nepoužívám klasickej přehrávač, ale multimediální centrum XBMC (samozřejmě v Linuxu). Je geniálně jednoduchý na nastavení, ale má spousty možností, je HW nenáročný, a moc dobře udělaný.
XBMC de-facto nepotřebuje operační systém- lze stáhnout a na čistej disk nainstalovat verzi XBMCbuntu, což je multimediální centrum obsahující jádro linuxu oprtimálně sladěný s tím centrem. (pak ale PC funguje jen jako domácí kino, nic jinýho neumí)

Web

(upravil hranatybraska 27. 12. 2014 20:27)

Re: Dual core, nebo Quad core?

cestmir: 4s trvá standartní boot. Emulace tu je, ale není to stopro spolehlivý a když se s něčím tři hodiny kreslíš a pak ti to bez varování hopne, tak by jsi prohodil noťas oknem a za ním kovadlinu.

Web

Re: Dual core, nebo Quad core?

Plná virtualizácia (vbox, vmware) by padať nemala, keď to raz chodí, zvykne to byť rock-solid. Trebárs windowsácke guesty na serveroch mávajú bez problémov uptime rádovo mesiace, je to ako keby to bežalo na reálnom železe.

Re: Dual core, nebo Quad core?

Nevim, tak mám asi permoníky v noťasu..

Web

Re: Dual core, nebo Quad core?

Tak první poznatek z novýho noťasu- nemůžu najít baterku. Dokola jsou jen porty, dole celistvej výlisek bez jakýhkoliv deklů... Tak to vidím poprvé. Jak se tam mění nebo přidávají RAMky, disk, kde to má baterku? Tohle provedení jsem ještě neviděl.

Web

Re: Dual core, nebo Quad core?

Už si někdy viděl běžnýho frantu ovčana, aby si něco měnil v počítači, natož aby věděl jak RAMka vypadá? 

beeee...

lol

Re: Dual core, nebo Quad core?

@sagitarius: Já jsem neviděl věcí. Třeba ultrabook co jsem naposledy koupil jsem taky už neviděl a vypadá to, že už ani nikdy neuvidím. A ten měl taky vše na desce. A to včetně 256 SSD, 4GB RAMky, která nešla rozšířit, baterie integrovaná do těla atd. Takže mě to ani nepřekvapuje. Pro výrobce je to jednodušší. Pro koncové BFU (Běžný Franta uživatel) taky. Horší když odejde např. to SSD pak to je na reklamaci nebo na popelnici, ale to už je hold riziko podnikání.
Ostatně co není? Ta paní co si to vzala spolu s autem za 300k a dalšími "maličkostmi" byla taky blbá investice, i když na 20 let tak to ve výsledku stálo za houby. A ten polotovar co tímto vztahem vznikl? No co, o jednu starost méně, já to takto neberu, prostě nejsem rodinný typ a hardware si kupuji přece jen s větší rozvahou. big_smile

Web

Re: Dual core, nebo Quad core?

Tady je hezky popsáno co jsou zač N-kové procáky.
http://notebook.cz/clanky/technologie/2 … -zakaznika

(upravil cestmir 28. 12. 2014 10:41)

Re: Dual core, nebo Quad core?

orhore: dik, tak to je dosť smutné čítanie... To fakt už radšej 6-ročný poctivý Core2 za pár šupov z druhej ruky, než takto "segmentovo zoptimalizovaný" křáp.

Re: Dual core, nebo Quad core?

xmarek:
Ale tenhle noťas má v popisu rosšiřitelnost RAM o další 4G, možnost přidat další disk nebo vyměnit za větší, takže napevno na desce to nebude. Jen nechápu, jak se to mění- že by přes klávesnici? A v manuálu je, že při delší nečinnosti se má vyndat baterka a skladovat ji v suchu...  Tak kde kurňa ta baterka je?

Web

Re: Dual core, nebo Quad core?

sagitrius: nič v zlom, ale je to stále tak trochu jak z chlpatej deky - fakt je taký problém, keď už sa o niečom debatuje, napísať o ČOM KONKRÉTNE sa debatuje? Aký model nb to je? (vopred sa ospravedlňujem, ak som to len prehliadol)

(upravil sagitarius 28. 12. 2014 12:26)

Re: Dual core, nebo Quad core?

Aha, asi jsem zapomněl- Acer Aspire ES1 (E15)
Dva dny už hledán po netu, ale na CZ ani zmínka, a cizácky neumím.

Web

Re: Dual core, nebo Quad core?

Tu je disasm. nejakého modelu z tej série: https://www.youtube.com/watch?v=rmsFDi_qsnQ

(upravil orhore 28. 12. 2014 14:37)

Re: Dual core, nebo Quad core?

sigitarius: Myslíš, že ti 4GB RAM nebude stačit na tomto noťasu? Už vzhledem k použitému procesoru se obávám, že na tom nebudeš spouštět paměťově náročné aplikace. Firefox sice dokáže být také nenežraný, ale seky pří prohlížení jsou spíše záležitosti procesoru. Weby jsou zamořeny nevyžádánou reklamou a přiblblými obrázky, které se musí nejen stáhnout, ale i načíst. A to, i když použiješ Adblock, něco ti na té stránce musí zůstat smile.
Jak se kdysi psalo, že PC nejvíce zrychlí přidání operační paměti, tak dnes je to na prvním místě systémový disk = jedině SSD a pak procesor.

Příspěvky [41 až 60 z 75]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Dual core, nebo Quad core?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£