Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Smetiště » Dual core, nebo Quad core?

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 75]

(upravil The_P 27. 12. 2014 11:40)

Re: Dual core, nebo Quad core?

Ano, pokud prohlizece oteviraji kazdou stranku jako vlastni proces a la Chrome / Firefox (pokud uz je to i v hlavni vetvi) a nebudes mit otevrenu jen jednu, o nejake hudbe na pozadi nemluve. A pokud je tam takovyhle rozdil, radsi bych fakt volil ty 4. X264 neni jediny soft co vyuzije 4 jadra, fakt uz ne.

PS: Ale opravdu se hadat nechci, na to jsou svatky moc pekny cas.
PS2: Ja ted presel z Atomu Z520 na Core i7-4510U, spokojenost velika. A SSD tam taky nemam big_smile

(upravil sagitarius 27. 12. 2014 11:51)

Re: Dual core, nebo Quad core?

Já se počítačema zabývám od dob, co se tady objevily. JENŽE ty vícejádra už jdou mimo mě a prakticky nevím už o nich skoro nic.  Prostě nevím, co je na běžnou práci lepší, jestli rychlejší dvoujádro, nebo pomalejší čtyřjádro. Tyhle technologie a jejich princip činnosti jsem zatím nestudoval.
Když se ale podívám teď na desktopu na sledování systému, (mám spuštěný jen firefox), tak obě jádra jsou zatížený stejně. Takže předpokládám, že se asi obě podílejí na práci přibližně stejně i na týhle jednoduchý aplikaci (samozřejmě vím, že těch běžících aplikací v OS na pozadí je podstatně víc). Ale zase mám sice 2x2.6GHz jádra, ale jejich momentální vytížení se pohybuje ve 4-6%. Když vezmu fakt, že ten procesor je sakra starej, ještě s poloviční keškou, oproti tomu N2920, což má být v podstatě novinka, tak si myslím, že na mý potřeby bude výkon více než nadbytečný.
Já rozhodně nejsem zastáncem kupování zbytečně výkonných a drahých strojů, když to ani omylem nevyužiju, a navíc mě to ochuzuje o pro mě nejdůležitější parametr- výdrž provozu na baterie.
Takže asi zvolím to 4 jadýrko. On je ten laptop i docela slušně vybavenej v týhle cenový kategorii asi nejlíp- je teď v akci asi o litr a něco levnější, než normálně. Sice nemá mechaniku, ale tu až tak nepotřebuju. Vyhodím Wirousy, přes flešku tam hned hodím Linucha, a buch chrochtat blahem.

Web

(upravil madeindoma 27. 12. 2014 11:59)

Re: Dual core, nebo Quad core?

P.S. koukám než jsem ten příspěvek napsal modely jsou tu smile takže reedit příspěvku


Já bych osobně šel do toho 4 jádra N2920, už jen když porovnám instrukční sady, vyšší GPU, vyšší cache, spotřeba stejná a rozdíl ve frekvenci bude IMHO skoro neznatelný. A teď do mě !!! big_smile big_smile

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Celeron-N … eron-N2820

Re: Dual core, nebo Quad core?

Za mě čtyřjádro! smile

hue hue hue

Web

Re: Dual core, nebo Quad core?

Je to těžký...oba modely jsou na běžnou práci a net pomalý (bla bla bla...jsou, mám tu i5 sandy bridge v ultrabooku a nezvládá mi to skoro nic...a to běžím na linuxu), nicméně bych asi vzal to 4 jádro...sice bude vykonávat isntrukce o dost pomaleji a bude osekanější než to dvoujádro (spotřebu mají stjenou někde to hoši stlačit museli...), ale ve výsledku bude pravděpodobně svižnější.

Re: Dual core, nebo Quad core?

madeindoma napsal:

už jen když porovnám instrukční sady, vyšší GPU, vyšší cache, spotřeba stejná a rozdíl ve frekvenci bude IMHO skoro neznatelný. http://cpuboss.com/cpus/Intel-Celeron-N … eron-N2820

Pozor, v tom porovnaní je množstvo údajov chybných! Rozšírenia inštrukčných sád majú tie dva CPU rovnaké (aj 2820 samozrejme má MMX aj SSE1/2/3), základný takt GPU majú tiež zhodný (313 MHz), mierne vyšší je len burst clock pri N2920. Rovnako N2920 má integrovaný 2-kanálový mem. controller, nie 1-kanál ako tam uvádzajú.

Autoritatívnejší zdroj by snáď mal byť Intel:
http://ark.intel.com/products/79052/Int … o-2_39-GHz
http://ark.intel.com/products/79053/Int … o-2_00-GHz

Re: Dual core, nebo Quad core?

The_P napsal:

Ano, pokud prohlizece oteviraji kazdou stranku jako vlastni proces a la Chrome / Firefox (pokud uz je to i v hlavni vetvi) a nebudes mit otevrenu jen jednu, o nejake hudbe na pozadi nemluve.

Hypotetické ďalšie jadro prináša výraznejší benefit až vtedy, keď nastávajú momenty, že sú všetky jadrá nasýtené blízko k 100%. Od množstva procesov to závisí minimálne, keďže normálne všetky väčšinu času spia resp. čakajú na udalosť - podstatné je jedine, koľko serializovaného strojového času dokopy vyžadujú.

A na priemernom desktope s 2-jadrom k takej situácii pri bežnom použití dochádza v zanedbateľnom zlomku momentov, nie je problém si to odsledovať nejakým monitorom. Preto bude na desktop ešte nejaké roky vhodnejšie 2-jadro s vyšším single thread výkonom. Ale samozrejme, ako sa vraví - všetko je o vkuse toho-ktorého súdruha... smile

Re: Dual core, nebo Quad core?

Nicméně on používá linux, kde je rozdělení mezi víc vláken řešeno trochu líp...co si bude povídat, kernel a multitasking linuxu je daleko výkonější. Já na to momentálně nicméně spíš doplácím, kdy mi kernel háže zbytečně zátěž i na hyperthredovná jádra...a ve výsledku se to zpomalí.

(upravil cestmir 27. 12. 2014 14:34)

Re: Dual core, nebo Quad core?

Ale veď HT sa dá vypnúť... Okrem serverových a masívne paralelných scenárov použitia je overhead väčšinou vyšší než benefit, najmä ak máš 4-jadro (teda 8 virt. jadrier s HT).

A ten argument s Linuxom platí skôr naopak - keďže je tam efektívnejší scheduler (menší context switch overhead), vyťaží viac aj z menšieho počtu jadier. Čiže stále platí, že výraznejši prínos N+1 jadier nastáva až vtedy, keď začína byť N jadier aspoň príležitostne nasýtených k 100%.

Re: Dual core, nebo Quad core?

Tak pánové, už je to jedno. Právě jsem domů dotáhnul to čtyřjádro. Jak jsem psal, stačil mi doposud jednojádrovej Atom s 1GB RAM, takže výkon čtyřjádra se 4GB RAM prostě řešit vůbec nemusím.

Web

Re: Dual core, nebo Quad core?

Takže filmíky v HD kvalite Ti to zvládne v pohode...a o to Ti šlo, nie?
Teraz je skôr otázka či Ti bude vyhovovať displej...či o pol roka nebudeš potrebovať očiara... wink

Re: Dual core, nebo Quad core?

Jasně. Jen mě maximálně vytáčí ty Wirousy. Jak kdyby to nemohli prodávat bez systému. Půl milionu demoverzí naprosto zbytečných chujovin, disk zaplácanej blbostma, ale třeba kodeky na videa tam samozřejmě nejsou. A to napíšou- "Vybalíte a můžete hned pracovat". Jo, dva dny pracovat na zprovoznění systému, aby byl vůbec použitelnej. Se divím, jak na tom Malým Měkkým může ještě někdo vůbec pracovat. Děkuju všem svatým, že jsem přešel na Linux. Vůbec si neumím představit, že bych na tý mrkvosoftí hrůze měl něco dělat lol

Web

Re: Dual core, nebo Quad core?

Prehrat to Linuxem je "snadny", zkusi si predstavit ze tu uz 2. den sedim, mazu jednu tuhle kravinu po druhe a hlavne se snazim system nastavit tak, aby neprekazel prinejhorsim. To u W8.1 neni zrovna easy a na par minut, zvlast kdyz jeden *nema* rad prednastavena reseni na jeden klik.

Hlavne at slouzi, to je nakonec to nejdulezitejsi, je to jen nastroj a nesmi se to moc prozivat, zvlast dnes v dobe kdy mene znamena vic (casu, kvality, ..) big_smile

(upravil sagitarius 27. 12. 2014 17:04)

Re: Dual core, nebo Quad core?

PŘESNĚ jak říkáš!
Jen bych se ještě zeptal na jedno- doposud nikdy jsem nedělal na 64 bit systému, a právě medituju nad tím, jestli tam mám dát 32, nebo 64 bit. Ten procesor na to stacvěnej je, ale co myslíš, že bude svižnější na tom stroji?

Web

(upravil The_P 27. 12. 2014 17:17)

Re: Dual core, nebo Quad core?

Ja bych do toho sel, zvlast v Linuxu. Linus psal v jenom mailing listu uz kdysi v roce 2006 tusim, ze 64bit je dobry napad z docela dost systemovych duvodu. Nejde ani tak o zvyseni vykonu, ale o to ze jadro samotne pouzival uz tehdy dost obezlicek (PAE napr) ktere nejsou zrovna ono a 64bitu dost problemu resilo - uz pro systemu s 1-2Gb ram dle jeho popisu. Kdyby to nekdo chtel, zkusim to najit...

PS: https://cl4ssic4l.wordpress.com/2011/05 … about-pae/ ale sakra neni to ten puvodni clanek, trebas me nekdo doplni, zalozky jeste prevedene nemam...

Re: Dual core, nebo Quad core?

sagitarius napsal:

Jasně. Jen mě maximálně vytáčí ty Wirousy. Jak kdyby to nemohli prodávat bez systému. Půl milionu demoverzí naprosto zbytečných chujovin, disk zaplácanej blbostma, ale třeba kodeky na videa tam samozřejmě nejsou. A to napíšou- "Vybalíte a můžete hned pracovat". Jo, dva dny pracovat na zprovoznění systému, aby byl vůbec použitelnej. Se divím, jak na tom Malým Měkkým může ještě někdo vůbec pracovat. Děkuju všem svatým, že jsem přešel na Linux. Vůbec si neumím představit, že bych na tý mrkvosoftí hrůze měl něco dělat lol

Na prehrávanie videa nepotrebujem žiadne kodeky - buď MPC-HC (Media player classic) alebo VLC, nič iné nepotrebujem. Niektorá ntb sa predávajú aj bez OS, ale väčšina nie.

(upravil cestmir 27. 12. 2014 17:33)

Re: Dual core, nebo Quad core?

sagitarius: Daj 64b, tých výhod je viac:
- je to dnes mainstream
- v 64b režime je na x86 k dispozícii 8 všeobecných registrov navyše a garantovaná podpora SSE2, takže optimalizovaný kód beží často rýchlejšie
- ak by si v budúcnosti rozširoval pamäť, využiješ ju lepšie so 64b OS než s 32b+PAE
- 64b buildy aplikácií majú menej drobných otravných obmedzení
- po nainštalovaní 32b knižníc môžeš používať aj 32b buildy

Jediná nevýhoda je mierne vyššia spotreba pamäte (smerníky, číselné typy, duplicita knižníc v zmiešanom 32/64b prostredí).

Re: Dual core, nebo Quad core?

Nerieš - ak je to nový noťas so systémom, tak sa na to vyprdni - vyhádž všetky chujoviny ktoré nepotrebuješ aspoň budeš mať legálny systém s bezproblémovým babraním sa so záplatami.
Ak to budeš preinštalovávať a štve Ťa maximálne Win-vírus, tak niektoré užívateľsky dobre odladene distro Linuxu, alebo rovno OSX (trochu pracnejšie, ale si okamžite v inej lige).

Re: Dual core, nebo Quad core?

Jiná liga OSX znamená, že se na tom pak absolutně nic nedá dělat... teda krom krafání na xichtbooku a nechávání se špehovat cloudem, kam záhadně samy od sebe mizí tvé fotky. lol

(upravil hranatybraska 27. 12. 2014 18:28)

Re: Dual core, nebo Quad core?

Já složil rodičům PC na platformě Mini ITX. Tichý čtyřjádro 2GHz s grafikou na čipu se i s chladičem, SSD diskem a zdrojem vešlo do škatule 26*26cm a s Ubuntu 14.04LTS v prstem v nose stíhá HD stream z netu při odběru 25W. Start PC od stisknutí tlačítka do zobrazení plochy s možností okamžité práce trvá 4s smile

Noťs jsem s tím neviděl, ale ty celerony mě nenadchly.

(Btw. ubuntu se dají velice fikaně optimalizovat pro "lepší" přístup k ssd, a šetří tak jeho výdrž.)
Vůbec mál linux rád a běžně ho používám na audio a měření. Jen škoda, že holt Autocad a Mathcad v linuxu netento.. a tak mám ještě stroj s woknama.

Web

Příspěvky [21 až 40 z 75]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Dual core, nebo Quad core?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£