Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Smetiště » SMART TV LG & Xtremer Pro = HDMI problém? (SERVIIO media server)

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

(upravil paf 11. 1. 2015 23:14)

Téma: SMART TV LG & Xtremer Pro = HDMI problém? (SERVIIO media server)

Nenapadá vás někoho co ještě zkusit nebo proč to vlastně nefunguje?
Mám ty dva přístroje propojené Hi speed HDMI kabelem a jakékoliv rozlišení nad 576 řádků mi TV nezobrazí (jen black screen).
Zkoušel jsem XTR připojit k jiné TV a vše OK. Zkusil jsem připojit HD satelit a všechny rozlišení na SMART TV jedou normálně.
Prostě kombinace v názvu tématu nejede. Zkusil jsem 4 HDMI kabely, postupně jsem flashnul XTR všemi dostupnými Firmware a taky nic.
Už mě nic nenapadá a vlastně ani nechápu kde může být problém.
XtreamerPro
SmartTV

(upravil Klasikk 25. 12. 2014 23:45)

Re: SMART TV LG & Xtremer Pro = HDMI problém? (SERVIIO media server)

Skus nastavit vsetky mozne 1080 mody (1080P, 1080i, 1080P 24). Mozno ta telka nevie zozrat progresiv.... Navod k tomu TB ma sice 57 stran ale je v nom dokopy hovno. Na LG webe su aj nejake aktualizacie SW- mas to vyskusane?
edit: v online helpe v casti Podporovane rozlisenia sa pri HDMI- PC (co je defacto tvoj pripad) uvadza 1080P jedine s frekv. 60Hz...

Desktop: EVE Audio SC203+ sub EVE TS107, Asus Xonar. HT: ELAC AM180, Pioneer VSX-924-K

Re: SMART TV LG & Xtremer Pro = HDMI problém? (SERVIIO media server)

Právě že jsem všechny 1080i,p 50/60hz atp. zkoušel. Navíc jsem odpojil XTR a místo něj na ten kabel připojil satelit a Tv zobrazuje jak má 1080i i 1080p jak při 50hz tak při 60hz. V TV mám dokonce "novější-podle čísla" firmware než je na webu LG. Aktualizace z menu TV žádný update nenabízí. Hlava mi to prostě nebere.
Z počítače do stejnýho HDMI posílám 1080p 23,24,25,29,30,50,60hz a vše jede.
Jakoby XTR posílal nějak nekorektní rozlišení nebo hz.

Re: SMART TV LG & Xtremer Pro = HDMI problém? (SERVIIO media server)

Připoj k XTR monitor a podívej se v jeho menu co do něj z XTR přichází.

Re: SMART TV LG & Xtremer Pro = HDMI problém? (SERVIIO media server)

OK Franto, vyzkouším. To mě nenapadlo...

Re: SMART TV LG & Xtremer Pro = HDMI problém? (SERVIIO media server)

Žádné překvapení.. když na XTR nastavím 1080P 60hz tak mi monitor ukáže 1080p/60
I ostatní rozlišení fungují. Akorát u 1080i/50hz mi nahoře a dole bliká zelená linka.
Nicméně obraz jede. Na SMART TV ne.

(upravil Hippo007 26. 12. 2014 9:45)

Re: SMART TV LG & Xtremer Pro = HDMI problém? (SERVIIO media server)

Nemohl by být problém v HDCP nespolupráci? Při neporozumnění si zdroje signálu a monitoru prý neprojde lepší kvalita obrazu než rozlišení 576 řádků.
Zkoušels propojit XTR a TV přes RCA kabely?

Re: SMART TV LG & Xtremer Pro = HDMI problém? (SERVIIO media server)

Přes RCA signál normálně jde - jinak bych vlastně ani nemohl zkoušet měnit nastavení.
Přes RCA nastavim parametry a přepínám na HDMI jestli už jo....a vono EE.
To HDCP by přesně vystihovalo ten problém. S tím ale asi nic nenadělám co?
Zajímavý je, že to "nevoní pouze té SMARTce...

Re: SMART TV LG & Xtremer Pro = HDMI problém? (SERVIIO media server)

Zkus napsat výrobci XTR.

(upravil Klasikk 26. 12. 2014 23:25)

Re: SMART TV LG & Xtremer Pro = HDMI problém? (SERVIIO media server)

Skusil by som tam pripojit nejaky najlacnejsi repeater alebo splitter. Mozno je fakt problem s HDCP....
Pripadne skus premenovat vstup na PC
Na niektorych LG TV to pomaha napr. pri hrani hier (TV podla toho meni setup)
Mal by si tam mat taketo menu:

http://www.tvfreak.cz/forum/attachment. … 1408401667

Desktop: EVE Audio SC203+ sub EVE TS107, Asus Xonar. HT: ELAC AM180, Pioneer VSX-924-K

Re: SMART TV LG & Xtremer Pro = HDMI problém? (SERVIIO media server)

Klasikk to už jsem vše zkusil. Neúspěšně. Smozřejmě jsem hledal na webu co by mohlo pomoci, ale ani ťuk.
Napsal jsem výrobci, jestli bude řešení se uvidí. Pokud nebudu moct využít FHD výstup, tak je mi XTR k ničemu.
Škoda. Ale ta TV má v sobě vlastní přehrávač tak to zase tolik nebolí. I když třeba Oceanic Life (40Mbps) od Samsungu XTR přehraje, TV ho nedá...

Re: SMART TV LG & Xtremer Pro = HDMI problém? (SERVIIO media server)

Hmm ja tiez teraz riesim nakup velkej TV tak ma dost zaujima vysledok smile Asi skoncim u 50 resp. 60 palcoveho Sharpu.

Desktop: EVE Audio SC203+ sub EVE TS107, Asus Xonar. HT: ELAC AM180, Pioneer VSX-924-K

Re: SMART TV LG & Xtremer Pro = HDMI problém? (SERVIIO media server)

Původně jsem chtěl 55-60" TV, ale vzhledem k tomu jaký zdroj na tom bude převážně hrát jsem raději sáhnul po menší uhlopříčce.

Re: SMART TV LG & Xtremer Pro = HDMI problém? (SERVIIO media server)

Nechci vám tady do toho moc kecat, ale tuším že LG má "své" standardy přes které nejede vlak. Aby to normálně fungovalo, musí být vše od LG. Osobní zkušenost s propojením přes HDMI LG HDD DVD rekordér + domácí kino Panasonic = black screen. Vypálené dvd přehraje jen LG, ani PC nepomůže. Jednou připojený externí hardisk k LG televizi = nečitelný hardisk na PC (jde samo pak předělat ve správci disků). Asi blbá rada, ale když koupit něco od LG, tak vše a na věky big_smile

Re: SMART TV LG & Xtremer Pro = HDMI problém? (SERVIIO media server)

Zajímavý příspěvek. Na každém šprochu pravdy trochu. Ale jak jsem snad psal, zkoušel jsem připojit i jiná zařízení a problém je jen s kombinací Xtreamer & LG. Dokonce mám už ověřeno, že stejná TV s jiným firmware reaguje stejně. Možná bude dobrý zkusit kromě mailu do XTR napsat i do LG.

Re: SMART TV LG & Xtremer Pro = HDMI problém? (SERVIIO media server)

Zatím od XTR žádná odezva. S LG jsem si pohovořil (na zak. lince), ale řešení není. Patrně je to tím HDCP, ale fw nový není.
Zkusil jsem přepnouy XTR do NAS a UPnP modu a vesele si z něj streamuju video jako po másle, ale zase bohužel při streamování z XTR nezle posouvat/skákat ve videu na jinou pozici a myslím ani změnit zvuk což TV umí, pokud stejný soubor pustím přímo z hdd připojeným k TV. Laboruju teď se softem SERVIIO. Je to výtečný soft. S ním lze v pohodě i ten pohyb ve streamovaným videu. Ale nedaří se mi transkodování. Je tu někdo, kdo by mi uměl poradit ohledně úpravy profilu na to transkodování?

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Smetiště » SMART TV LG & Xtremer Pro = HDMI problém? (SERVIIO media server)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£