Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Behringer NU3000 DSP

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

(upravil djsteve 17. 12. 2014 0:56)

Téma: Behringer NU3000 DSP

Tento môj príspevok nieje žiadosť o pomoc  ale skôr recenzia a postreh ohladom tohoto na prvý pohľad zaujímavého zosilňovača.
Rozhodol som sa že si zaobstarám k svojmu 10kW aparátu ešte jeden zosilňovač na malé akcie kde treba dve aktívne bedničky podporiť mohutnejším basom. Aktývny subwoofer nevlastním rozhodol som sa dokúpiť si lahučký spratný zosilňovač z vstavaným crossoverom.Kedže vlastním niekolko typov basových bední 18" 15" bassreflexy hornflexy slimáky.
Dlho som špekuloval až nakoniec padla volba na spomínaný typ ktorý ma v sebe navyše vstavaný DSP.
Váha 3kg a velkosť večšieho zošita rozhodli.
Po vybalení s krabice som ho ako prvé rozobral. Pohlad do vnútra pripomína skoro  dáky zdroj z PC.
Nasledovalo zapojenie na repráky a priame pripojenie k PC. NF signál cez 3,5 jack a DSP cez USB.
Nasledovalo to čo som aj očakával. Zvuky HDD z pc v bedniach plus šumenie a bzukot.
Praca cez PC pri nastavovaní DSP je nádhera. Všetko prehladné a funkčné. Najlepšie pracuje DEQ dynamický akvalizér čo je vlastne fyziologická regulacia. Crossover je takisto super da sa vybrať z viacerých aproximácii a strmostí.
Da sa povedať že až po túto časť je zosilňovač super.
Prúser nastal v momente ked som ho chcel zmerat osiloskopom.
Po pripojení záťaže a osciloskopu ma hned na úvod privýtal vcelku široký pás na osciloskope spôsobený bordelom na výstupe zosilňovača. Je to zmes nedefinovatelných frekvencii s výstupnou hodnotou 2V RMS. Najskôr som myslel že mam dako zle pripojené zem no zemou to nebolo a tean bordel na výstupe je realita.
Zosilňovač som zapojil na 4R záťaž a vybudil. Limitácia hrôza des. Odtrhnutá sinusovka a divne zakmity pri odbehu z limitacie. nie velké ale okom pozorovatelné. Pri jednom vybudenom kanali  som nameral na vástupe 4R 48V RMS.
Pri oboch kanaloch som to neskúšal no hned som zosilňovač zapojil do mostíka. Vyrobca povoluje dvojohmový režim pri stereo a 4 ohmový režim pri mostíkovom zapojení.
Prišlo dalšie prekvapenie. Zosilňovač v mostíkovom zapojení do 4 ohmov nieje schopný dodať potrebný výkon a 4dB pred limitom sa po dvoch sekundách vypne a ostanú svietit len červené kružky okolo potenciometrov.
Nahodiť ho ide iba opatovným vypnutím a zapnutím.
No a na zaver ešte jedna obrovská nechutnosť. Nad 5kHZ už od 10V na výstupe sa sínusovka začne tak deformovať že pripomína skôr vysek z hexagonu.
Čo dodať na záver. Som s tohoto produktu celkom znechutený aj ked zosilňovač hrá a pre laika možno aj celkom dobre no mne naskakuje husia koža po tom čo som videl na osciloskope.
Mám chuť spomínaný zosilňovač vrátit no radšej si počkám kým sa poručí sám ( u behringera nič neobvyklé) a zostanem pekne krásne pri starej dobrej klasike.

Re: Behringer NU3000 DSP

Nechceš doplnit aspoň interpunkci, aby to někdo vůbec měl chuť číst, když už nejsi schopen dodat nějaká relevantní data, jako třeba pár fotek zevnitř či měření?

(upravil djsteve 17. 12. 2014 9:56)

Re: Behringer NU3000 DSP

Ty sa na to vyser či je niekde interpunkcia alebo som ju tam zabudol. Nikto Ti moje články nekáže čítať a už vôbec nie komentovať. Nepísal som to pre Teba ale pre tých ktorí rozmyšlajú v budúcnosti nad kúpou.Fotky si každý inteligentný človek dohľadá na nete je ich plno.

(upravil microlan 17. 12. 2014 7:47)

Re: Behringer NU3000 DSP

Musíš aplikovat metodu Do-Do

jako třeba zde
http://imageshack.us/a/img717/6076/wp001594.jpg

Re: Behringer NU3000 DSP

Dorob Doma v tomto prípade moc fungovať nebude. Tie chladiče navyše sú zbytočné. Ani na plný vykon sa tie tranzistory nezahrejú na viac ako 50 stupňov.

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Behringer NU3000 DSP

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£