(upravil juraj3510 13. 12. 2014 15:19)

Téma: Ozvučnica pre DBS PS-1005

Dobrý deň, chcem sa spýtať či mal niekto skúsenosť s týmto repro:

http://www.dtelektronik.sk/kategoria/ozvucovacia-technika/reproduktory/basove-reproduktory/priemer-250-mm/basovy-reproduktor-dbs-ps-1005-10-300w-4ohm/

Potreboval by som poradiť ohľadom výberu ozvučnice. Subwoofer chcem primárne používať na domáce ozvučenie. Vopred vďaka za odpoveď.

Re: Ozvučnica pre DBS PS-1005

mužu se zeptat proč zrovna tenhle ? naco to konkretně bude využivane ?

(upravil djsteve 13. 12. 2014 22:56)

Re: Ozvučnica pre DBS PS-1005

Ruky preč. DBS sú reproduktory uplne na pi...ču. Never ničomu čo je k nim napísane ohladom TS parametrov. Po zmeraní prídeš na to že sa takýto reprák nikam nehodí. Jedine do popolnice. Tam sa hodí nalepšie.

Re: Ozvučnica pre DBS PS-1005

jen pro zajimavost jesli to je na doma a mebo na sub k domacimu kinu koukní nato fak slušny a mam k němu i banpass ozvučnici vypočitanou... měl jsem ho na jedne akci a docela překvapil jak hral a duněl... na fomaci vyuřití doporučují
http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=8 … amp;catg=1

(upravil juraj3510 13. 12. 2014 23:09)

Re: Ozvučnica pre DBS PS-1005

K tomuto reproduktoru som sa dostal zadarmo, a vhladom na nizky rozpocet som sa ho rozhodol pouzit..
A pouzivat to chcem cisto len v izbe.

(upravil djsteve 13. 12. 2014 23:13)

Re: Ozvučnica pre DBS PS-1005

Tak to je iná vec smile Možeš ho použit trebars ako zavažie na stôl aby Ti nerozfúkalo papiere smile
Ale popravde pokial nezmeriaš TS parametre tak Ti je škoda niečo stavať. TS od vyrobcu sú zavadzajúce.

Re: Ozvučnica pre DBS PS-1005

A viete mi poradit nejaky optimalny objem k tomu mojmu reproduktoru? Aby to aspon hralo smile Mam k tomu aj zosik a chcel by som z toho spravit aktivny subwoofer.

Re: Ozvučnica pre DBS PS-1005

nevím co jedine bych u tohodle rapraku doporuči zkusit udělat na něj ozvučici banpass.... třeba neco ukaže big_smile do bas reflex bych ho asi nedaval sad

Re: Ozvučnica pre DBS PS-1005

Ja som povodne myslel ze ho hodim to uzavretej ozvucnice cca 60-70l ale ked vravite ze je to na dve veci big_smile tak neviem no..

Re: Ozvučnica pre DBS PS-1005

Genialne riešenie skusiť to bandpasom. Bandpass je velmi citlivá zalezitost a tažko sa realizuje aj zo zmeraným reproduktorom a nieto ešte od oka naslepo....

Re: Ozvučnica pre DBS PS-1005

dej meil poslu ti načrt ozvučnice wink

Re: Ozvučnica pre DBS PS-1005

Poslal som vam SZ.

Re: Ozvučnica pre DBS PS-1005

maš to ma meilu něco takoveho bych udělal není proble to vypočist a doladit na repro

(upravil juraj3510 13. 12. 2014 23:41)

Re: Ozvučnica pre DBS PS-1005

A chcem sa spytat ci sa da podla toho repra nejako vypocitat objem jednotlivych casti a dlzka a priemer BR?

(upravil tomtom7 13. 12. 2014 23:51)

Re: Ozvučnica pre DBS PS-1005

Nie či sa dá ale MUSÍ!!! Bez merania sa ťažko niekam pohneš... Podľa parametrov od výrobcu je ten reproduktor použiteľný buď v obrovskej alebo otvorenej ozvučnici. A určite nie ako sub. Radšej ho streľ na bazoši a kúp niečo vhodnejšie. Bohužiaľ.

btw: vo winisd to vychádza v 60l uzavretej -3dB na 70Hz, to je zlééé... smile

(upravil juraj3510 14. 12. 2014 0:05)

Re: Ozvučnica pre DBS PS-1005

A keby som to hodil do BR ozvucnice cca 60-70l myslite ze by sa to dalo pocuvat? Alebo nejaky iny typ ktorym sa neda nic pokazit? Vopred vdaka.

Re: Ozvučnica pre DBS PS-1005

komu niet rady tomu niet pomoci......

Re: Ozvučnica pre DBS PS-1005

V BR 60l to bude ešte horšie ako v uzavretej 60l. Ten reproduktor na to jednoducho nemá parametre.

Re: Ozvučnica pre DBS PS-1005

Ten repro by aj parametre mal, no nie do subbasu, aj keď sú parametre pravdivé, tak je to stredobas. Repra pre subbas by mali mať Qes 0,28-0,38. Celkovo medzi 10" PA reproduktormi je problém nájsť repra ako-tak vhodné aj to je za cenu výkonu a ten bas nie je tak mohutný.  Dobré výsledky údajne boli dosiahnuté z reproduktormi 18Sound 10W500, B&C 10NW64, Beyma SM110/N, 10G40, 10LW30.

Re: Ozvučnica pre DBS PS-1005

Veď tak som to myslel - na subwoofer, ako ho chce použiť, nemá parametre.