Téma: tlmenie reprobedni

Ahojte, potrebujem poradit, pracujem na projekte stlpovych reprobedni, ktore budu osade visaton menicmi ( w170s 2x, w100s, dt94)
A neviem cim ich najlepsie vytlmit. Precital som uz o tom vela, ale hlavne nechcem zmensovat objem lebo som musel z bedni troska orezat tak ci bude stacit polepit steny vatelinom alebo plstou alebo len spravit sulce a nejako rozumne ich rozmiestnit. Bedne su z 19mm MDF a predok je 2x19mm. Vyska a stredobas maju jednu komoru a w170s bude mat kazdy svoju komoru s bassreflexom.
Dakujem za odpovede.

Re: tlmenie reprobedni

Ja sa v tom prd vyznam, ale ak pises ze si okolo toho uz vela precital, tak nechapem tej otazke. Ja osobne som iba tu na foru min 5x cital, ze tlmenim sa objem ako keby zvacsi. A o konkretnych mat. sa tu toho tiez uz popisalo mnoho...

Re: tlmenie reprobedni

Cital a nazory su dost rozdielne, niekto tlmi bitumenom, niekto iba vatelinom, niekto nicim. Cital som aj ze tlmenie sa ma davat iba na niektore strany, potom som cital ze bitumen ma vyssiu hustotu tak znizuje objem atd atd.
Pytam sa preto lebo tieto nazory, ktore som cital boli riesene pri roznych menicoch popripade suboch. A preto som uviedol moje menice a problem, ze bedna je o nieco mensia ako podla projektu co moze mat vplyv aj na tlmenie.
Ked je bedna mensia asi bude blbost davat material co este zmensi objem a pri mojich menicoch, ktore neurobia az taky bordel mozno ani nema vyznam sa zaoberat tlmenim (moje dohady)
A pre toto som sa obratil na skusenych ludi smile pre toto moja otazka

Re: tlmenie reprobedni

Koukni sem, trochu jsem to rozváděl
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na … =tlumen%ED

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)