Téma: Prekvapenie v NC 300

Zdravim vas,

dostal sa ku mne gramec NC-300, chystam sa ho prerobit na cinche. Toto som nasiel po otvoreni:

http://i.imgur.com/F1KZe7z.jpg
http://i.imgur.com/ODUk9xV.jpg

Predpokladam (spravne?) ze tam niekto dorobil predzosilovac. Mam to vyhodit, neviete? Nevyzera to moc profi. Gramec hra. Dakujem za Vas nazor.

Re: Prekvapenie v NC 300

Vypadá to tak - zkus ho poslechem, bude to takovej běžnej standart, podobnej tomu, jakej bejvá integrovanej v běžnejch starších zesilovačích - záleží co si od gramce dál slibuješ smile

Re: Prekvapenie v NC 300

No aj ked viem ze to nie je ziaden high end, na zaciatky s analogom mi snad zatial postaci. Vymienam prenosku, cinch a zvysenie vahy. Tu by som mal este otazku - mam kabliky z prenosky napojit napriamo na cinch alebo ist tak ako je to teraz cez povodny "plieskovy" spinac, ktory sa mi zda uz dost zaoxidovany. Sluzi na vypnutie zvukoveho vystupu aj ked tanier sa este toci, ten vypnem iba pohybom ramienka k stredu. Akosi ma nenapada aky to moze mat vyznam, odporucate ho obist?

K poslechu - myslim ze hra celkom solidne, skusany ale zatial iba na staruckej proxima nova, na napojenie na moje visaton musim najskor cinche spravit.

Dakujem

Re: Prekvapenie v NC 300

Nebylo by lepší místo prznění gramce cinčema (jen aby to vypadalo víc hifistick) si vyrobit prostě přechodku 5tikolík na cokoliv, co je potřeba na druhém konci?

(upravil maxell 19. 11. 2014 7:10)

Re: Prekvapenie v NC 300

Deska vpravo je korekční pre-amp, uprostřed napájecí zdroj...pokud máš zesík (receiver) se vstupem PHONO můžeš je vynechat a napojit přes CINCH napřímo rovnou z přenosky, nebo tu redukčku DIN/CINCH...V roce 1980 jsem měl Proximu 422 bez PHONO a gramec Tesla  NC420, korekčák vložil do toho rádia a napájel z interního zdroje.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Prekvapenie v NC 300

Co to tráfko dělá s brumem v signálu? Motorek je dost daleko od přenosky a je aspoň v železném plášti, ale tráfko je přímo pod přenoskou a tenhle typ není zrovna bezrozptylový.

Re: Prekvapenie v NC 300

Nepocujem tam ziaden brum (nemam to vsak s cim porovnat, iny gramec nemam). V kazdom pripade dam to prec, preamp mam v mojej yamahe, zbytocne to tam bude tryznit signal. Hazys - povodne som to chcel nechat s DIN, no neviem zohnat ziadnu solidnu reducku + po otvoreni ked som zbadal ze je to vsetko prepajkovane a uz zprznene, prerobim to na cinche. DIN koncovka je tiez riadne zaoxidovana. Neviete teda este co s tym plechovym spinacom, mam to teda obist? Spinac ma 3 kontakty na ktore idu lavy kanal, pravy kanal a tri kabliky z ramienka (zemnenia). Tu je to trocha vidiet (vlavo dole):

http://i.imgur.com/nIgWmvg.jpg

Re: Prekvapenie v NC 300

redukci - resp potřebnejma koncema opatřenej kabel - si uděláš, mám jich nadělanejch doma už několik - koupíš normální pětikolíkovou zástrčku, co mají v každým krámu s el. souč. k tomu dva normální cinche a potřebnou délku stíněný dvoulinky.. uděláš kabel, kterej půjde rovnou z mašiny do mašiny - protože čím míň spojů tím líp.  S tou dýlkou kabelu to zbytečně nepřeháněj sinál přenosky je malý tak ať nemáš 5m kabel,  i když jsou ty věci hned u sebe smile

Re: Prekvapenie v NC 300

Tenhle bazmek může řešit situaci, pokud ponecháš původní přívod DIN
http://www.fastimages.eu/images/redukcepet.jpg

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Prekvapenie v NC 300

OK chlapi, zajtra mi pride aj redukcia, aj cinche aj samostatny 5 kolik, takze to porobim. Pytal som sa otca (ktory mi dal ten gramec), uz si to vsak moc nepamata (vek sad ) ale vraj kabel bol meneny (je dost mozne ze tam vtedy aj niekto dorobil ten preamp). Ak sa mozem este spytat na zapojenie, nakolko mi viac veci nesedi:

Priamo z prenosky idu 4 kabliky, z ramienka 5 - cize R, RG, L, LG a E. OK. RG, LG a E sa hned za ramienkom spajaju na tom spinaci a teda dalej pokracuju iba 3 vodice - R, L, G. Takto to pokracuje (ak odmyslim preamp) cez 3 zilovy kabel az do DIN zastrcky. Nemal by byt ale kabel k din 5 zilovy a samostatne viezt R, RG, L, LG a E? Nasiel som na foru hifi.slovanet.sk: "V horsim pripade jsou signalove zeme (LG a RG) spojene se zemenim (Earth) v gramofonu – pak z DIN jde vyvest pouze 3 signaly L, R a jako treti spolecne sig. zeme spojene s earth. V lepsim pripade je vystup z DIN 5 signalu: L, R, LG, RG, E. " Z tohto mi vychadza, ze bude najlepsie prerobit to na cinch sposobom: L kanal napojit L+LG, R kanal napojit R+RG a samostatne zem. Spravne?

Re: Prekvapenie v NC 300

Neměl...DIN je sice pětihrot ale u výstupu z gramofonu využíváš jenom tři kontakty, 3=levý, 5=pravý a 2=společná zem.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Prekvapenie v NC 300

Zkratovací kleště jsem dal pryč, u HC 43, a vyvedl to přímo na cinche, tady je to stejný, u HC43, kdykoli jsem se ovšem potom dotknul té pacičky na headshellu, ozýval se z reproduktorů silný brum.

Re: Prekvapenie v NC 300

Tak som to prepajkoval na cinche a brumi to ako prasa. Skusil som to najskor s oddelenymi zemami, potom so spojenymi, potom naspat napojil na skratovacie klieste a brumi to stale ako prasa. Ach jaj sad Zemiaci kablik po pripojeni na zosik nespravi ziadnu zmenu

Re: Prekvapenie v NC 300

Hele, tohle mi dělala přenoska, byla vadná, a potom taky u jiného stroje cinch kabel, když jsem ho vyměnil, bylo to dobré. Po stažení izolace byl uvnitř zelený, normální měděnka pod izolací...
Taky bych asi vyměnil kabeláž v rameni.  To jsou věci které je potřeba vyloučit nejdřív.

Re: Prekvapenie v NC 300

Noo prenoska je fungl nova (ortofon OMB5E), cinch kable fungl nove (skusal som aj druhe co mam z D/A do zosiku). Takze toto je OK. Tiez rozmyslam nad kabelazou v ramienku - piaty kablik z ramienka je predpokladam uzemnenie samotneho ramienka. Ked som ale skratmetrom prepipal ramienko a ten kablik, tak nic. Takze ak dedukujem spravne tu by mohol byt problem ze nie je uzemnene ramienko (preruseny vodic) a to sposobuje ten brum? Ake davate do takychto strojov vodice do ramienka? Videl som aj ze zo SCART davaju, aj z LAN kabla atd (lacne rychle riesenie), je to OK alebo moze byt potom problem s vyvazenim resp. pohyblivostou ramienka?

Akurat mam dnes oslavu a to som chcel ludom predivest krasu analogovej reprodukcie sad saakris

Re: Prekvapenie v NC 300

Máš tam někde zemní smyčku, nebo jsi to blbě zapojil. Druh konektoru na to nemá vliv.

(upravil maxell 21. 11. 2014 16:36)

Re: Prekvapenie v NC 300

Dej tam původní přípoj DIN, zkratovač signálu a zapoj zkusmo přes tu redukčku...origoš gramec nebrumí.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Prekvapenie v NC 300

Ten napájecí trafáček je zkratuvzdorný a tudíž s velkým rozptylem, to je jedna věc a zadruhé ten filtrační kondík asi nebude nic moc.

Re: Prekvapenie v NC 300

microlan - trafo, kondik atd proste cely preamp je prec. Maxel - ano to je mi jasne ze origos gramec nebrumi ale nie je to origos, niekto predomnou to dam zprasil tym preampom. Pech - zle zapojenie, no 4 vodice na 2 cinche, co tam mozem zle zapojit smile na GND vodic sa napaja ten piaty vodic z ramienka, stator taniera a nejaka odrusovacia hlinikova folia nalepena na dne chassi. Inak nist.

(upravil microlan 21. 11. 2014 17:10)

Re: Prekvapenie v NC 300

Jakou tam máš přenosku?

// A zkoušel jsi ji procinknout?