Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Smetiště » Problém s Woknama

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

(upravil madeindoma 21. 10. 2014 17:51)

Téma: Problém s Woknama

Zdar řeším takovou nepříjemnost. Mám NAS v síti coby úložiště fotek, hudby apod. Na všech PC je v Tento počítač několik složek odkazů z umístěním v síti podle složek co jsou na Nasu. Z ničehonic mi na mojem stolním PC s W7 začala vyskakovat hláška když pokepu na jakýkoiv z odkazů na složku v síti. Vyskočí správce pověření. Vyplním přístupové údaje, dám uložit. Vše funguje jak má. Pokud kouknu v Ovládacích panelech do správce pověření je to tam. Když dám restart PC, už to tam není a po každým zapnutí PC pokdu chci vlézt na NAS musím znovu zadat přihlasovací údaje. Poté zase vše funguje ale jen na tuto relaci. Pokud reset nebo vypnu musím zadávat znovu a ve Správci pověření taky zase nic není. Blbne jen toto nic jiného. A nechci slyšet kidy typu: SSD na hovno big_smile Deepscan v HDTune odhalil zhruba v polovině SSD nějaký vadný cluster. Zkusil jsem v Disktrixu přeházet data (rozuměj defragmentovat SSD) jestli by to nepomohlo, ale prd lajz. Dá se to někde v registrech najít, zkusil bych to uložit přímo tam. Taky jsem se nedávno trochu povrtal v zabezpečení kvůli připojení ke vzdálený ploše abych nemusel zadávat heslo když se z NB napojuju na stolní PC. Může mít vliv? Díky smile

moBo: ASus M4A790X XTD EVO
CPU: AMD Phenom II X4 965BE
GK: Radeon HD5850
HDD: SSD Kingston SV100S264G
HDD2: Seagate 1TB

P.S. Vyzkoušen nápad od Lukaso skrz cmd a net use namapovat, ale po restartu to samé. Pověření není uloženo. Ve správci pověření když rozkliknu pověření na adresu NASu je tam kolonka: "Stálost: Relace přihlášení", nelze změnit. NA NB ve správci pověření ani není uloženo žádné pověření ohledně NASu a normálně se tam člověk dostane. sad

(upravil The_P 22. 10. 2014 9:25)

Re: Problém s Woknama

Hmm, pokud to chapu dobre, pak v tech ovl. panelech ve spravci povereni zkus to povereni pridat ne jen na "sitovy" nazev stroje, ale i na jeho IP primo. Me to pomohlo, problem byl ze ve chvili kdy jsem na sitove disky sahl, z nejakeho duvodu nebyl nacten nazev toho stroje a tudiz vyskocil dotaz na povereni i kdyz byl ulozen (ale k "sitovemu" nazvu, ne k IP).

PS: K tomu, ze ti to tam mizi / objevuje se Ti bohuzel nic nereknu, v tomhle me prestalo bavit se rypat roky zpatky, zdravi mam jen jedno hmm

Re: Problém s Woknama

Ono to je přímo na IP sad

Re: Problém s Woknama

Ahoj, také jsem s tím bojoval, mě pomohlo to zadat přímo ze správce pověření. pokud jsem to zadával při přístupu do sdílené složky, tak mi to taky vydrželo jen na to dané přihlášení a po restartu to bylo pryč. Mám to tam zadané jak přes IP tak přes jméno. od té doby mám klid. Podle mě je to nějaký bug ve Windows 7

Re: Problém s Woknama

dík, zkusím, ale pochybuju sad, teďka jsem zkusil jen na síťový název a nedostanu se tam, pokud zadám IP tak ano

Re: Problém s Woknama

zdar, nový problém se mi vyskytnul na NB. Wokna 7. Jak mi toto vysvětlíte? Ztráta 17GB? Žádné body obnovení nebyly nalezeny, takže ty do dělat nebudou, že by něco v system volume information? : http://img99.rajce.idnes.cz/d9903/10/10322/10322637_72cc8e038e421737a4090535f9e74a76/images/pccosi.jpg?ver=0

Re: Problém s Woknama

Ten rozdíl může způsobovat nějaký skrytý soubor, swap či jiný. Zkus si nainstalovat total commander nebo jiný program, který ti to zobrazí. V tom totalu klik nahoře na konfigurace/ možnosti/ zobrazení --> a tam dej zobrazovat skryté soubory a také zobrazovat systémové soubory. A pak se podívej na obsah disku "C" a budeš mít jasno.

Re: Problém s Woknama

No ono je to měřeno se zobrazenými skrytými soubory i systémovými. Takže tam bych problém neviděl. Na to že je tam jen systém a pár programů které nejsou náročné na místo je to něják moc plný. Na svým stolním PC mám SSD 64GB a to tam mám mnohem víc programů náročných na místo nainstalovaných (Autcad, Corel, Adobe AfterEffect, Office, Thunderbird...) a mám tam volných přes 20GB místa a to mám ještě 6GB rezervovaných pro pagefile, a 3 pro hibernaci

Re: Problém s Woknama

A nemáš tam nějaký velký skrytý oddíl? Podívat se do správce disků.
Docela velký soubor se vytvoří často i po BSOD když se vytvoří soubor MEMORY.DMP což je vlastně obsah operační paměti v době pádu pokud je nastaven kompletní výpis paměti. Je třeba prověřit všechny možnosti. Kolega měl třeba "zašito"na "C" několik obrazů disků z her na které zapoměl smile

Re: Problém s Woknama

Ne oddíl určitě ne, všechny stroje doma obhospodařuju já a vím co kde mám a ve všech strojích doma jsou jen dva oddíly: systémový a datový, nic víc. Výpis z paměti taky na disku není. že by nějaký vir nebo nějaká jiná škodlivina?

Re: Problém s Woknama

No já bych se zaměřil na jednu tvoji podstatnou větu: "Žádné body obnovení nebyly nalezeny" Už to by svědčilo o tom, že to máš červivý, protože právě prvním krokem moderních červů je smáznout všechny body obnovy, aby ti znemožnily vrátit systém do původního bezchybného stavu. Takže bych pátral tímhle směrem.

Web

(upravil madeindoma 2. 1. 2015 21:11)

Re: Problém s Woknama

Spustil jsem malwarebytes něco málo našel a odstranil, teďka jsem se koukal zrovna na NB a je tam zase o 3 GB místa míň sad


PS: tak už jsem na to asi přišel. Problém vypadá na stínovou kopii, měla přiděleno asi 30GB a 22 z toho už obsazených big_smile tak jsme to změnil na 5GB

Re: Problém s Woknama

Zdarec farec boys. Mám další kiks. Mám laserovou tiskárnu HP. Před jejím použití mji musím vždy znovu nainstalovat sad Sice je to otázka 5-ti vteřin ale i tak to otravuje. Když jí zapnu tak má v sobě maličkou flasku s instalačkou což se mi hned ukáže v tento počítač. Musím dát nainstalovat. Jinak v Tiskárnách ji mám neustále jako nainstalovanou i ve všech aplikacích, ale když pošlu z jakýhokoliv programu na ní tisk tak se nic neděje. žádné chyby nic. Prostě netiskne dokud nenainstaluju driver sad

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Smetiště » Problém s Woknama

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£