Téma: 10" PA bandpass do kufra

Ahojte, existuje vôbecnejaký PA menič 10" vhodný do 4th bandpass? Rozmýšlal som, že by som si postavil nejakú zmenšeninu X1 a upravil rozmery aby to nejak hralo v kufri. Na prodance som našiel len od BC Speakers 10CL51 8/ohm no do bandpass to asi nieje najšťastnejšie riešenie.

(upravil Otas 4. 10. 2014 16:48)

Re: 10" PA bandpass do kufra

No, je to problém, dosáhnout nízké Fs a vhodný poměr ku Qts, aby to zároveň mělo pořádný SPL.
Slušně mi v simulaci vychází Kappalite 2510, i když vzhledem k slabému magnetu neoslňuje a vyžaduje velké objemy. Mně se líbí naladění, mírně zdůrazňující 65 Hz, což mi vychází: F/R/frekvence: 17/27/82.

Re: 10" PA bandpass do kufra

A čo toto ? http://www.eminence.com/speakers/speake … ite_3010LF

(upravil Otas 5. 10. 2014 11:46)

Re: 10" PA bandpass do kufra

Podle deklarovaných parametrů hezký repráček.

Ve 4th bandpasu rád zahraje pásmo 75 - 150 Hz, což není pro auto špatné (11/10 litrů, 103 Hz).
Zkusil jsem to simulovat níže, ale zbyl z toho jen hrb s vrcholem 60 - 70 Hz, což by vcelku šlo, ale žádný zisk.

Pak jsem zkusil klasický BR a vyšel trochu lépe, jenže naladění 50 Hz/50 litrů nevěští žádný optimismus pro výdrž 10" repra.

Úplně nejlépe vyšel 6th bandpas s 2 dB ziskem v pásmu 55 - 100 Hz (zatímco ostatní s výjimkou první alternativy nedosáhly zisku žádného nebo na nevhodných pásmech), hodně si to s touhle ozvučnicí rozumělo a nebylo to tak velké. Přední komora 14 litrů laděná na 91 Hz a zadní komora 27 litrů laděná na 46 Hz.

Re: 10" PA bandpass do kufra

Poslední dobou je hodně produktivní Sica a sehnat by se teoreticky dala přes BS Acoustic.