Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktory » rada spálený výškáč

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 34]

Téma: rada spálený výškáč

Zdravím,
spálil se mi výškáč. Servis v Německu záruku neuznal pro přetížení. Poslech probíhal při velmi nízké hlasitosti. Hudba běžela jen jako kulisa na pozadí. Může mi to někdo vysvětlit, jak k tomu mohlo dojít? Zvuk zesiloval koncák. Mohlo dojít k limitaci zesilovače? Můžu nějak jednoduše otestovat výhybku, jestli je funkční? Protože původní výškáč zakoupit lze a nerad bych ho pak spálil znova. Děkuji za radu.

(upravil tictom 29. 8. 2014 11:26)

Re: rada spálený výškáč

Při nízké hlasitosti by k tomu dojít nemělo. Napadají mě jenom dvě vysvětlení - některý kondík ve výhybce je proražený a na výškáč se dostanou nízké (nereprodukovatelné) kmitočty nebo zesilovač kmitá na neslyšitelném kmitočtu.

První se dá zkontrolovat multimetrem, druhé jenom osciloskopem. Zda má výškáč důvod se zničit se dá zkontrolovat odporem - dal bych tam 1W odpor a pustil do beden malou hlasitost - pokud ten odpor citelně hřeje, je někde problém...

Edit: opraveno pro puristu. Ještě mě napadá, že i nahrávka mohla teoreticky obsahovat nějaké zvěrstvo...

Re: rada spálený výškáč

některý kondík ve výhybce je proražený a na výškáč se dostane DC

To je sice pravda, ale to by dřív shořel basák. Takže to prosím oprav, v tomhle to nebude.

Re: rada spálený výškáč

Pokud byl výškáč opravdu tepelně přetížený, při malé hlasitosti jsou dvě možnosti a to kmitání zesilovače a vada ve výhybce...jakému zesilovači to bylo připojené?

Web

Re: rada spálený výškáč

A keď už na to prideš čo zničilo ten výškáč kup si súčiastku polyswitch trebars RXE060 alebo menšiu a zaraď ju do výškovej vetvy pred výhybku. Je to spolahlivá ochrana hlavne pred termickým preťažením.

(upravil maxell 29. 8. 2014 11:50)

Re: rada spálený výškáč

Trochu víc informaci, výkon zesíku, impedance a taky těch repro bedýnek kteres jim krmil, při běžné pokojové hlasitosti neobvyklé ale pravdou jest že výškač vydrží nejmeně, jaká je tam výhybka ? Prostý kond v sérii či něco složitějšího ? Reklamaci neuznali ? To je divné, vedeme zásilkový e-shop a reklamace vyřizujeme, záruka 2 roky...jinač okamžitě vyhrůžky ČOI a tak...inu český absurdistán, ouřednická zvůle, ovčan ohne hřbet. Tato ekonomika je likvidační.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: rada spálený výškáč

řekl bych, že spálená cívka v repro je celkem obhajitelná. to na reklamaci není.

Re: rada spálený výškáč

Hazys napsal:

To je sice pravda, ale to by dřív shořel basák. Takže to prosím oprav, v tomhle to nebude.

Skús paralelne zapojiť ľubovoľný basák a k nemu primeraný tweeter (výkonovo dimenzovaný tak akurát na svoju časť spektra pri signáli so spektrálnou hustotou ružového šumu s celkovým výkonom cca zaťažiteľnosti celej sústavy) a zvyšuj im postupne DC napätie, ktorý pôjde kakať skôr...

Re: rada spálený výškáč

Upřesnění:

Repro 120 W 4 Ohm dvoupásmové Audio Physic Yara Evolution

Basák neschořel.

Koncový zesilovač Symasym Enchanced 4 Ohm 150W

Nahrávka byla poslouchána mnohokrát i přes jiný zesilovač a na jiných bednách, tak v tom asi zvěrstvo nebude.

Hraji teď na malé bedny Tannoy a vše hraje tak, jak má.

Zesilovač vezmu ke známému na osciloskop a změří mi snad příští týden, jestli nekmitá.

Myslíte, otestovat každý kondík ve vyhýbce, jestli přes něj prochází stejnosměrný napětí?

Re: rada spálený výškáč

djsteve napsal:

A keď už na to prideš čo zničilo ten výškáč kup si súčiastku polyswitch trebars RXE060 alebo menšiu a zaraď ju do výškovej vetvy pred výhybku. Je to spolahlivá ochrana hlavne pred termickým preťažením.

Myslíš mezi výškáč a výhybku?

Re: rada spálený výškáč

Jasne som napisal aby to nebolo metúce že pred výhybku výškovej vetvy nie medzi výhybku a výškáč. Keby si ju zapojil tak ako píšeš Ty meniaci odpor súčiastky polyswitch by Ti rozhadzoval deliacu frekvenciu podla aktuálneho odporu reproduktora a polyswitchu.

(upravil jardag69 31. 8. 2014 16:46)

Re: rada spálený výškáč

Když to schválně přeženu, tak dám jako příklad výhybku 6dB/oct. Kam dáš polyswitch ? Před kondík nebo až za něj ? smile
Když osadí 1A, tak ten má v klidu kolem 0.2 ohmu

Re: rada spálený výškáč

Vychádza mi to tak že ak zapojíš polyswitch pred kondík ten sa pripočíta k výstupnej impedancii napajacieho zdroja a ak dáš polyswitch za kondenzátor odpor sa pripočíta k seriovému odporu kondenzátora. Rozdiel v tom asi bude ked si obvod predstavíme ako komplexný dvojbran. No moc sa mi nad tým uvažovať nechce to nechám na iných. O čo sa týka kludového odporu tak 0,2 Ohma asi moc vadiť nebude.Ale pre hi fi aplikacie by stačil aj menší polyswitch. Pre tlakove dajvre poživam Ten čo som spomínal RXE060 a je to vcelku dokonale.

(upravil Hazys 31. 8. 2014 18:03)

Re: rada spálený výškáč

Vychádza mi to tak že ak zapojíš polyswitch pred kondík ten sa pripočíta k výstupnej impedancii napajacieho zdroja a ak dáš polyswitch za kondenzátor odpor sa pripočíta k seriovému odporu kondenzátora. Rozdiel v tom asi bude ked si obvod predstavíme ako komplexný dvojbran.

Že ty budeš přetransformovanej DJ Komár? Ten dokázal plodit tobě podobný nesmysly...

Re: rada spálený výškáč

rozved to dopodrobna. je dosť možne že sa mýlim nechal som tam priestor pre Teba aby si to rozpísal podrobnejšie a vyvrátil to čo som napísal.  A Nie som nikto pretrasnsformovaný to skôr Ty si. Asi vieš čo myslím Janko.

Re: rada spálený výškáč

To je zajímavý, jak ty to víš, když si tu teprve od léta. Ty budeš taky nějaká přeměna, komáre.

Re: rada spálený výškáč

A Ty si myslíš že som sem nechodil. Nebol som nikdy zaregistrovaný len som chodieval čiťať prispevky a sledoval som jednotlivé témi a esá s tohoto fóra. Zaregistroval som sa až vtedy keď som sa potreboval o niečom poradiť s Kazzatelom panom Dudekom. Ja hrám čistú hru narozdiel od niektorých.

Re: rada spálený výškáč

A já hrám niečo špinavého nebo čo? Rasisto...

Re: rada spálený výškáč

Pod radšej k veci. čo sa Ti nezdalo na tom čo som napisal k teme. . Ked si predstavím rozkreslený obvod  polyswitch a kondík ako seriový člen RC a reproduktor ako seriový člen RL tvoriaci záťaž a  to celé napájane s ideálneho zdroja asi by mal mať vpliv na vysledok obvodu či sa ten polyswitch bude nachadzať pred alebo za kondenzátorom. Ak sa mýlim oprav ma.

Re: rada spálený výškáč

Jo, to bude.

Příspěvky [1 až 20 z 34]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » rada spálený výškáč

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£