(upravil Spirit 24. 8. 2014 2:02)

Téma: HARMAN KARDON HK 5550

Zdravim, chcem sa opytat znalcov, doporucite mi kupu tohto 10 rocneho receiveru za cenu 9 tisic?
Sucasny receiver mam Denon AVR-1800 (Made in Japan). Vdaka za pripomienky.

(upravil bastl 24. 8. 2014 9:28)

Re: HARMAN KARDON HK 5550

Denon AVR-1800 je zvukově strašnej(zvuk jak z plechovky) a když to napíšu jak to je, tak jsem ho slyšel tak deset minut, protože víc by byla ztráta času. Jako novinka mi prošel rukama. Dodělával jsem tam konektory na preout zadků. Stačilo jen vyvrtat a naletovat, nevim proč to tam nedávali rovnou.
HK 5550 neznám ale jsem do teď majitelem HK 5500(už jen na kino) což je to samý ale bez ventilátoru a nějaký rozdílu v dekodérech. Musim říct že dokud jsem měl potřebu si s někým porovnávat pinďíky tak jakákoliv stereo komerce do dvaceti nehrála líp. Maximálně stejně ale ne líp.  Dej si vyhledat testy na http://www.areadvd.de/
Na druhou stranu dnes za to dávat devět tisíc je ruleta. Může tam bejt lescos vyschlý a osobně ventilátory doma nemusim. Podivej se taky na http://hifibazar.cz/ Myslim že když ho tam měli tak byl za o dost míňa a navíc se zárukou jeden rok.

Re: HARMAN KARDON HK 5550

Vdaka za odpoved, na jednej strane si ma velmi potesil, co sa tyka zvuku, no na druhej strane nepotesil s tymi obavami o stav. sad ja teraz fakt neviem... sad

Re: HARMAN KARDON HK 5550

Já svůj nedávno čistil a na dvou místech je základní deska pěkně vyhřátá. Třeba to vydrží dalších deset let ale nepodepsal bych se pod to. Zvukově jsou tyhle stroje skvělý/i za ty prachy.

Re: HARMAN KARDON HK 5550

Diky za nazory, ja to nakoniec risknem, snad bude OK. Denon co mam uz ma tiez hromady rokov a po funkcnej stranke je stale super. Je ale fakt, ze je to este japonec a nie korea, co sa zrejme tiez podpisalo na zivotnosti..

Re: HARMAN KARDON HK 5550

Tak a je doma, zajtra postnem pocity smile

(upravil Spirit 23. 9. 2014 19:50)

Re: HARMAN KARDON HK 5550

Vynikajuci zvuk! A masinka v super stave, jedina mala muska je, ze musim rozobrat a vycistit ovladac. Zvuk ale neporovnatelny s byvalym Denonom smile

/Aj ovladac je OK, pred istymi funkciami bolo potreba predtym zmacknut knoflik "AVR" big_smile

Re: HARMAN KARDON HK 5550

bastl: Tak ahoj bastl, tvoj receiver HK5500 uz spokojne hraje u mojho kolegu. Diky za fajn kup a tymto posielam vdaku aj za kolegu. Haluz, nevedel som, ze si to prave ty, co si mi radil pred par rokami s HK5550, ale v profile mas Kladno a myslim, ze by musela byt velka nahoda, keby sa nejednalo o teba. smile

Re: HARMAN KARDON HK 5550

Jsem to já. Tak ať dlouho slouží jako u mě.