1,721

Re: Off-topic diskuze

Tak to otáčení Zeměkoule fofr skutečně je, obvodová rychlost je asi 0,5 km /s, jenže tam jde i o úhlovou rychlost

1,722

Re: Off-topic diskuze

https://www.novinky.cz/veda-skoly/clane … y-40367367

Není co dodávat...

1,723 ...editoval rvx73 (27. 7. 2021 22:37)

Re: Off-topic diskuze

Koblihy zřejmě nejdou na odbyt wink

-----------
https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahra … ranici_wag

1,724

Re: Off-topic diskuze

Jak spolu souvisí média a očkování?
http://zvedavec.org/komentare/2021/07/8 … -media.htm

1,725

Re: Off-topic diskuze

rvx73: "Tak to otáčení Zeměkoule fofr skutečně je, obvodová rychlost je asi 0,5 km /s, jenže tam jde i o úhlovou rychlost!"
Řekl bych, že přesně naopak. smile

1) Gramofonová deska:
Konstantní úlová rychlost. Tzn. obvodová rychlost variabilní (o to se stará příroda - fyzika).

2) CD kolečko:
Konstantní obvodová rychlost. Tzn. úhlová rychlost variabilní (o to se stará technika - automatika).

Zeměkoule - viz 1) - obvodová - jde o to, jestli bydlím na pólu nebo někde v Africe. Ale úhlová rychlost je pořád  stejná smile

1,726

Re: Off-topic diskuze

Tak pochopitelně byla míněna obvodová rychlost na rovníku

1,727

Re: Off-topic diskuze

Jedno kolečko z EU o odolovnění už jsme zažili, nejdřív dostali zákaz myslivci v mokřadech, pak bastlíři v pájce. Nově pro všechny střelce se chystá úplný ban https://www.gunlex.cz/zbrane-a-legislat … neho-konce
takže v druhém kole si pájku nekoupíme ani na firmu.

Vše souvisí se vším (pro srovnání liberálně inkluzivně proimigrantsky ekoalarmisticky demokratické: nic nesouvisí s ničím).

1,728 ...editoval scoop (28. 7. 2021 22:56)

Re: Off-topic diskuze

Vsetko ma svoje opodstatnenie a olovo je jed, ci chceme alebo nie, sle v prvom rade je nutne odstranit to 1% najetnych, ktori maju dojem, ze im patri vsetko naokolo.

1,729

Re: Off-topic diskuze

Hej, s druhým súhlas. Tedy za podmínky, ze rozhodující společnost ma lepší systém.. Protoze pokud nemame, tak k cemu jejich smrt nebo jen znarodneni povede?
S prvním ne docela. Vetsina chemickych prvku jsou jedy. Vetsina leku jsou nekdy jedy. U strel, rybarskych oluvek dochazi pry k zapouzdreni. Máme lepší možnosti viz bod jedna? Nevím jak u pájky, ale u střel jsou slitiny-nahrazky ještě horší.

1,730

Re: Off-topic diskuze

Do teraz bol vyvoj dany bezohladnostou k okoliu a planete, ale ak chceme prezit musime sa preorientovat na ekologicke sposoby a ano, system je potrebny, lebo smrt neznamena nic, dolezity je plan ako vyuzit tie miliardy  pre zachranu a expanziu mimo jednej planety.
Mam doma aj bezolovnate spajky a pouzivam ich tak maximalne na pajkovanie velkych spojov do DPS, inde mi zeru nervy

1,731

Re: Off-topic diskuze

rvx73: však jasně smile

1,732

Re: Off-topic diskuze

Olovo je po mnoho staletí používaný kov. S trochou rozumného přístupu by se dalo jeho využívání v pohodě zvládat. Mnohem horší problém je plastový odpad, pesticidy a podobný sajrajt.

1,733 ...editoval jik (29. 7. 2021 20:47)

Re: Off-topic diskuze

Přesně tak. A navíc olovo, když se ukočíruje, nemusí být nebezpečné vůbec.

K těm plastům - je strašná móda zakazovat pitomé obyčejné igelitové tašky (když né zakazovat, tak minimálně je už neprodávat/nedávat). Vůbec nevím proč, když třeba já a určitě mnoho dalších x lidí takovou tašku opakovaně normálně používá. Až do jejího časově úctyhodného konce. Ale to, že z plastu jsou vyrobeny milióny tun jiných předmětů, nikoho vůbec netrápí. Mně připadá, že ti mocipáni, kteří mají bohužel tu moc o nás rozhodovat, jsou svojí inteligencí hódně mnoho pod průměrem normálního IQ. A co se týče plastů a vadím mně nejvíc - jsou blistry. Úplně k ničemu dál nepoužitelné blistry. Každá p..ovina je v obchodech zabalená do blistru. Hnůj lol

Edit: jediné, co bych u blistrů toleroval, je hygiena, např. zubní kartáčky apod.

1,734 ...editoval dawsoo (29. 7. 2021 20:45)

Re: Off-topic diskuze

Vidím to uplně stejně,navíc olovo lze odstranit z organismu je to přirozený prvek v přírodě smile Kyselina ethilendiamintetraoctová neboli EDTA - a říká se tomu chelatace. smile Problém jsou uměle vytvořené věci s kterými si příroda neumí poradit a to samé platí i pro chemické látky v těle ty umělé tělo často neumí odbourat a vyloučit je to pomalej nepěknej konec (ukládání depozit,amyloidozy,prionové neuro nemoci apod).

Ekologický aktivisty sfackovat obouručným pádlem a poslat po proudu do německa.Pokud by za něco ty nýmandi z neziskovek stáli, tak půjdou právě proti takovým věcem a nadnárodním firmám co otravují svět GMO sračkama vytvářením nových druhů a chemii bez jakékoliv zodpovědnosti ve velkým a neřešej píčoviny ala tašky brčka a wc prkýnka z mleté směsi recyklovatelných bukvic big_smile

Není co dodávat...

1,735

Re: Off-topic diskuze

Přesně tak. Jednoduše a stručně řečeno smile

1,736

Re: Off-topic diskuze

Zmrzku nebo koblihu?

Piráti řešili problém, s jakou laskominou zahájí svou kontaktní kampaň. Nakonec z dostupných možností vybrali jahodový sorbet a v rámci „nanuk tour“ s ním objedou vesnice. Dietní zmrzlina, kterou původně zvažovali, byla zamítnuta pro projímavé účinky. Tato část kampaně vyjde Piráty na 830 tisíc korun. Účelně vynaložené peníze? A má pak smysl Babišovi vyčítat koblihu?

Na všechno jste v zásadě naznačil odpověď. Léta Babišovi vyčítají koblihy a poté chtějí uspět s lautr tím samým ryzím populismem. Ne podle slov, ale podle činů poznáte je. Jen další z řady šašků na české politické scéně, bohužel však pro Českou republiku a její občany velmi nebezpeční a s velkou šancí, že budou mít po volbách minimálně velký vliv – ne-li zásadní.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r … sti-672238

1,737

Re: Off-topic diskuze

Teď píšou, že USA napadli nějakou obchodní loď ze Singapuru. Tak doufejme, že z toho nic nevznikne.

1,738

Re: Off-topic diskuze

Jde se na to hlavně přes neziskovky.
Ruští šprýmaři Vovan a Lexus hovořili se švédskou ministryní zahraničních věcí (a předsedkyní Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě) Ann Linde jménem ruského opozičníka Leonida Volkova a Julie Navalné.

„Ve skutečnosti máme asi 38 milionů eur na podporu občanské společnosti a ochránců lidských práv a podobně na příštích pět let. Myslím (…), že je to možné, pokud vás budeme kontaktovat přímo nebo prostřednictvím velvyslanectví,“ řekla Linde.
https://afinabul.wordpress.com/2021/08/ … mohou-vam/

1,739 ...editoval jik (3. 8. 2021 18:51)

Re: Off-topic diskuze

No já Ti nevím... Jestli tohle je pravda, neznám ten web... Takhle po telefonu, že by něco jako Eduard Kachlička?...

Edit:

nebo něco jako Knedlo Zelo Vepř...

https://www.youtube.com/watch?v=-xwmRtA81ks

No nevím...

1,740

Re: Off-topic diskuze

Video je tady:
https://youtu.be/M2uCnrIrkRw

Je tomu dobře rozumnět. Je to neuvěřitelné, ale ministryně zahraničí Švédská je opravdu tak neopatrná.