1,581 ...editoval Otas (15. 4. 2021 12:22)

Re: Off-topic diskuze

Ono to je zase z historie.
Chlapci z UK a většiny Evropy i Ameriky zpytují svědomí, jaká v Africe napáchali veliká zla v časech kolonialismu. Chytání a využívání černých otroků, masakry a vyvražďování celých kmenů, drancování (nejen) nerostného bohatství. Za to je nějaké pokleknutí jen pokryteckým plácnutím do vody, platit velké peníze zpět by snad mohlo být adekvátnější a to se jim nechce.
Jenže Česko a státy východní Evropy (a třeba Švýcarsko) v Africe (a tuším že i nikde jinde) žádné kolonie neměly, ke svému majetku se musely dopracovat vlastními silami, ne vysávat kolonie. Z tohoto pohledu je požadavek i na nějaká kajícná gesta poněkud rasistický, my svědomí zpytovat nemusíme. A proto se nemůže někdo divit, že nazvat pitomce, který mne bombami míče úmyslně okopává, třeba i opicí nám nepřijde divné.
Zato UEFA je plná lidí, zpytujících svědomí smile. A výsledek vidíme.
Nakonec: Slávie je čínský klub, pohleďme pravdě do očí, nebo stačí jen na dres big_smile.

1,582

Re: Off-topic diskuze

Rakousko uhersko, jehoz jsme byli soucasti vsak z kolonii profitovalo.  Ikdyz neprimo : ))

1,583

Re: Off-topic diskuze

@therion - myslíš ten šílený konstrukt progresivistky z Univerzity Karlovy o tom, jak češti vydělávali na korálkách kvůli něčímu obchodu s indiány? Možná to bylo trochu jinak, ale rozhodně totální blábol.

@Otas - jo, může být. Ale ptal bych se, kdo a proč to rozdmýchává nyní? Relativizace všeho, bourání národů, rodin, tvorba konfliktu mezi rasami a pocitů viny,.. Většinu této agendy tlačí západní masmédia a neziskovky, často napojené na OSF. Těm peníze netečou z ruska, ani z číny.

Jedna zajímavá přednáška, dnes více relevantní než tenkrát:
https://www.youtube.com/watch?v=kHD9xfuuVwc

1,584 ...editoval Otas (15. 4. 2021 17:34)

Re: Off-topic diskuze

xor - správná otázka. Já si myslím, že je to proto, aby se zaměstnala potřeba rázných až militantních postojů (potřeba měnit svět na lepší), které (byly a) jsou vlastní mladým lidem. Aby se nenasměrovala do oblastí, které by ohrožovaly politický systém.
Dále se mi to nechce rozvíjet smile.

1,585

Re: Off-topic diskuze

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/puti … .seznam.cz

1,586 ...editoval Otas (18. 4. 2021 17:33)

Re: Off-topic diskuze

To je na tom KGB hodně špatně, když všechny levoty v Evropě musí odřít jen dva ty samí chlapi smile. A velí jim skutečně KGB?
Zbraně pro Sýrii nebo Ukrajinu tam prý podle majitelů nebyly.
Cui bono?

1,587

Re: Off-topic diskuze

Budou tak dlouho dráždit medvěda, až tu cosi přistane.

1,588

Re: Off-topic diskuze

drazdi medved a uz tady neco pristalo...

1,589

Re: Off-topic diskuze

Přesně tak,Slovan jsem a Slovan budu.
https://www.youtube.com/watch?v=KogXbvbA2gE
Já osobně věřím té desítky let vyprávěné pravdě o zlém nATU o válčivé eMerice,židizednářském komplotu,o éú,která ničí jedinečnost států multykulty,než té pravdě o zlobivém ale nejkrásnějším muži Ruska.
https://cnn.iprima.cz/putin-je-nejhezci … -let-22355
Jako gojím nemám na výběr.Slovan jsem a Slovan budu.

1,590

Re: Off-topic diskuze

https://scontent.fprg4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/175137883_10214965205723504_8633907832526437787_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-3&_nc_sid=825194&_nc_ohc=z64cYAFDSEMAX86N7vw&_nc_ht=scontent.fprg4-1.fna&oh=f5126d2e8934c853632055bcc4ede31b&oe=60A15E13

1,591

Re: Off-topic diskuze

Však ono nám sklapne, až Rus zastaví plyn a ropu a přestane od nás kupovat např. zemědělskou techniku a elektroniku. Zatim nikdo z vlády nepředložil krom jakýchsi tvrzení k 7-let starému případu nic konkrétního, žádný pádný důkaz a reakce EU hovoří jasně - tleskáme, ale vyžerte si to sami. smile

1,592

Re: Off-topic diskuze

Zato Koudelkovo měli v CIA připraveno už dávno. Jenom ty důkazy mu nedodali, ani blbý video. Ale třeba ho za týden udělaj. Místo toho komedie, nejdřív že chytli stopu po emailu z národní gardy Tádžikistánu a poznali je na videu a teď, že tam ty dva zazvonili a pak to bouchlo. Asi problém se zvonkem. A EU na Hamáčka kašle.

1,593

Re: Off-topic diskuze

Proč by si Rusové dělali problémy odpalováním zapadlého muničáku kam tamní chodili na houby? Se nedivím, že se k tomu Z ani Německo zatím nevyjadřuje.

1,594

Re: Off-topic diskuze

Německu Koudelka a další nadšení bojovníci proti Rusku komplikuje NS2. Takže je vysoká pravděpodobnost, že se Babišovi ozvou. Vzhledem k tomu, že už začal zmírňovat, tak se tak asi stalo. Němci s Ruskem obchodují, je to druhý importér po Číně, VW fabrika tam chrlí Škodovky, Mercedes také vyrábí. A Němci v budoucnu budou potřebovat elektrickou energii z našich JE.

1,595 ...editoval rvx73 (19. 4. 2021 21:39)

Re: Off-topic diskuze

Babiš tomu nasadil korunu:

"Byl to útok na zboží, ne akt státního terorismu", prohlásil Babiš k Vrběticím

- ještě se jim snad za to omluví, nebo já fakt nevím ...

1,596 ...editoval Otas (19. 4. 2021 22:58)

Re: Off-topic diskuze

No účel byl zřejmě splněn (vyřazení Ruska z tendru na dostavbu JE Dukovany), teď hlavně nepřijít o kšefty za stovky miliard. Sputnik se smete jen tak bokem.
Pokud vyhrajou dostavbu JE Amíci, tak si Koudelka pojede pro další metál.
Mimochodem čsl. tajné služby neměly nikdy moc dobrou pověst. Někde jsem četl, že před válkou sežraly i s navijákem Němcům zfalšované materiály o kontaktech generálů ze SSSR s fašisty a předaly je jako věrohodné až chorobně podezíravým Gruzíncům (Stalin, Berija). Výsledkem byla poprava dvou maršálů (jeden z nich Tuchačevský - ministr obrany) a řady generálů. Smutné bylo, že Tuchačevský ještě ve vězení s chybou měsíce (V.1941) předpověděl napadení Němci. Vyšlo by mu to úplně přesně, jenže Němci museli před tím narychlo vypráskat Anglány z Řecka.

1,597 ...editoval xor (20. 4. 2021 11:00)

Re: Off-topic diskuze

Největší akcionář Westinghouse je private equity fond https://en.wikipedia.org/wiki/Brookfiel … Management
To znamená, že není známo, čí prostředky byly na nákup od Toshiby použity, ale wikipedia uvádí, že kšeftují s tímhle fešákem https://en.wikipedia.org/wiki/Mohammed_bin_Salman
To je ten, co nechal rozřezat novináře na ambasádě.
Každopádně nic nestaví a dodávky by asi šly z čínskéhé státního podniku, kterému Westinghouse prodal technologii na AP1000 v roce 2006 a číňani větší část komponent zvládli.

Takže nekritičtí milovníci USA by platili bůh ví komu a dostali vlastně čínskou jaderku, v horším případě nic.

Edit: info insidera https://vlkovobloguje.wordpress.com/202 … y-postavi/

1,598

Re: Off-topic diskuze

Když už jsem se tak na směťáku rozkecal, Vlk tam zmiňuje cenu elektřiny v ČR. K tomu řekla D. Drábová, kterou by asi nikdo nepodezíral z náklonnosti ke komunismu a znárodňování - video 12:25 https://www.youtube.com/watch?v=CrZ3VkqEJzk

nebo v přepisu https://www.kupredudominulosti.cz/drabo … lat-iluze/

Martina: A tím pádem bude třeba pro nás energie najednou razantně dražší.

Dana Drábová: To je otázka. Silová elektřina bude stejně drahá jako v Německu, což už je mimochodem dnes, a bude se odvíjet právě od toho, jak se bude s elektřinou obchodovat na burze. To je ale zajímavé, aspoň pro mě. Elektřina je zvláštní, jak to říct, opíšu to – stala se z ní komodita, zboží. Obchodujeme s ní na burze, ale zároveň má elektřina parametry veřejného statku, to znamená něčeho, kde by se stát, má-li plnit svou společenskou smlouvu, měl hodně angažovat, aby lidem zajistil, že budou mít elektřinu dostupnou v požadovaném čase, množství a za alespoň rozumnou cenu. Tyto parametry veřejného statku do energetických koncepcí vstupují zastřeným způsobem. V Německu třeba kapacitními platbami, to znamená, že odstavují elektrárny na fosilní paliva, ale platí jim za to, že kdyby přišla nouze, tak najedou. Československo, když začalo v první třetině 20. století masivně elektrifikovat, tak mělo jednoznačně stanoveno v zákoně, že elektřina je veřejný statek. Co se v evropské energetické politice stalo, je, že se namíchaly parametry veřejného statku a normálně obchodovatelné komodity, a to moc dobře nemůže fungovat. To je pro mě buď, anebo – buď je to veřejný statek, a chováme se k němu tak, jako bychom se měli chovat třeba k vodě. Nebo je to věc obchodovatelná na burze.

Martina: A co tento kočkopes, tento dvojí přístup, může do budoucna přinést?

Dana Drábová: Myslím, že přinese to, že se bude muset rozhodnout, že je to buď to, nebo ono. A že tento mix deformuje prostředí pro ty, kdo by měli třeba stavět elektrárny tak, že radši, pokud nejsou nějakým způsobem subvencované, nebo dotované, nestavějí.

Pokud někdy budeme mít vládu, která se opováží šáhnout Neměcku na naši přenosovou soustavu a prodej naší silové elektřiny na burze, tak to uvidíme řev aktivistů.

1,599

Re: Off-topic diskuze

https://www.youtube.com/watch?v=s8g7YRlVGVE

1,600

Re: Off-topic diskuze

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kome … .seznam.cz