981

Re: Skutečná situace ...

V poslední době jenom pozoruju. Video jsem shlédl taky, dotyčnej celkem pěkně argumentuje, na druhou stranu, proč ten Kotleba nedaroval 1500E? že by těch 12E chybělo třeba na svačinu? Prostě pravda je někde mezi, zrovna tohle bych třeba zkusil medializovat, ale ne řešit trestněprávně, ostatně co jsem se kde dočetl o historii, tak trochu mi to připomíná stav v německu ve 30. letech 20. století...

982

Re: Skutečná situace ...

pokud jde o Kotlebu, tak ten pseudodůvod za kterej ho chtěji zašít je hooodně přes čáru

na druhou stranu si nedělám sebemenší iluze, co chtěl "básník" tou cifrou "1488" říct wink

983

Re: Skutečná situace ...

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/nejle … 47ab5f122/

984 ...editoval Otas (17. 11. 2020 7:29)

Re: Skutečná situace ...

Pánové, nezapomeňme na bonmot o správném názoru, který platí z pohledu každého člověka:
Člověk se správnými názory má stejné názory jako já smile smile smile.

Horemicu, pokud chceš přesvědčit lidi o svém názoru, musíš znát více o skutečné situaci. Odkazy z youtube jsou principem dost nepřesvědčivé. Ano, třebas Kotlebu i z mého pohledu skřípli na samotné hraně zákona (jenže lze to obhájit), aby si nevyskakoval. Musí se příště vyvarovat provokací. Neudělat to, tak se příště zkusí vysmívat "tuposti" státních orgánů ještě okatěji.

Protože nebydlím v Praze, prý v bublině snobského světáctví, vidím na vlastní oči, jak je obtížné přizpůsobit lidi z jiného civilizačního okruhu u nás ve městě. Proto nejsem tzv. sluníčkář. A to tyto lidi nespojuje jiná odlišná víra. Ve Francii to vidíme ještě ostřeji, viz problém no-go zón, chceme-li ho ovšem vidět a nezavíráme-li oči před realitou...
Argument k zásadnímu odmítání islámských uprchlíků mám prostý: Saudská Arábie nepřijala jediného uprchlíka z válkou postižených zemí, zato platí v Evropě výstavbu mešit a radikální imány. A rozpouští opoziční novináře v kyselině (jednou to na ně prasklo sad), to vše beztrestně. Vedla agresivní válku (bombardovala) v Jemenu. Nikdy tam nebyly volby, čili se principem jedná o zcela nedemokratický stát. Ať se předvede, že to myslí s uprchlíky své víry dobře a přijme je na své území, alespoň proboha třeba ty sirotky. To nemají srdce?

Mimochodem na území Jordánska, Libanonu (a dříve Sýrie) jsou miliony uprchlíků a Česká (a dříve Československá) republika je tam hmotně podporuje desítky let.

Evropa bude v pohodě integrovat třebas Ukrajince, Bělorusy, ba i Vietnamce, s těmi, pokud vím, nemá nikdo z odmítačů problém.

985

Re: Skutečná situace ...

https://neovlivni.cz/faltynek-je-dotcen … -politiky/

986

Re: Skutečná situace ...

že by to bylo jako o těch krysách a lodi ?

987

Re: Skutečná situace ...

https://nazory.aktualne.cz/komentare/ze … 47ab5f122/

988

Re: Skutečná situace ...

dnes to na mě YT vykouklo - už jsme zapomněli

https://youtu.be/OyvJ3CaY3Yc

989

Re: Skutečná situace ...

Jo, ale byli sme mladí, a tohle mě vůbec netrápilo, spíš jestli mi v hospodě nalijou, to že něco nejde koupit spíš řešili rodiče.  Na druhou stranu, nějaký jídlo bylo dycky, chlast taky, tak to bylo takový bezstarostnější... Asi nejsilnější zážitek mám z roku, kdy nám nedovezli uhlí - do vánoc stačilo to co bylo od loňska, a pak sme s vozíkem chodili na překladiště vybírat kousky uhlí, co vypadly do štěrku při překládání z vagónů na náklaďáky. Ne, že by rodiče neměli za co to uhlí koupit... Konec sedmdesátých let, ne padesátý leta.

990

Re: Skutečná situace ...

Sposta zbozi v te dobe byla neskutecne draha. Napr. otec mi kupoval jugoslavsky elany v Pragoimpu a staly 4500 Kcs, pricemz prumerny plat se v te dobe pohyboval kolem 3000 Kcs. Ono cokoliv, co bylo mimo zakladni zivotni potreby a nepochazelo ze socialistickyho bloku bylo bud nedosazitelny, nebo neskutecne drahy. Nastesti tohle skoncilo kdyz jsem byl na gymplu a VS studia jsem zazil zacatkem 90. let, coz bylo takovy krasne anarchisticky obdobi.

991

Re: Skutečná situace ...

Takže po revoluci bylo všechno levný?

992

Re: Skutečná situace ...

Anti, určitě nebylo všechno po revoluci levné, hlavně ne hned. Ale už po pár letech rozhodně lyže elan nestály 1,5 násobek průměrné výplaty a kostka másla kdysi taky stála 10Kč při platu 2500, porovnej to s dnešní cenou a platem... Ano, co je oproti tehdejší době mnohem dražší, to je bydlení, voda, energie a služby... Kdo chce najít pozitiva, tak je najde stejně, jako negativa, v každé době smile

Web

993

Re: Skutečná situace ...

Ano, proto nemám rád paušalizování. Nic není černobílé... Jsem si při čtení příspěvku kratze vzpoměl, jak přišel kolega do práce s prvním mobilem- Nokií 5110. Že ho stála patnáct litrů. Nevzpomínám si,kolik přesně jsem tenkrát dostával k výplatě,ale víc jak deset to nebylo...

994

Re: Skutečná situace ...

za komnčů neměli lidi kolikrát ani pevnou linku wink U nás to vypadalo jako na poště - každou chvíli byl u nás nějaký soused, že si potřebuje zavolat.

995

Re: Skutečná situace ...

Anti napsal:

Ano, proto nemám rád paušalizování. Nic není černobílé... Jsem si při čtení příspěvku kratze vzpoměl, jak přišel kolega do práce s prvním mobilem- Nokií 5110. Že ho stála patnáct litrů. Nevzpomínám si,kolik přesně jsem tenkrát dostával k výplatě,ale víc jak deset to nebylo...

To je zase argumentace!! Kolik stál za komoušů mobil, to mi prosím řekni!
U nás na vesnici měli telefon dva (slovy dva) lidi. Byla to něco jako veřejná telefonní stanice a když někdo volal, tak letěli vyřídit vzkaz.

996 ...editoval Benazi (24. 11. 2020 7:04)

Re: Skutečná situace ...

Slyšel jsem že samotnou garáž havíř postavil ze dvou výplat.
Dnes abys bral pomalu hypotéku.

997

Re: Skutečná situace ...

Tom_L:
https://cdr.cz/clanek/okno-do-historie- … bilni-svet
Hádám, že ani "na západě" to v té době nebylo terno pro široké vrstvy. Ale to je jedno. Každý má svůj úhel pohledu, ale já se obejdu bez vykřičníků..
smile

998

Re: Skutečná situace ...

A já pořád nechápu, jak souvisí cena technologické novinky a porovnání cen zboží v různých režimech? Uniká mi ten úhel pohledu. Vykřičníky byly zbytečné, omlouvám se za ně.

999 ...editoval kaed (dnes 0:00)

Re: Skutečná situace ...

Jo, dnes je to jinak, základní životní potřeby jsou neskutečně drahý (nemovitosti, voda, energie a pomalu začíná i jídlo) naopak tyhle blbinky jsou proti tomu extra levný. Srovnání nesrovnatelnýho: začátek 80-tých let, klasickej "šumperák" se dal postavit za 100kKčs, š120 stála cca 60kKčs a třeba 1m3 vody stál 0.2Kčs s platem chlapa cca 2.5kKčs a ženské 2kKčs měsíčně.  tj barák za 22.2 společné výplaty, auto za 13 společnejch výplat a 100m3 vody v ceně 20Kčs tj  za 0.0044 spol. výplaty.  Dneska? O dost menší domek s pozemkem, kterej je i o dost menší než původní, ceny od 5.5MKč, auto řekněme od 300kKč (taky jsem nedal ke srovnání trabanta) voda 100m3 po 100Kč je 10kKč a plat ženská + chlap, v lepším případě 50kKč. (a nebo taky půlka...) Potom barák je za  110 výplat!!! ( a pořád je to někde na dědině, ne ve městě jako tehdy)  Sice "obyčejný" auto zlevnilo na 6 spol. výplat a třeba ta voda už není zanedbatelná položka v rozpočtu, 100m3 vody je 0.2 společné výplaty. Neříkám, že to bylo kdysi lepší, ty baráky z dnešního pohledu byly holobyty, ale dnes už ti něco takovýho goverment nedovolí ani postavit(normy na teplený izolace a pod), a ceny pozemků jsou našponovaný k prasknutí, to taky dlouho nemůže takhle fungovat.