Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Výmena laseru technics SL-P2000

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: Výmena laseru technics SL-P2000

Zdravím.
Chystám sa na výmenu laseru v tomto CD prehrávači. Zakúpil som originálny laser a po prečítaní tém s podobnou tematikou, som dostal celkom strach pustiť sa do toho.
Nemám veľkú dôveru k servisom(skúsenosti), preto sa aj napriek tomu strachu, pustím do výmeny na vlastnú päsť.
Bol by som rád ak by mi prípadne poradil niekto skúsenejší, jedná sa hlavne o následné nastavenie toho lasera. Čítal som tu názory o tom že originálny laser nie je potrebné nastavovať, ale aj názory, že laser je nutné nastaviť - z toho je ten strach.
Tak sa na začiatok spýtam: Je potrebné v tomto prípade nastaviť laser?
Nechcem nič podceniť, pretože ide o veľmi ťažko zohnateľný player a konkrétne tento je v stave nového, až na ten laser.
Pozoroval som mechaniku pri čítaní dát, zvláštne je, že kvalitné japonské CD prehráva bez problémov, problémy s čítaním nastávajú len pri zopár CD(všetko originálne CD, v podstate nové). K okraju problémového CD sa problémy stupňujú, vozík laseru sa roztrasie - tu sa chcem spýtať či to spôsobuje optika pri snahe zaostriť a korektne načítať dáta. To správanie by som prípadne natočil a hodil na web.
Ide mi hlavne o to nastavenie laseru, ak je potrebné, rád by som oslovil nejakého odborníka 100 km okruh od Bratislavy, všetko zaplatím, len nesmie ísť o náhodné nastavovanie točením trimeru(ani neviem či to ten laser umožňuje.
Chcem to nastaviť na profesionálnej úrovni, pretože ten prehrávač je vynikajúci a sedí mi do zostavy.
Ďakujem za každú radu, prípadne odkaz na odborníka.

Re: Výmena laseru technics SL-P2000

Perfektná skúsenosť, musím ju popísať !
Spoľahlivosť je výsadou Technics big_smile
Práve som ukončil opravu CD playera Technics SL-P2000 http://audio-database.com/TechnicsPanas ... 000-e.html
Na audioweb.cz som hľadal rady ako si poradiť s problémami s načítaním niektorých CD a preskakovaním na konci CD. Problém som tu opísal, pri pozorovaní mechaniky - mala niekedy problém načítať CD(vždy tie isté a originálne) a po načítaní, ku koncu CD sa vozík laseru roztriasol a laser robil chyby.
Radil mi neznámy človek a pravdepodobne expert na opravy Technics/Panasonic, nakoľko mi okamžite povedal, že lasery Technics alebo Philips sa nekazia a sú viac-menej neporuchové. Na základe popisu mi odporučil vyčistiť a namazať hriadele pojazdu vozíka laseru, nepomohlo. Tiež mi neodporúčal vymieňať laser, pretože si bol istý, že tam chyba nie je. Vymenil som laser za nový SOAD 70A, a výmena nepomohla, chyby pri načítaní pretrvávali.
Môj radca mi oznámil, nech skontrolujem výšku držiaka CD na hriadeli motorčeka, predpísaných bolo 0,9 mm, a presne toto bola chyba odchýlka 0,35 mm, spôsobovala chyby pri načítaní a po jej správnom nastavení, načítava aj starý laser úplne bez problémov.
Asi bude pravda to o tej neporuchovosti laseru, pretože aj po 20 rokoch, nerobí žiadne chyby a načítava okamžite - bleskovo(aj niektoré nové playere by sa mohli učiť) lol

Píšem to sem pre tých, čo ešte opatrujú staré kusy a budú riešiť podobný problém. Pýtal som sa na to pár krát, vždy mi bola odporučená výmena lasera, len som nechápal prečo sú chyby len na začiatku a konci CD a aj to len u niektorých a opakovane.

Ten radca musel byť expert, radil na diaľku a podľa popisu laika *palec*

Re: Výmena laseru technics SL-P2000

Koukám, co všechno může způsobovat to, že přehrávač nenačítá! To snad ani není pravda! No, já bych to tu rád přiživil, co všechno ještě může způsobovat to, že laser nečte? Já jsem teď čistil čočku mechaniky Sony, měl jsem dole plíšek, který kryje systém polopropustných zrcadel, a ty jsem rovněž vyčistil. Kolejničky jsou namazané mazivem Molykote, je to jemňoučká, bílá vazelína. Po čem ještě jít, problém se tím nevyřešil...

Re: Výmena laseru technics SL-P2000

Skusit zvysit vykon diody nastavitelnym trimerom, ak uz dioda nema svoje za sebou pomoze...ak nie, tak riesil by som vymenu optiky...uz som to riesil na starom marantzi

Re: Výmena laseru technics SL-P2000

No, to právě na trimry reaguje jenom v tom smyslu, že buďto to hlásí disc error, nebo to točí donekonečna, a pořád znovu, a znovu.

(upravil DJ_Rix 2. 3. 2021 13:18)

Re: Výmena laseru technics SL-P2000

Jestli je to 240 tak s tema trema trimrama se fakt netoci, vetsinou se to spis rozesere uplne sad Skopek a mrknout na amplitudu RF, pod asi 650-700mV uz to obvykle nefunguje dobre nebo vubec. Tim vyloucis, ze to je dead laser.

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Výmena laseru technics SL-P2000

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£