Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » musi byt v subwoofery vyhybka?

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 24]

Téma: musi byt v subwoofery vyhybka?

co ak dam do bedne reprak, ale urobim len bednu presne pre reprak,ale nedam tam vyhybku,prostep ojdde zo zosilovaca rovno signal do basaku v tej bedni. basy by som si reguloval v ekvalizery v pc. viete mi to niekto vysvetlit? diky.

Re: musi byt v subwoofery vyhybka?

vlados, možeš to tak zrobiť. Pokud je repro na frekvence stavěné, pokud bedna bude velikostně na repro sedět tak proč ne. v equalizeru musíš ořezat přesně frekvence které toto repro umí zahrát.

Re: musi byt v subwoofery vyhybka?

ja som zohnal monacor. ten "znamy" co je toho plny net sp-302c. tak akurat guglim, co ludia pisu,ze v akych bedniach ho maju aby som  to urobil co naj... len ta vyhybka ma napadla. lebo naco, ked ten reprak zahra do 3khz. vyhybka by mu vlastne ubrala vyssie frekvenie a napr. nad 1-2khz by ho uz umelo nepustila,ano, tak to mozem chapat? a co si este pisal,s tym ekvalizerom,ako co mam orezat? co ked napr. ekvalizer vypnem a bude hrat celu svoju frekvenciu,cize do tych 3khz? nic tym nepokazim? teda, okrem toho zvuku.

Re: musi byt v subwoofery vyhybka?

Ak vieš orezat frekvenciu iba na výstupe pre sub tak ano.
Potom aj tá bedna musí mať dake parametre samozrejme.



Myslím že máš v tom trocha zmätok. Iba ekvalizerom v prehrávači to nespravis. Sub hra do 150Hz a ty si pri 3k. Prečítaj si daku teóriu tu na webe.

Re: musi byt v subwoofery vyhybka?

Pokud má Pc zvukovka výstup pro subwoofer, tak nemusíš nic moc řešit.

Re: musi byt v subwoofery vyhybka?

praveze som toho cital dost, aj na inych forach, a mam  z toho salat... vela infi za kratky cas. takze polopate, sub ma hrat do 150hz, no ja budem pustat 3khz. co sa stane? vlastne, ten reprak som skusal len tak pustit,ze ci vobec hra,lebo som ho prekupil hej, a tak som sa zabaval s ekvalizerom a hral v pohode... len nviem co to bude v bedni robit.. bude z toho len naprd zvuk,ci co sa vlastne stane?

Re: musi byt v subwoofery vyhybka?

vem si, že ty z PC ven potřebuješ vyvést celé frekvenční pásmo, které se až následně ve zvukovce, procesoru, klasické vyhýbce atd. rozdělí na jednotlivá pásma pro jednotlivé reproduktory... tudíž EQ v PC to řezat nemůžeš. To jak hraje reproduktor jen tak sám o sobě a v bedně je naprosto totálně nesrovnatelné, takže podle toho se nedá absolutně nic posuzovat, kromě toho jestli to vůbec hraje, jak si správně uvedl wink Tak jednoduše jak si to představuješ, to prostě equalizerem nevyřešíš wink

Re: musi byt v subwoofery vyhybka?

no, tak ako teda? nejakym spravnym nastavenim bedne,alebo sa vyhbke nevyhnem,alebo ako? a uz mi povedzte aj, ze co sa stane ked to pojden a tych 3khz,v bedni. ??

Re: musi byt v subwoofery vyhybka?

když to půjde do bedny až po 3kHz, tak to nebude subwoofer big_smile big_smile a ano.... vyhýbce se v určité podobě nevyhneš = aktivní/pasivní/samostatný výstup pro subwoofer na zvukovce nebo recieveru atd. (kde tudíž musí být předřazen také nějaký filtr). Správné "nastavení" neboli naladění bedny je samozřejmostí pro všechny varianty ale samo o sobě tě to nespasí.

Re: musi byt v subwoofery vyhybka?

no a co to bude robit, ked to uz nebude subwoofer? bude sa to dat nazvat oficialne basova bedna? bude z toho liezt dunenie,ci?

Re: musi byt v subwoofery vyhybka?

ono 3kHz je dělení tak tak na dvoupásmo... to že reprák umí zahrát do 3kilo podle datasheetu neznamená, že se tam dělit musí. Pokud chceš stavět subwoofer tak tam hoď pasivní vyhýbku (klidně dexon CR19) a není co řešit. Ten reprák jsem sice asi neslyšel, ale očividně to nebude nic extra, tudíž nemá smysl vymýšlet nějaké experimenty

(upravil mordoo 12. 8. 2014 21:18)

Re: musi byt v subwoofery vyhybka?

ked ti ide o dunenie kludne to tak sprav.
laicky:
kazdy reproduktor ma hrat svoje pasmo.  mimo neho skresluje meni sa mu smerovost (to ako kam vyzaruje mechanicke vlnenie teda zvuk). naviac normalne menice (stred/stredobas+vyska)maju byt pri sebe aby si mal pocit ze zvuk ide z jedneho miesta. Nizke kmitocty ale nevies roznat z ktoreho niesta idu preto mozu byt suby mimo hlavnych repro. treba ale dodrzat nizke frekvencie. preto sa do subov postaju iba kmitocty tie najnizsie kmitocty a ostatne sa orezu.

pre tvoj peprak je 3k uz vela tak ci tak aj ked to na nom pisu.

preto potrebujes vysie frekvenie orezat-utlmit.

Re: musi byt v subwoofery vyhybka?

aha teraz tomu rozumiem.. no jasne. uvidim, skusim bez aj s , sak uviidm sam na vlastnych usiach tongue
a este sa chcem opytat. mam 3 pasmovu bednu. vo windowse som pustil cez YT katty pery dark house,naladil som na ekvalizery,stale windowsackom,lavy bezec hore,a uplne pravu dole. cize basy max a vysky min. stredak + vysky "stichli",nieco z nich sumelo ale to je nic, a siel len basak. ale tak dunel ze ked som stal pred nim tak sa mi obraz zacal hmyrit pred ocami a citil som ako mi tlaci napluca ako sa tazko dycha... proste hum bum dum to robilo iba v tych pasazach pesnicky-kto ste to tak poculi tak viete ktore. no a teraz otazka-ake frekvencie hral ten basak ?

Re: musi byt v subwoofery vyhybka?

basák hrál ty frekvence, které mu pustí vyhýbka.... to že to vytavíš na equalizeru nezmění frekvence které mu jdou... jen to zvýší úroveň konkrétních frekvencí. Ty pazvuky jsou jednoduše přebuzeným reprákem nebo zesilovačem.

(upravil vlados336 12. 8. 2014 21:43)

Re: musi byt v subwoofery vyhybka?

ondra.klofat napsal:

basák hrál ty frekvence, které mu pustí vyhýbka....

no hej,len teraz viac dunel,ako ked ekvalizer vypnem,cize musel ist este nizsie ako pri beznom pocuvani hudby bez equalizeru nie? alebo, ho nepustilo tak "vysoko"?
a pazvuky myslis to dunenie? mne sa to paci big_smile cela Zekova rada logitechu tak hra stale uplne pri normalnom pocuvani,takze...

Re: musi byt v subwoofery vyhybka?

hrál víceméně stejné frekvence, akorát ty, které si vytáhl na eq byly zvýrazněny. K zetkové řadě Logitechu ti nemám moc co říct big_smile Jak bylo napsáno výš.... přečti si nějakou základní teorii o zvuku a práci s ním. Tohle začíná být trochu ztráta času

Re: musi byt v subwoofery vyhybka?

ok dik

ludia este sa chcem opytat. mne poradili, ze mam ten reprak dat do 100l bedne a naladit to na 45hz a dat tam bassreflexy. moja pozidavka bola,aby to dunelo co najviac. proste nech to huci a buci ako najviac vie. len mi nepovedali ze ake bassrelfexy tam dat, rozmery... viete mi poradit?

Re: musi byt v subwoofery vyhybka?

Nemusis tu bednu stavat taku velku, bude sa ti to akurat tazko prenasat, a vo zvuku to az taky rozdiel nebude.  Staci ze ju urobis 60litrovu, a basreflex das 10cm siroku rurku, 15cm dlhu .. kludne taku aku pouzivaju vodari oranzovu smile .... bude ti to slusne duniet na tych spravnych frekvenciach. No keby si sa predsa len rozhodol ze mas toho dunenia vela, staci ze ten basreflex zapchas handrou, mozes si to vyskusat a zvuk sa trochu skludni a basy budu presnejsie. Nezabudni pri stavbe do bedne urobit kopu vyztuh, a urob ju aspon z 18mm mdf dosky smile

Re: musi byt v subwoofery vyhybka?

som cital, ze cim väcsi objem,tym hlbsie basy... aj mi poradili 100litrovu.. tka neviem,asi sa s tym budem zabavat.. len zajtra idem BR kupovat,tak zasa nemozem nakupit 20 kusov a skusat prehadzovat,chcel by so mto vediet naistou,a kupit max 4-5ks big_smile

Re: musi byt v subwoofery vyhybka?

Ano  s tým objemom máš pravdu ale tvoj reprák by to už nezvládal, ako sa tu už niekto vyjadril nieje to bohvie čo. S objemom narastá aj výchylka membrány, teda klesol by jeho maximálny použiteľný výkon a mohol by si poškodiť membránu. Povedz presne aku velku bednu postavis, a k tomu sa vypocita dlzka basreflexu, to nieje univerzalne big_smile

Příspěvky [1 až 20 z 24]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » musi byt v subwoofery vyhybka?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£