Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Optimální umístění měř. mikrofonu Megaton M1

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

(upravil hifik 10. 7. 2014 18:36)

Téma: Optimální umístění měř. mikrofonu Megaton M1

Nemáte někdo zkušenost s aplikací měřicího mikrofonu Megaton M1 - konkrétně jeho umístěním na držáku ?
Vlastní sestava mikrofonu má malou trubku, kde je elektret umístěn (cca 8 mm). Potřebuju ho umístit do delší trubky (jako nosný prvek) - cca 50-60 cm, aby při měření near field nevadily nohy stojanu a dal se tedy přisunout co nejblíže.

Bude potřeba vlastní mikrofon vysunout více, aby třeba nedocházelo k odrazům o hranu Al trubky za ním NEBO to nedělá problém ? Mám pocit, že tu někdo s těmito mikrofony měřil, tak třeba bude mít zkušenost.

Díky za názor smile

Re: Optimální umístění měř. mikrofonu Megaton M1

When one facepalm is not enough smile

Vadí to. Proč myslíš, že to modrý tělo je samo o sobě dlouhý a má průměr mikrofonu?

Re: Optimální umístění měř. mikrofonu Megaton M1

Jj, už mi to došlo před chvílí - ale poněvadž tu trubku potřebuju jako nosné ráhno, udělám to asi tak, že
M1 vysunu skoro úplně tak, že bude držet POUZE za poslední 2-3 cm v partii konektoru CINCH a přechod průměrů udělám pokud možno plynulý (šikmý).
OK ?

Re: Optimální umístění měř. mikrofonu Megaton M1

Myslím, že po těch cca 20cm za kapslí (tam kde je z výroby konektor) už to pomalu přestává být tolik kritické. Nejsem ale akustik, to by ti skor vysvětlili jiní. Jen proboha nedělej žádný hranatý rantly nedejbože rovnou vedle té kapsle.

(upravil hifik 10. 7. 2014 18:39)

Re: Optimální umístění měř. mikrofonu Megaton M1

Jasně - jak jsem psal, to mi došlo chvíli poté, co jsem ten dotaz poslal, že ty hrany blízko za měničem nesmí být ... smile

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Optimální umístění měř. mikrofonu Megaton M1

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£