Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Projekty PA » Využití reproduktorů ARM 9308, ARM 9408

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 26 z 26]

Re: Využití reproduktorů ARM 9308, ARM 9408

..jistěže djsteve; obrazně řečeno, stojím nohama na zemi ohledně upravovaných ARM;
Ale berme to tak, že se nepohybuji v prostředí megalomanských ozvučovacích akcích. Nevlastním ani nějak extra výkonné zesilovače, jsou tak přibližně optimální pro tyto ARM.
Na druhou stranu, snažím se využít věcí, které mám doma. V krabicích mám uskladněny další dva EVM-18B i Kappalite 3015, i další ARM. Ale pokud jsou s tím stávajícím vybavením jakž takž slušné výsledky, nemám důvod pro změny a investici k lepšímu. Zvláště nejsou-li pravidelné kšefty……. a to by se mně zas furt nechtělo týden co týden jezdit se zvukem lol Mám i jiné zájmy, např. horské kolo a plánované trasy v terénu smile

(upravil ondra Ch 10. 5. 2015 19:29)

Re: Využití reproduktorů ARM 9308, ARM 9408

Už to vypadalo, že jsi na audioweb zanevřel. A dodal bych, že jsi o nějakém 1kW nikde nic nepsal a snad by to nikoho nenapadlo chtít po původně 150W středobasu s Xmax 1.5mm. Spíš to beru jako hodně inspirativní návod jak využít v koutě ležící repráky.  A je fakt, že ne všude je potřeba několik kW výkonu, docela jsem se divil, jako bývalý mobilní DJ co se dá ozvučit s 2x 400W smile

Web

(upravil djsteve 10. 5. 2015 21:38)

Re: Využití reproduktorů ARM 9308, ARM 9408

Betarone. Ja som to nemyslel tak že by to bolo úplne špatne.
  Po tej úprave na basaky to skutočne hrá basy rezonančný kmitočet zlezie z 55Hz u origo repráku na dákych 40Hz po úprave. Je tam tvrdšia a ťažšia membrána. Vinutie je oproti originálu 11mm podvihnuté na 20mm. Material nosiča už nieje papier. Akurát si ho obzerám mám ho pred sebou. No basák s toho nikdy poriadny nebude a nielen kôli magnetu. Ak sa totižto nepoužije dištančný medzikrúžok medzi kôš a stredičku strediaca membrána by narážala pri velkých amplitúdach o hranu koša.
  Ondro. Prezraď nám prečo by z ARM 9408 po serióznej úprave nemohol byť reproduktor pre stredobass ako trebars RCF alebo Beyma 15" s udávaným výkonom 500W nominal 1000W AES ?

A dovolím si ešte ničo dodať k starej ére reproduktorov a tej súčastnej a verím že mnohý budete súhlasiť.
Reproduktory na ozvučenie za čias socializmu boli len dva druhy. ARA (ARO) alebo ARM. Tie prvé majú referenčnú citlivosť 98 až 99dB. Tie druhé 101,5dB.
   V dnešnej dobe aj renomované značky udavujúce citlivosť 98dB majú skutočnú referenčnú citlivosť pod 96dB.
S toho vyplýva že pre dosiahnutie stejného akustického tlaku pri súčastných reproduktoroch potrebujeme výkony siahajúce ku kilowattom kdežto pri starých tesláckych reproduktoroch nám stačilo pár stoviek watov a bolo vymalované.
Samozrejme tomu naomáhal aj rozmer vtedajších dvojchlapových bední a boxov.
   Dnes sa všetko napriek fyzike miniaturizuje do čo najmenších možných rozmerov skríň a doháňa sa to výkonmi.
Preto ešte aj dnes chlapec zo starou bedňou ARS 6808 zahrá silnejšie a krajšie ako poniektoré najnovšie výdobitky renomovaných značiek.

Re: Využití reproduktorů ARM 9308, ARM 9408

Když už se tady bavíme i o kW výkonech, asi rok přemýtám nad pořízením ještě jednoho zesilovače PKN, a to typ XD-4000. Totiž, párkrát za rok se naskytne zvučení kapel na venkovních akcích, v areálech apod. Je jasné, podmínky a požadavky jsou odlišné na rozdíl od klubových.
V malých prostorech používám malý mixpult Mackie CFX-20MkII a často nejsou potřeba pro dobrý zvuk ani procesory. Odposlechy stačí dva. K tomuto účelu mám párák 16/4.
Pokud jedná o akce většího rázu, občas zvučím malé festiválky, mám nyní k dispozici i mixák A&H GL2400-24 s multikabelem Belden  24/8, protože bývá požadavek na pět odposlechových cest. Procesory a EQ zapojuji v každém případě.
A nyní k zesilovači XD-4000. Rád bych sice zachoval typizaci a unifikaci od jedné značky. Ale jak se dívám na zesilovače s adekvátním výkonem, na prodance.cz mají v nabídce zesilovače KOBBLE. Konkrétně mě zajímá typ EM-4122, který je oproti PKN XD-4000 asi o 6 tis. levnější a navíc se čtyřmi kanály 2100W/4 Ohm. Tím by se dalo poživit celé PA, přičemž LC-2002 spolu s LC-4004 by zůstaly pouze na monitorové cesty a staré zesilovače Behringer EP2000 bych ani nemusel vytahovat ze skříně smile
Jaký mají odborníci názor na tento zesilovač?
http://www.prodance.cz/em-4122.html

Re: Využití reproduktorů ARM 9308, ARM 9408

Zostaň radšej pri PKN, ak chceš seriózne zvučiť vonkajšie akcie.

Re: Využití reproduktorů ARM 9308, ARM 9408

Ja digitálom moc neholdujem. Už dlhší čas používam štvorkanálové konce od Thomana TSA 4-1300 dáva to takmer 4x2kW je to spolahlivé a lahké. Trocha som sa ich obával no po pár akciach sa osvedčili.

Příspěvky [21 až 26 z 26]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Projekty PA » Využití reproduktorů ARM 9308, ARM 9408

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£