Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Homemade subwoofer

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: Homemade subwoofer

Zdravím. Již nějakou dobu dělám na homemade subwoofru, ale momentálně řeším pár problémů.

1) Jaký lakovaný drát použít na cívku ? (průměr)

2) Jak vyrobit uchycení membrány a spidera s co nejlepšími vlastnostmi

3) Jaké by mělo mít vlastnosti uchycení membrány ke kostře (Pružit, trochu brzdit ... atp.)

Měl jsem i fotky, váhu a tp. ale většina už není aktuální. O projektu sem mohu případně napsat ještě v průběhu léta.

Děkuji

(upravil KocuR 27. 6. 2014 20:55)

Re: Homemade subwoofer

Ked nevies taketo zakladne veci, tak si kup hotovy. Hlavne odpoved na prvu otazku by si si pri pouziti trosky logiky mohol vediet priblizne vypocitat. Dalsia vec je ze nie je ziadny jednoduchy sposob ako si vyrobit zaves a spider, ked nevies ake vlastnosti by to malo mat tak opat plati ze si radsej kup hotovy.

Robit si domorobo reproduktor sa neoplati, jedina vec co sa moze ako-tak oplatit je uprava hotoveho reproduktora.

A hej, je mi jasne ze ti pravdepodobne nejde o to aby si vyrobil nieco na com usetris peniaze, ale sam si to nespravis tak aby to bolo prakticky pouzitelne. Rozpravam z vlastnej skusenosti, jedine domorobo co mi zatial (prekvapivo) fungovalo bola vymena feritoveho prstenca v pohone za neodymove magnety, cenovo to ale bolo tak trochu nerentabilne.

(upravil mechanik 27. 6. 2014 22:46)

Re: Homemade subwoofer

Téma sice celkom zaujímavá ale to je taký problém si všimnúť "Hotové DIY konstrukce" "Projekty subwooferů a sestav" Aj napriek tomu sa tu každú chvílu niekto niečo pýta. Ešte k tomu nechceš home made subwoofer ale subwooferový reproduktor, to je celkom rozdiel.

Re: Homemade subwoofer

Jde mi o to, užít si srandu s vyráběním. navíc už jsem v půlce. Pokud tyto údaje víte, tak mi je prosím sdělte, ať se konečně hnu z mrtvého bodu. Děkuji

Re: Homemade subwoofer

Cievka má byť samozrejme lakovaná, taká ako sa používa na cievky do výhybiek alebo do elektromotorov. To som zvedavý ak budeš robiť stredičku a na akej úrovni bude magnetický systém.

Re: Homemade subwoofer

Nečekejte žádné zázraky big_smile Nemám zdaleka vše, co potřebuji. Každopádně se budu snažit.

Re: Homemade subwoofer

To bude něco jako tohle?

https://www.youtube.com/watch?v=60r_S46zcaU

Re: Homemade subwoofer

Mám přeci jen trošku vyšší ambice, ale ano.

Re: Homemade subwoofer

Jaký můžeš mít ambice, když nedokážeš změřit, nebo určit šířku štěrbiny a následně spočítat alespoň odpor určité délky drátu.

Re: Homemade subwoofer

Protože potřebuju vědět, jaký drát se obyčejně používá, aby nebyl moc těžký a zároveň abych ho nespálil. Hodlám testovat na 50W zesilovači, pokud budu spokojen postavím si k tomu 75W zesilovač. Tak abych měl nějakou rezervu a zároveň abych moc nezvíšil hmotnost. Zároveň také nevím kolik závitů by cívka měla ideálně mít, nebo podle čeho je určit.

Re: Homemade subwoofer

Radim ti dobře, vyprdni se na to. Je to jen ztráta času a energie.
příj de mi to jako: chci si postavit sub, udělejte za mě to, to a to a já to pak možná když se budete dobře chovat sám složím.
Mistr vždycky řikal "a stavět už budš sám, nebo to taky mám udělat za tebe"

Re: Homemade subwoofer

To právě není tak jednoduchý jak si myslíš a vůbec jsi tu nespecifikoval alespoň základní parametry jako materiál formeru, jeho průměr a délku cívky. pak se podle měrného odporu při 2 vrstvách můžeš dopočítat nějakého průměru měděného drátu. A samozřejmě požadovaná impedance, žejo. To nemluvím o dalších veličinách, které ovlivní funkci toho systému.

Re: Homemade subwoofer

https://www.youtube.com/watch?v=VN0tmyyC0ak

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Homemade subwoofer

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£