Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Prosba o schéma na zdroj 0-24+V a 0-3(5)A

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 46]

Téma: Prosba o schéma na zdroj 0-24+V a 0-3(5)A

Ahojte pročítal jsem si příspěvky zde na fóru a určitě se to již zde řešilo(třeba v poctě sinclairovi)
Určitě je tady někde schéma laboratorního zdroje,jen ho asi neumím najít nebo nevím:)
Na netu toho je plná P... ale taky vím že papír a web snese hodně..:(

Sháním schéma na zdroj s regulací napětí i proudu a to v rozmezí 0-24(30)V a 0-3(5)A
Má někdo opravdu ověřené schéma?Ideálně lineární,klidně s KD503 mám pár kusů nevyužitých a toroid 2x12V5A a už emám nervy na stavebnice hadex/gme..
Budu rád za každou odpověď

Re: Prosba o schéma na zdroj 0-24+V a 0-3(5)A

Mám perfektní stavebnici zdroje co se dělala jako ročníková práce na ISŠCOP v Brně. Momentálně jsem sestavil 4 kusy a šlape to super. Pošlu jak budu doma z práce. Je tam 1 šváb, cca 10 odporů, 10 kondíků, 7 diod, signalizace zkratu/přetížení, výstup pro ručičkovej měřák.

Re: Prosba o schéma na zdroj 0-24+V a 0-3(5)A

To tam není žádný výkoňák?Určitě postni.Je teda prověřený

(upravil Pech. 2. 6. 2014 23:59)

Re: Prosba o schéma na zdroj 0-24+V a 0-3(5)A

Paull25 napsal:

Mám perfektní stavebnici zdroje co se dělala jako ročníková práce na ISŠCOP v Brně. Momentálně jsem sestavil 4 kusy a šlape to super. Pošlu jak budu doma z práce. Je tam 1 šváb, cca 10 odporů, 10 kondíků, 7 diod, signalizace zkratu/přetížení, výstup pro ručičkovej měřák.

Je to zkratu odolný?

já mužu nabídnout jeden poměrně jednoduchej, co hezky chodí, ale zkrat mu vadí... resp. když tam dáš nějaký poctivý KDčko jako výkoňák, tak to nějaký to škrtnutí pravidelně rozchodí, ale když tam dáš něco dnešního, tak je hned po prdeli, pokud tam nemáš na výstupu rychlou pojistku a drsně předimenzovanej ten trand.

Jayk: ten můj potřebuje PNP - takže nějakou KD615-617, chodí to i s darlingtonem kd367, nebo velký PNP BDčko.

Re: Prosba o schéma na zdroj 0-24+V a 0-3(5)A

KD615-617 ba i KD366 do tří až pětiampérovýho lineárního zdroje... šmankote...
Jak může bejt napájecí zdroj do bastlkoutu dělanej bez proudovýho omezení? Dyť i v tom nejblbějším případě je to jedno malý BC/KC/KF navíc yikes

Paull25: Byl bys ochotný mě případně zaslat schéma té stavebnice z Brna? Čistě pro studijní účely. Když je to chválené, tak mě to zajímá. Díky.

Re: Prosba o schéma na zdroj 0-24+V a 0-3(5)A

Hazys: Nečekej zázraky, od dob kdy jsem od tamtud před 20ti léty vylezl to jistě nikam nepokročilo od konstrukce s MAA723...

Re: Prosba o schéma na zdroj 0-24+V a 0-3(5)A

Však nečekám zázraky.  Chtěl sem si to je jak  je u mě ve zvyku velmi kriticky prohlédnout.

Re: Prosba o schéma na zdroj 0-24+V a 0-3(5)A

Ale tak třeba na Olomoucké pokročili, ale obávám se že tomu tak nebude big_smile

Re: Prosba o schéma na zdroj 0-24+V a 0-3(5)A

I se 723 se dá udělat zdroj.
Hlavní nedostatek takovejch zdrojů bez nějaké předregulace je mizerná účinnost při malém výstupním napětí a plném proudu.

Re: Prosba o schéma na zdroj 0-24+V a 0-3(5)A

Mno rixi, myslím že seš trošku mimo smile jinak součástky jsem +- střelil snad to nikdo nebral doslovně je tam nějaký BDčko tuším. yikes

Jinak je tam sice předloha ale není to origo velikost. Tak si budete muset pohrát v eagle nebo to nějak střelit. Mám s tím doma laborák 2x 30 a 2x26 a spokojenost. Jinak to nikde prosím nějak nepostujte a nerozšiřujte to schéma. ani ten odkaz dík.


Hazys: nikdo nikde nepsal že to je chválené, je to jednoduchý, blbuvzdorný a šlapet o na první postavení.

Jinak kdyby měl někdo čas a chuť to vylepšit na větší napětí, proud tak můžete napsat.

http://ulozto.cz/xUjiwSaF/lziss-zip

Re: Prosba o schéma na zdroj 0-24+V a 0-3(5)A

danhard: No chce to tam alespoň po vzoru KAZ dodělat přepínání odbočky na sekundáru, když už nic jinýho smile
Paull25: V čem že to jsem trošku mimo ??

(upravil danhard 3. 6. 2014 13:24)

Re: Prosba o schéma na zdroj 0-24+V a 0-3(5)A

No jistě, aspoň tu polovičku, trafa s dvojitým sekundárem jsou zcela běžný.
V nějaký číně co používám na bastlení jsou 3 relátka a 8 napětí na vstupu.
Funguje to naprosto uspokojivě.

ps. sekundár má samozřejmě odbočky, celkem má 6 vývodů.
Šlo by to i 2 relátka, 4 hladiny a sekundár 4 vývody, to už je prudce elegantní smile

Re: Prosba o schéma na zdroj 0-24+V a 0-3(5)A

Paull25 napsal:

Mám s tím doma laborák 2x 30 ...

To trochu koliduje s napájením té LM324.

Re: Prosba o schéma na zdroj 0-24+V a 0-3(5)A

danhard: Je no, taky jsem teď koukal do datašítu.

Rix no že tam nebude historie jako MAA... na druhou stranu ty lidi co na tu školu lezou, pro 2/3 učňů nebo maturantů je problém postavit blikač s 555 smile

Není to žádná super věc, ale k běžnýmu použití dostačující. Když někdo bude mít nápad jak to vylepšit, sem s tím. Dík.

Re: Prosba o schéma na zdroj 0-24+V a 0-3(5)A

Vylepšit by v tomto případě znamenalo spíš celé předělat. smile

Re: Prosba o schéma na zdroj 0-24+V a 0-3(5)A

Paull25 napsal:

... když někdo bude mít nápad jak to vylepšit, sem s tím ...

místo LM324 použij MC33074APG ... wink

Re: Prosba o schéma na zdroj 0-24+V a 0-3(5)A

Nebo to zapoj tak, aby operáku stačilo napájení třeba jen 15V.

Re: Prosba o schéma na zdroj 0-24+V a 0-3(5)A

Než toto tak asi bude nakonec lepší ta 723 smile

Re: Prosba o schéma na zdroj 0-24+V a 0-3(5)A

Mam postavene nejake mutace zdroje KAZ a spokojenost..
.

Web

(upravil DJ_Rix 4. 6. 2014 7:34)

Re: Prosba o schéma na zdroj 0-24+V a 0-3(5)A

JJ já chtěl KAZ dělat taky, mám na ně DPS a většinu součástek, ale nakonec jsem si raději koupil bazarový zdroj TESLA 2x0-36V/2A, za 1500 co stál se slušně vypadající a fungující zdroj postavit nedá sad

Příspěvky [1 až 20 z 46]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » Prosba o schéma na zdroj 0-24+V a 0-3(5)A

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£