Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Návrh na jednodušší stavbu koncového stupně

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

(upravil rf 29. 5. 2014 17:20)

Téma: Návrh na jednodušší stavbu koncového stupně

Zdravím,
dostal jsem tyto dva reproduktory - http://www.musiciansfriend.com/accessor … ar-speaker   původní - rok 1969 - 1972.
stavím si klávesové kombo ve stereu. Vše v podstatě tak nějak má rozvrženo či rozestavěno, ale váhám nad koncovým stupněm. Může být tranzistorový (to asi nejspíše) nebo nějaký i IC.

Tedy zesilovač pro repro - 16 ohmů, 30W, (citlivost 100dB, 55 Hz rezonenční kmitočet)

Nyní používám v podstatě kombo s dvěma 8" Beyma 8AG/N; 8R, 35W - širokopásmový, koncový stupeň STK4172, mám jej 1,5 roku a v kapele bez problémů nejen hraje, ale i se slyším! Samozřejmě, levá ruka piána či synťáku není zcela ono, ale dá se.

Za případný návrh díky.

P.s.: Mám ještě STK 4221, 4231, 4182 a 4205 MKII. Na 16 ohmů  by bylo asi OK? Nemám nic dalšího řešit?

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

(upravil microlan 29. 5. 2014 17:44)

Re: Návrh na jednodušší stavbu koncového stupně

Potřebuješ něco, co vydrží napájení +-33 V, asi by stačilo něco s KD607/617, nebo nově nějaký BDčka na konci

//STKčko do můstku, jestli to jde, by to asi vyřešilo taky

Re: Návrh na jednodušší stavbu koncového stupně

S těmi KD nebo novějšími tj., základní parametry - cca 4ohmy - 50W jsem uvažoval, něco mám ve schématech, ale, kolik to pak dá v 16R?
DPA110 - MIR50?

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

(upravil microlan 31. 5. 2014 11:22)

Re: Návrh na jednodušší stavbu koncového stupně

No, musíš tomu zvednout to napájení na +- 35V a pak to těch 30W sinus do 16 ohm dá. Ohlídat max napětí kndenzátorů a tranzistorů

// jo a přepočítat ochrany, to Ti můžu spočítat

/// DPAčka mají velkou saturaci, čili by to chtělo ještě tak 3V přidat, je to daň za měkkou limitaci

Re: Návrh na jednodušší stavbu koncového stupně

Nebo postav kvazoš s nějakými teslami na vyšší napětí. A klidně kvazoš s měkkou limitací na obě půlvlny. KDček na vyšší napětí je na výběr dost. A dokonce by byly i rychlé s ft >10MHz a těch 50 do 16ti by to dát mohlo. wink

(upravil rf 31. 5. 2014 16:07)

Re: Návrh na jednodušší stavbu koncového stupně

popřemýšlím, díky za myšlenky, teď už valíme hrát, tak zejtra trošku více.

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: Návrh na jednodušší stavbu koncového stupně

Zdravím,

tak zatím zkusím to STK4221, trafo a zdroj mám takový, že mi je schopno dodat 2x 60W do 8R, tak na těch 16R by to mohlo být akorát, náhradu mám silnější STK4231. 
Přeci jen v chasis (rozmě 66 x 21 cm) potřebuji i tak šetřit místem.

Kdybych měl potíže, tak bych to pak hold musel "překopat" na jiný konec, budu s tím raději muset počítat při rozvrhnutí plošňáků uvnitř chasis.

Ale i tak díky za myšlenku či typ.

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Návrh na jednodušší stavbu koncového stupně

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£