Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » 2x infinity Ref1260W

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [15]

Téma: 2x infinity Ref1260W

zdravím  chcel by som postaviť dual box pre tieto repro infinity ref1260w  vedel by mi niekto povedať  či budu relatívne dobre hrať v tejto ozvučnici ?
http://img832.imageshack.us/img832/7465/212or.jpg   alebo  tejto http://img171.imageshack.us/img171/429/212cpa.jpg  vopred vďaka za odpoveď

Re: 2x infinity Ref1260W

stačí hledat punťo https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=16890

Re: 2x infinity Ref1260W

ano ale v tej teme to vyzera tak ze bolo postavene nakoniec ine repro  ked som tomu pochopil big_smile    mna zaujima skor ci tie navrhy so som tu dal su ok    jedno  repro som uz mal v ozvucnici tusim 66 litrov ladenej na 25 hz  hralo mi to doma aj v aute a bol som spokojny  teraz som dokupil dalsie a chcem postavit dvojity box  big_smile

(upravil Lojzek 2. 5. 2014 19:26)

Re: 2x infinity Ref1260W

jasně ono to až tak neřeší tvůj problém. Ty štěrbiny v tvém nákresu vycházejí nehorázně dlouhé - až přes metr !!!chce to zvolit jinou štěrbinu nebo bassreflex. ( klidně dva bassreflexy nad sebe.) Nicméně bassreflexy vyjdou taky dlouhé. Výšku bedny bych stáhl na 35cm ( to pro to repro stačí.) vnitřní objem si vypočítejna cca těch 110L .(teoreticky tak jak to máš) no a štěrbina by při tomhle vyšla 35x7 - délka kurnik 65cm. udělej to podle obrázku 1.


v čem jsi to kreslil??

Re: 2x infinity Ref1260W

mam taký pocit že to budem musieť aj tak mierne zmenšiť  keďže to cez veko kufra prejde asi ťažko big_smile    ... kresliť sa dá v sketch up

Re: 2x infinity Ref1260W

jo tak to máme do auta tos taky mohl napsat hned smile jsi si jistý že ti bude 2x 300W stačit? big_smile Jo a koukni na prohifi.cz, tam je výběr reproňů mnohem větší a různorodější. Upřesni pojem relativně dobře. Taky záleží na co to máš. Na poslech asi ne.

Re: 2x infinity Ref1260W

ano sketch up. Nicméně jak jsem v tom zkoušel kreslit tak mi to vůbec nešlo. Nechceš mě to naučit? - já tě naučím tyhle simulace aď si dokážeš repro nasimulovat a hrát si stím.

Re: 2x infinity Ref1260W

2x300 watt   aspoň dočasne snad ano big_smile   síce na začiatkoch jak hral len jeden v aute pri 150watt  tak som mal dost mal slusny tlak  teraz prišiel monoblok  tak ma napadlo vyuzit výkon zosilnovaca  tak som dokúpil dalsie ref ko   ked to bude casom malo tak to pojde von  a poriesim CZ Audio SF-12D2  big_smile  jo a je to na pocuvanie hudby hlavne teda bassov   teda aspon jak hral ten jeden v ozvucnici ktoru som navrhoval a robil pred rokom tak sa mi to pacilo  ako doplnok k technics zostave hra to dobre aj doma  big_smile  len susedia ...  big_smile    ..... Lojzek skus pozriet nejake video smile

http://www.youtube.com/watch?v=LLjh3gKkrTM

Re: 2x infinity Ref1260W

ok diky, to mě čoveče nenapadlo.

Re: 2x infinity Ref1260W

Lepenie dosiek silikonom aky mate nato nazor ? big_smile  ozvucnicu pred tim som tak lepil  plus samorezky samozrejme

(upravil Lojzek 5. 5. 2014 15:49)

Re: 2x infinity Ref1260W

silikon je dobrý na vytmelení rohů jinak na přímé lepení je na prd. Dobrý je duvilax nebo takové to pěnící lepidlo ale nemůžu si vspomenout na název.  Samozřejmě je povinost to stáhnout vrutama( cca 10cm od sebe bohatě stačí). Pokud chceš mít bednu pevnou tak tam dej výztuhy. Výztuhy musíš samozřejmě odečíst od čistého objemu.

(upravil blackstone 5. 5. 2014 22:57)

Re: 2x infinity Ref1260W

nakoniec silikón znovu stačil  akurát sa to dalo dokopy  samorezky každé 4 cm cca  smile



tak mimo tému nemáte niekto parametre pre repro xs jensen 1010 tuším sa to tak vola kamarátovi sa to povaľuje v garáži  uvažujem nad tím hodiť to do bandpassu  nech to chrastitko aj trochu hrá nie len duní big_smile

Re: 2x infinity Ref1260W

http://www.manualslib.com/manual/79792/ … e=2#manual

(upravil KocuR 7. 5. 2014 16:46)

Re: 2x infinity Ref1260W

Silikonovanie je s prepacenim kokotina. Ty tie dosky potrebujes v prvom rade spojit dokopy tak, aby tvorili jeden celok, ktory nebude nijak pruzit. A na toto je dobre jedine lepidlo typu Duvilax LS-50/Herkules (ked sa este robi). Skrutkami to spojis len aby si to mal dobre zlisovane kym to lepidlo vytvrdne, potom uz skrutky stracaju akykolvek zmysel a kludne ich mozes dat prec. Ked mas stahovaky tak skrutky nemusis pouzivat vobec. Silikon ti to pokope drzat nebude, vsetko teda ostane na skrutkach - a to je principialna blbost, toto nie je vitrinka s polickami. Takisto by som ja osobne nikdy v zivote nepouzival pruzne lepidla typu chemopren/mamut.
Inak pri navrhu takejto ozvucnice treba ratat so strbinou kratsou ako odsimuluje program, ked ti program ukaze 80cm dlhy bassreflex, v reale budes potrebovat cca. 60cm dlhu strbinu.

Re: 2x infinity Ref1260W

ok vdaka pri dalsej stavbe uz len lepidlo big_smile   taka otazka spravila by v aute vacsi bordel eminence kappa 15 lf  ako tie dva basacky  alebo spravit skok rovno na CZ Audio SF-12D2

Příspěvky [15]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » 2x infinity Ref1260W

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£