Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Sluchátka » SONY MDR-10RC

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 24]

Téma: SONY MDR-10RC

To se nemělo stát! Dneska jsem zašel ze srandy do electroworldu poslechnout si nějaká sluchátka a zaujaly mě SONY MDR-10RC, sice jsem si poslechl jen nějaký svůj jazz, ale zdálo se mě to hódně dobrý a co se týče provedení taky paráda! Delší dobu jsem nemohl poslouchat, bo jsem třikrát spustil alarm a počtvrtý mě to už bylo blbý. big_smile Cenovka 3999,- mě uklidnila. Horší bylo, když koukám, že se bežně dají sehnat pod 2,5k. Už bych rád zahodil ty trapné Porty, asi to nevydržím. Váše postřehy?


Tady třeba nějaké kuňkání:
http://youtu.be/Fepo-5L-_iA

Re: SONY MDR-10RC

Asi je lepší si připlatit
http://www.highendforum.cz/viewtopic.ph … amp;t=1315

Re: SONY MDR-10RC

Práve sme doma riešili s manželkou nejaké lepšie bezdráty a skončili sme (podľa recenzií) práve pri soňáckych modrých zuboch, takže v nedeľu objednané MDR 10RBT by mali dôjsť asi zajtra, tak ich skúsim porovnať s Portami...uvidíme...

Re: SONY MDR-10RC

3999 ? to jako Kč nebo Euro ?

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: SONY MDR-10RC

Dneska jsem poslechl znova a už to tak super nebylo. Basů by mohlo být víc, taky středů, sice nic co by nešlo vyekvalizovat, ale to můžu i sluchátka za pár stovek.

Tipy na co nejlevnější použitelné uzavřenky? Stejně to mám spíš na mluvené slovo.

Re: SONY MDR-10RC

Za mě Audio-technica ATH-T500 nebo líp Audio-Technica ATH-A500 ... na ebay od číňana nebo přím od japonce za poloviční ceny než u nás i s dopravou a fake to není ani od číňánka

Re: SONY MDR-10RC

Jen detail: na ven.

Tak jsem objednal JBL Tempo On-Ear J03B.

http://eu.jbl.com/system/html/Image%20-%20JBL%20Tempo%20OnEar%20(3D%20View%20on%20White%2001)%20(Large)-623b8f7c.jpg

Re: SONY MDR-10RC

Fuuha, iba 16 ohm?

Re: SONY MDR-10RC

... 32 !

Re: SONY MDR-10RC

Dej pak vědět, jestli to hraje líp než "trapné Porty"

Re: SONY MDR-10RC

No neviem, ale na tej linke z hora je   Input Impedance: 16 ohms... To zvladne iba dobry headamp a bezna spotrebka s tym moze mat problemy.

Re: SONY MDR-10RC

Jupi není to přesně naopak ? Nevím, jak by si přenosný přehrávač na baterky, poradil s 600 ohm sluchátky.

Re: SONY MDR-10RC

A proč by si s nima neměl poradit? S oblibou poslouchám na "klapky" 200 ohm (ARF310).

Web

Re: SONY MDR-10RC

Jupi napsal:

No neviem, ale na tej linke z hora je   Input Impedance: 16 ohms...

ja tvrdím že 32 ...  v materiáloch od HK v tom majú dosť hokej ... treba pozorne čítať napr. tu:

http://eu.jbl.com/tl_files/catalog//jbl … glish).pdf

Re: SONY MDR-10RC

sagitarius ...  nechce se mi to počítat, ale i tak je ta základní myšlenka asi jasná...

"Jde tu hlavně o to, že sluchátka s určitou citlivostí [dB] požadují na plné vybuzení určitý elektrický příkon P=U*I = U * (U/R) t.j. pro určitý odpor R (zanedbejme komplexní charakter impedance) je k vybuzení výkonem P nutné napětí U = sqrt(P*R) - tedy hypotetická 600 Ohm sluchátka, které k vybuzení potřebují 0.1W, musí být napájena 8V (to je efektivní, maximální je 11.2 a pokud není zesilovač můstkový, tak zdroj musí mít aspoň 22.4 Volt plus úbytky na otevřených tranzistorech). Proto lze obecně říct, že menší impedance nevyžaduje tak vysoké napětí, což se hodí při provozu na baterky"

(upravil sagitarius 1. 5. 2014 17:38)

Re: SONY MDR-10RC

Teorie je hezká věc, ovšem otázkou je, zda člověk počítá se všemi reálnými vlivy. Můj přehrávač je napájenej jednou mikrotužkou, tedy 1.5V. Bez problémů zvládá 35 let starý 200 ohm sluchátka. Jejich citlivost sice neznám, ale moc vysoká u výrobků z té doby nebude. A hrajou o dost hlasitěji, než všechny 32 ohmový, co doma mám- a mám patery různých značek.
Doplnění: Kdysi jsem to zkoušel i na prastarý 2000 ohmový a hrály taky.

Web

Re: SONY MDR-10RC

sagitarius napsal:

... Můj přehrávač je napájenej jednou mikrotužkou, tedy 1.5V. Bez problémů zvládá 35 let starý 200 ohm sluchátka...

...to je tým, že tie mizerné Tesly tak príšerne chrchlajú... no a potom sa všetko zdá, že je to hodne nahlas smile

Re: SONY MDR-10RC

...chrchlajú...
Hmm, asi jsi je nikdy neměl na uších. Pořád mají lepší zvuk, než 90% toho, co je dnes na našem trhu.

Web

(upravil jardag69 3. 5. 2014 12:14)

Re: SONY MDR-10RC

Nepleteš si to s ARF 300 ? 310 mám a zvuk je hodně špatnej, na 900 je desnej hrb a od 6.5kHz to desne spadne a výšky prakticky nejsou.
http://i.imgur.com/5KDpRKH.jpg

(upravil sagitarius 3. 5. 2014 9:21)

Re: SONY MDR-10RC

Nee, mám 310. Mám ale vyměněnej kabel. Místo těch mikroskopickejch Cu vlákýnek propletených v bavlně co byly i v telefionních káblech tam mám solidní měděnej kabel s daleko větším průlřezem, než byly ty původní vlásky.
Edit:
Oni tam totiž použili skutečně kabel, kterej se osazoval ke sluchátku u telefonních přístrojů. Pár extrémně tenkých žilek vpletených do (asi) bavlny, v kroucený šňůře, která má bez roztažení délku hodně přes metr, takže celkovou délku odhaduju kolem 4m při průřezu 0.000nic. Takže výměna kabelu taky udělá svoje.

Web

Příspěvky [1 až 20 z 24]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » SONY MDR-10RC

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£