Re: Kvalita koncáků, kopie - originály

Hazys, promiň jestli jsem ti nějak narušil dnešní erekci, ale do večera to snad rozdejcháš...

Minulý týden jsem třídil součástky od čonga (nákup B-stock spare parts), 80% nákupu jde do koše. Čekání na dodávku a proclení 6 týdnů, z nejdůležitějších náhradních dílů - koncové spínače - je většina tak zaoxidovaných, že nemá smysl je zkoušet používat. Pás s díly byl poškozený a asi to leželo někde na dešti. Kolega potřeboval 4ks, objednal jich 60 (stejná cena jako ofi cena dílu v Německu s dodávkou 48 hodin), tak má možná 4-8 nezoxidovaných a zkušenost. Objednané polovodiče deklarované jako NOS částečně nesou stopy pájení, odpověď čonga na reklamaci je "B stock".

Web

Re: Kvalita koncáků, kopie - originály

Sendy, já ti rozumím. Dovede to naštvat.  A protože jedna objednávka je posraná, je automaticky všechno blbé?
Protože někdo neumí věc reklamovat, ani to nezkusí, protože je líný a jen papouškuje všeobecně blbý názor, že to nejde, to je taky v pořádku? Nemyslím si. Pokud vy ano, tak se pak asi neshodneme.

Re: Kvalita koncáků, kopie - originály

Hazys napsal:

Takže až příště budete na mě ukazovat prstem, jaký sem sobec, tak se nejdřív zamyslete nad sebou a svým jednáním.

Chápu to dobře, musíme s tebou všichni souhlasit a chválit, jinak jsme ti špatní, co ti hodili hračky do kanálu.

BTW, ono to nakupování a zadávání výrob někde ve třetím světě a "kašlání na místní šmejdy" je dvojsečné, nebudete-li využívat místní služby a dodavatele, možnost jejich využití se omezí až zaniknou. Pak se dostanete do stavu, že pro kdejakou ptákovinu budete muset jet kdovíkam, nebo si to nechat zaslat odněkud, kde ještě dodavatel existuje.

Web

Re: Kvalita koncáků, kopie - originály

v ezk má originály

Re: Kvalita koncáků, kopie - originály

Bohužel EZK má velmi omezený sortiment a některé díly v malém množství nebo kusovce nikdo nemá, pak nezbývá než loterie na ebay a podobně.

Web

(upravil Hazys 5. 4. 2014 14:12)

Re: Kvalita koncáků, kopie - originály

Ne, nechápeš to dobře Sendy. Já se tu slušně a normálně s někým bavím, snažím se mu vysvětlit situaci a nabídnout alternativy, načež do toho přileze někdo, kdo má jen blbý kecy a diví se, že se já pak naseru?
Ono jde hodně těžko přiznat, že nemá někdo pravdu, to já vim... číňan ho jako nezkušené nákupčí ucho ojebal, a on se tu teď rozčiluje a kope okolo sebe.  když mu náhodou někdo řekne, že to byla jeho blbost, že nezakročil, tak sem samozřejmě já ten blbý.
Víš co je zajímavý? Za těch X desítek nákupů z číny, co sem udělal, se mnou číňan zkusil vyjebat jen jednou (a to mám spíš podezření na poštu, že to někde ztratila), zboží nedorazilo. Dostal jsem peníze zpět v plné výši.
Pokud někdo přijme blbé zboží a potvrdí příjem, že bylo v pořádku a pak se tu rozčiluje, tak to pardon, ale to je jeho blbost. Míra ochrany kupujících je poměrně značná a fungující. To že si někdo neumí nastudovat obchodní podmínky a reklamační řád je jen jeho blbost, že přišel o peníze.  Jednou jsem taky přišel asi o 50 korun. Ale jen díky vlastní blbosti, a rozhodně tady nepyskuju, jak sou ty číňaní blbí, že mě okradli.

A když je ten ebay tak blbý, tak proč tam vůbec objednáváte? Najednu stranu plná huba keců, jak je to na hovno, a pak se sám přiznáš, že tam nakupuješ? Když tam nakupuje někdo jiný, tak je kretén, ale u vás je to v pořádku, že? To je takový zajímavý dvojí metr...

(upravil mechanik 5. 4. 2014 15:40)

Re: Kvalita koncáků, kopie - originály

Sendy napsal:

BTW, ono to nakupování a zadávání výrob někde ve třetím světě a "kašlání na místní šmejdy" je dvojsečné, nebudete-li využívat místní služby a dodavatele, možnost jejich využití se omezí až zaniknou. Pak se dostanete do stavu, že pro kdejakou ptákovinu budete muset jet kdovíkam, nebo si to nechat zaslat odněkud, kde ještě dodavatel existuje.

Presne s tým uplne súhlasím, môj názor som sem už tiež viac krát písal:

mechanik napsal:

No vdaka číne musíme vyberať na miesto toho aby sme spokojne kúpil a nič neriešily. To isté fake tranzistory. Neviem si ani predstaviť že by som z hociakého obchodu bez výberu kúpil tranzistory a došli originály. No a to je ten dôvod reeb pre čo si v číne nedám vyrobiť plošné spoje ani ked sú lacnejšie a dokonca ani keby boli rovnakej kvality. Takto pri nás skončia aj tie posledné firmy ktoré ešte niečo robia (sice za vyššiu cenu) a čina bude mať monopol. Keby vo velkých firmách ktoré presúvajú hromadne výrobu do číny uvažovali do budúcnosti a nie len nad tým ako si rýchlo naplniť vrecká kúpiť drahé autá a domy a firmu kludne položiť tak by to dnes nevyzeral tak ako to vyzerá.

Možno to bolo trochu OT ale obdivujem ludí ktorí sú ochotní kvôli pár ušetreným korunám absolvovať tie šialenosti spojené z nákupom z číny, ja si radšej priplatím a kúpim to od predajcu ktorý má určité meno a mám to do 2 dní doma bez pochybného výsledku, preclievania, DPH, ofocovania občianskeho preukazu, podpisovania a ofocovania rôznych papierov, čakania a neviem čoho ešte. Na koniec ten dopad spomínaný hore.

Nákup polovodičov z USA, nemecka, kanady a podobne je iná veci. Tam nakupujem od predajcov pri ktorých mám istotu a len v prípade že to nejde kúpiť pri nás. Len za takých podmienok som ochotný to absolvovať.

Hazys, to je zároven odpoved kde si dávam robiť plošné spoje.

Re: Kvalita koncáků, kopie - originály

To s tím chcípáním či "vyhladověním" místních firem, to by mohl být zajímavý rozbor či diskuze. Na jednou stranu je to pravda, že místní nemaji kšefty... ale když se obrátím na nějakou místní firmu, že bych od ní chtěl to či ono a oni se na mě vyserou, jen proto, že v mé zakázce nevidí aspoň desetitisíce korun a dokonce nemají ani dost slušnosti odpovědět, že nemají zájem... tak co pak s tím? To radši zadám číňanovi, který je ochotný a udělá prakticky cokoliv, jen aby získal aspoň nějakou tu korunu.
Viz třeba ty poťáky ES ostrava, jak se tu o tom nedávno mluvilo. Malý zakázky nedělaj, taky kdo by se obtěžoval, a velký zakázky nechaji udělat číňana tak, že je výsledek nepoužitelný. Takže kdo pak může za to, že místní firmy mizí do  pr...alesa, firma, která sere na zákazníky, nebo zákazník, který si tovar obstará rovnou v číně v kvalitě, jakou potřebuje?

(upravil reeb 5. 4. 2014 16:07)

Re: Kvalita koncáků, kopie - originály

mechanik napsal:

obdivujem ludí ktorí sú ochotní kvôli pár ušetreným korunám absolvovať tie šialenosti spojené z nákupom z číny, ja si radšej priplatím a kúpim to od predajcu ktorý má určité meno

Souhlas, mě vadí i to když mám čekat dýl než týden z CZ obchodu, třeba Ecom posílá za 1-2dny..

Web

Re: Kvalita koncáků, kopie - originály

Dýl jak týden, to je na mašli lol. Tak si představ, že na záruční i pozáruční servis dostaneš od mateřské firmy díly za 2-16 měsíců, asi podle toho, v kterém skladu ta součástka je a jak se v evropském distribučním skladu paní vyspí. Cenu se dovíš orientačně do 2-4 týdnů, v reálu může být o 50% + změny kurzů od objednávky dražší. Takže musíš abys fungoval v lidských mezích držet skladem kupu dílů za X desítek tisíc na nejběžnější věci, a pak ti ještě někdo namaže schody na nějakém přiblblém fóru frustrátů, že jsi potenciálnímu zákazníkovi na poptávku odpověděl až za 3 dny a cenu za výměnu součástky jsi řekl takovou, že on si připlatí "pětibábu" a má z čajny nový přístroj, který už umí i mp4, mp5 a mp6.

Web

Re: Kvalita koncáků, kopie - originály

Keď už reeb načal Ecom - GME je kapitola sama o sebe(stále). V nedeľu som objednal 4 kondenzátory Wima, všetko skladom...ku koncu týždna stále žiaden email o vybavenej objednávke, tak som si to išiel vyzdvihnúť osobne, nakúpil som čo bolo treba na predajni. V strede dalšieho týždna mi prišiel email že objednávka je pripravená, ale nekompletná. Nakoniec im to trvalo 2 týždne - sprosté 4 kondíky(samozrejme, chyba je na mojej srane, mal som si to ísť osobne kúpiť hneď).

(upravil Hippo007 5. 4. 2014 16:37)

Re: Kvalita koncáků, kopie - originály

Slušnej obchod posílá za 1-2 dny i z druhýho konce světa, ale zaplatím si (někdy docela drahou) dopravu. Nic proti tomu, když věc potřebuji rychle, nebo v zaručené kvalitě, rád si připlatím. Ale platit u slona při osobním odběru za některý věci 2 - 5 násobek ceny toho samýho zboží včetně dopravy vzatýho přímo od číňana nebudu.

EDIT: Staffy, to je asi problém brněnské pobočky GME. V Praze jsem nečekal déle než 5 dní. GES Praha taky maximálně týden (v obou případech museli něco z objednaných věcí přeposlat z centrálního skladu nebo z jiné pobočky).

Re: Kvalita koncáků, kopie - originály

Já mám v Brně u nosu GES, GME, Tipu, dá se vyzvednout SOS.. týden je fakt zabijárna. smile
Jinak na ebay se dá výhodně lecos koupit, koncáky bych tam ale nebral (pokud to není nějaký nesehnatelný exot).

Web

(upravil Crifodo 5. 4. 2014 17:41)

Re: Kvalita koncáků, kopie - originály

Sendy napsal:

nakupování a zadávání výrob někde ve třetím světě a "kašlání na místní šmejdy" je dvojsečné, nebudete-li využívat místní služby a dodavatele, možnost jejich využití se omezí až zaniknou

Proč ten budoucí čas?
Včera jsem si připomněl, jak se v případě shánění (no, shánění, ne nakupování) Cu lakovaných drátů libovolných průřezů dalo obejít tři navijárny ve městě a ještě vydatné zásoby v učebně místní SPŠ v dílnách a člověk sehnal.
Pak čas trhl oponou.
Teď jaksi kromě neexistence opravny - navijárny ve městě ani snad nikdo v ČR nevyrábí ty vodiče pro vinutí, všechno se dováží. Nevím jak v SR.
Posílání a mezipřekládky úplně všeho se projevily na provozu a vytíženosti komunikací a na možnosti (ne)zaměstnávání Kocourkovských v pracovních táborech a la aktuálně profláknutý Amazon.

(upravil tubamusic 5. 4. 2014 19:22)

Re: Kvalita koncáků, kopie - originály

Něco ke GESu:

Firma GES-ELECTRONICS byla založena a zahájila svoji činnost roku 1991 jako obchodní společnost v oboru elektronických součástek. Začínala s pěti zaměstnanci, centrálním skladem a jednou prodejnou v Plzni. Převážná část obchodu probíhala formou zásilkové služby.

Během následujících let rozšířila firma GES-ELECTRONICS svoji oblast působnosti o několik dalších oborů a dostala se na přední místo v České republice nejen v již zmíněném dovozu a prodeji komponentů, ale rovněž v oblasti prodeje a montáží radiokomunikační, telekomunikační a speciální techniky a výstavby infrastruktur s tím spojených.

V dnešní době zaměstnává GES-ELECTRONICS, a.s. přes sto zaměstnanců, rozdělených organizačně do samostatných divizí dle oborů činnosti. To zaručuje úzkou specializaci a vysokou profesionalitu všech, kdo se podílí na jednotlivých procesech ve firmě.

Společnost má sídlo v Plzni, pobočky v Praze, Hradci Králové, Brně a Ostravě a vlastní několik dceřiných společností. Na základě smluvních vztahů spolupracuje GES-ELECTRONICS, a.s. s mnoha externími pracovníky a menšími firmami po celé ČR.

V roce 2001 získala firma certifikát ISO 9001:2000, který úspěšně obhajuje v pravidelných auditech.

V roce 2002 byla firma GES-ELECTRONICS, s.r.o. transformována na akciovou společnost GES-ELECTRONICS, a.s.

V polovině roku 2007 GES-ELECTRONICS, a.s. s mění své sídlo a stěhuje se do svého nového, rozsáhlého, moderního a nejnovější technologií vybaveného objektu v Plzni, Studentská 55a se skladovými prostory o rozloze 5 000 m².

V roce 2010 proběhla úspěsně recertifikace dle nových specifikací. Certifikace ČSN EN ISO 9001:2009 zaručuje průběh činností naší společnosti podle pravidel politiky kvality a je garancí stability, kvality a spolehlivosti námi poskytovaných služeb.

Z mé zkušenosti, jde o spolehlivý a ochotný krám. Jezdím přímo do Plzně. Ochotně sdělí vše ke konkrétní součástce, pokud není originál nebo člověk hledá jiného výrobce, není pro ně problém zjistit a případně zajistit dostupnost. Sedí tam jako nákupčí člověk, který tomu opravdu rozumí. Téměř u každé položky je napsán výrobce a pokud tomu tak je, tak se člověk může spolehnout, že to souhlasí. Hodně se v poslední době v tomto polepšili.

GME je oproti tomu katastrofa. Nejde se spolehnout ani na datové listy, natož na originálnost součástek.  Neochota, odměřenost. Při objednávání neskladových položek obrovský problém a čekání. Pak člověk nakonec ještě zjistí, že v objednávce má úplně jiné součástky, než potřeboval nebo je tam nemá vůbec i když je zaplatil. Toť z mé poslední zkušenosti s GME Plzeň.

Web

(upravil Hazys 5. 4. 2014 20:19)

Re: Kvalita koncáků, kopie - originály

Téměř u každé položky je napsán výrobce a pokud tomu tak je, tak se člověk může spolehnout, že to souhlasí. Hodně se v poslední době v tomto polepšili.

Tady máš např toho tvého zaručeného výrobce ONsemi z GESu: http://i45.tinypic.com/vcxoxl.jpg lol

Re: Kvalita koncáků, kopie - originály

Vpravo orig., vlevo možná starší výroba... ?

Web

(upravil Matan 6. 4. 2014 0:56)

Re: Kvalita koncáků, kopie - originály

sem rád jak se to rozběhlo big_smile dá se dozvědět spousta věcí smile
zajímalo by mě jestli máte někdo zkušenosti s http://aesobchod.cz/  ?

Re: Kvalita koncáků, kopie - originály

Nevlastní to náhodou nejaky člen audiowebu? mám taký pocit... Škoda len že tam takmer nič neni.

Re: Kvalita koncáků, kopie - originály

Koukám, že výběr tam mají opravdu pestrej- nic a prázdno...

Web