Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Problém se zesilovačem JBL

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [17]

Téma: Problém se zesilovačem JBL

Zdravím všechny,

kamoš má zvláštní problém se zesilovačem JBL GTO 2060, kterým krmí subwoofer s 12" reprákem. Má tedy aktivní dolní propust, která je součástí zesilovače. Někdy je vše OK a zesilovač hraje jak má. Ale častěji bliká POWER dioda, která zřejmě hlásí nějakou závadu a zesilovač nehraje. Hraje jen tehdy, když je vypnutá aktivní výhybka. Koncový tranzistory jsem proměřl a jsou OK. Na desce nevypadá nic spálenýho nebo poškozenýho. Po nějaké době je zase vše OK a zesilovač funguje. Má někdo zkušenosti s podobnou závadou? Díky za odpovědi

Re: Problém se zesilovačem JBL

Co napájení? přívody.

Re: Problém se zesilovačem JBL

Ty jsou OK. Jinak by neblikala POWER LED prece

(upravil Lojzek 1. 4. 2014 19:52)

Re: Problém se zesilovačem JBL

Když je vyplá dolní propust hraje vždy? nebo taky blbne?
Provozuje ho v můstku? zkoušel jsi změřit repro? zkoušel jsi jiné repro?
Když bliká led, zkoušel jsi odpojit/připojit repro?

Re: Problém se zesilovačem JBL

Když budou poddimenzovaný přívody, může při výkonu klesat napětí na zesu tak, že bude vypínat protec, pak bude blikat LED.

Re: Problém se zesilovačem JBL

Když je vypnutá dolní propust, tak hraje. Provozuje ho v můstku. Repro je v pohodě, protože hraje (není spálený apod). Ale kolikrát LED blikala i bez zapojenýho vstupu i výstupu.
miro: To je dobrá úvaha. Zeptám se.

Re: Problém se zesilovačem JBL

Já jsem měl v autě natáhlou 2x4 přímo od baterky. Zesilovač byl 2x250W RMS a vživotě jsem neměl problém aby zesilovač dělal bordel.
Kostru máš přímo z baterky nebo z káry?
píšeš:

Když je vypnutá dolní propust, tak hraje.

ale píšeš také

e kolikrát LED blikala i bez zapojenýho vstupu i výstupu

Re: Problém se zesilovačem JBL

Kostra je prej z káry, ne od baterky. Zesák jsem měl doma. Kde jsem zapl jen napájení a dělalo to taky

Re: Problém se zesilovačem JBL

napájení jsi doma zapojil na co? na PC zdroj nebo pořádné trafo?

Re: Problém se zesilovačem JBL

Na stabilizovanej laboratorni zdroj. V klidu to bralo nejakych 0,6A

Re: Problém se zesilovačem JBL

já bych to spíš viděl na nějakej studeňák nebo kábl. jak na tom jsou kondy?

Re: Problém se zesilovačem JBL

Já jsem kábly měnil nebo střídal. Kolikrát LED blikala, ikdyž byl zes zapnutej a nic nezapojenýho. Existuje nějakej servis na autozesilovače? Já nic nenašel. Kondenzátory jsou v pohodě. To jsem kontroloval. Žádnej nafouklej

(upravil sagitarius 3. 4. 2014 20:26)

Re: Problém se zesilovačem JBL

No jestli kondy kontroluješ jen pohledem, jestli nejsou nafouklý, tak nezjistíš o nich nic. ZMĚŘIT!
Hele, takhle přes fórum se závady diagnostikovat moc nedají. To je potřeba mít v ruce (na stole).

Web

Re: Problém se zesilovačem JBL

Souhlasim. Ja to na stole mel. Proste chvilku funguje bez problemu a pak zas blika Led a nehraje. Ja jen jestli nema nekdo podobnou zkusenost...

Re: Problém se zesilovačem JBL

jestli se tam něco neohřeje a pak to přestane fungovat, zkusil bych jít po tom.

Re: Problém se zesilovačem JBL

Zkontrolovat důkladně veškeré spoje, podobně jsem se natrápil s jedním špatně zapájeným SMD odporem sad.

Web

Re: Problém se zesilovačem JBL

Jenže zesilovač normálně funguje, když je vypnutá aktivní výhybka. Takže přehřátím to nebude. Ale prej to hodí do servisu, tak jsem zvědav, na co přijdou. Pak se podělím o tu závadu s vámi.

Příspěvky [17]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Problém se zesilovačem JBL

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£