(upravil Dalča 7. 4. 2014 8:47)

Re: SE lampacik s 6P15P

Odstraněno pro nevhodnost

(upravil danhard 5. 4. 2014 11:06)

Re: SE lampacik s 6P15P

Dalča napsal:

Danhard:
Pokud elektron má dostatečnou kin. energii tak není schopen z plechu vyrazit sekundár.

To píšou pánové Zuzánek Kubát, Deutsch, Musil, Kratochvíl, Bisek ? nebo je to tvoje dedukce Dalča ?
"...kdy na anodě je menší napětí než na g2 a zároveň ne tak velké, aby urychlilo primární elektrony natolik, že břinknou do anody tak silně, až se "zaryjí" pod povrch plechu a cestou nestihnou vyrážet ze struktury anody jiný elektrony."
Kolik keV musí mít elektron, aby nezpůsobil sekundární emisi a jak hluboko se "zaryje" ? smile
Jak se to projeví u elektronek, které tu používáme ?

(upravil Dalča 7. 4. 2014 8:46)

Re: SE lampacik s 6P15P

Odstraněno pro nevhodnost

(upravil danhard 5. 4. 2014 13:07)

Re: SE lampacik s 6P15P

Nevím co je to za rytí, ale když vidím kravinu, tak na ní upozorním.
Fascikluje ? to je něco jako směroplatný ? smile

Ten pán, co si hrál s fokusací toku elektronů se jmenoval Wehnelt, neměl by se ten "válec" jmenovat po něm ?

Trpíš dyslexií ?

"... tím že 2 mříž vrazíš do ohniska (někdo píše křižiště) tak minimalizuješ množství primárních elektronů který g2 pochytá. "

Není to spíš stín G1 ???
Dalčo, Ty tady bez uzardění tvrdíš úplný hovadiny, pravej opak !

(upravil hranatybraska 6. 4. 2014 10:26)

Re: SE lampacik s 6P15P

No ok, tohle byla mainká nepřesnost v dlouhým článku, ale to průměrně inteligentnímu členovi fóra dojde, jak to s tím je. (v tu inteligenci aspoň doufám) smile

Kua ještě si začněte řešit pravopis a skončíme pouze u přesný citace frází z katalogových listů, jako to dělá PB035. Aby někdo náhodou něco neřekl mainko nepřesně.. (A že ty katalogový listy mívaj nezřídka taky chyby.) To si tu jako máme skenovat stránky z radiotechnických příruček?!

Taky se mi nelíbí, když se tu napadne jeden fakt z celýho článku a zobecní se to na celý článek, ne-li na všechny příspěvky, že dotyčný píče hovadiny. Prdlajz. Udělal jednu chybu. Ta se opraví a jde se dál. Každej dělá chyby a kdo říká že ne, tak taky zapoměl dodat že v životě taky nic neudělal.

Tím samozřejmě nechci nic naznačovat a pokud si to někdo vztáhne osobně, je to čistě jeho záležitost, protože já to osobně na nikoho nemyslím, zvláště pro to, že za prvé až na pár vyjímek tu nikoho osobně neznám a za druhé to fakt osobně nemyslím. No a když si to někdo osobně přesto vezme, tak mě je to abych pravdu řekl jedno. smile

Web

Re: SE lampacik s 6P15P

zpatky k 6P15P...pripojuju odkaz na seriove vyrabeny zesilovac,ve kterym tyhle lampy jsou a podle kteryho jsem vyrobil svoji prvni verzi...
http://www.decware.com/newsite/SE84CKC.html

Re: SE lampacik s 6P15P

mam vystupak Hammond 1628SEA  s impedanciou 5K, a rad by som pouzil 6P15P v PSE zapojeni, ako som pozeral odporucana impedancia pre 6P15P je 8-10K tak preto si myslim, ze by to mohol byt ok.

Re: SE lampacik s 6P15P

impedanciu potrebnu pre danu elektronku/koncovy stupen vypocitas priblizne takto:

Ra = (U^2)/P

kde

Ra = impedancia vystupneho trafa v Ohmoch
U = napatie ktorym krmis vystupne trafko
P = stratovy vykon na koncovom stupni vo Watoch, vacsinou nemusi znamenat kompletnu vykonovu stratu akej je schopna dana elektronka ale na tom ako nastavis klud. prud elektronkou. Cize napatie x prud = P. Pre univerzalnost je niekedy dobre pocitat s plnym vykonom.

(upravil Dalča 7. 4. 2014 8:46)

Re: SE lampacik s 6P15P

Odstraněno pro nevhodnost

Re: SE lampacik s 6P15P

Riki kukni k Broskiemu - tam má taky vysvětlené jak na návrh Se koncového stupně:
http://www.tubecad.com/2007/10/blog0122.htm


Doporučuju to spočítat a ověřit sám.

M.

PS: Jinak na 5K zátěž by byla fajn koncovka například EL36 - je za pár šupů a někde nad 3W by z toho šlo "vyžďímat".

Web

(upravil danhard 6. 4. 2014 21:02)

Re: SE lampacik s 6P15P

Dalča napsal:

A trvám na svém výroku že kryž do onoho "ohniska vrazíš 2 mřížku (g2) tak právě v tomto místě se vyskytujíc, pochytá absolutně nejmenší množství primárních elektronů letících z k okolo g1 směrem k anodě.

On je trochu rozdíl říct, že umístíš g2 do ohniska, nebo že ohnisko bude v rovině g2.
Ovšem jestli na tom trváš, že je to správně, tak asi nemá cenu o něčem přesvědčovat.
Co je to rovina, nějaký sprostý slovo, že ?
Kdyby si pochytil něco z té vakuové techniky, tak by jsi věděl, že to "ohnisko" taky značně záleží na poloze a potenciálu g2, takže si můžeš tak jedině naplánovat, kde se asi bude pohybovat při nějakých vlastnostech g2.
"1) např dostatečně rychlý elektrony bez ztráty kytičky prolítly már mikronů tlustou vrstvou napařenýho AL - metalizované stínítko."
Na tom taky trváš ? pár mikronů má ten nejtenčí alobal z čokolády, 4um smile

(upravil Dalča 7. 4. 2014 8:46)

Re: SE lampacik s 6P15P

Odstraněno pro nevhodnost

Re: SE lampacik s 6P15P

Na co takovej teátr ? Upozoňuju jen na zavádějící blbosti.
A ty osobní narážky si nech pro tu svoji společnost.
Máňa mi totiž povídala, že ty tvoje informace nejsou vůbec směroplatný !
Skundární emise má pro běžně používané materiály maximum kolem 500 eV a pak postupně klesá a hloubka penetrace do plného materiálu je max. desítky nm.
Najdi si to v těch tvejch "materiálech" smile

Re: SE lampacik s 6P15P

Ano mistře máte pravdu.
Hnedle své zkázonosné dílo odstraním, aby se nedej bože uvedl čitatel v omyl.

Re: SE lampacik s 6P15P

V Britanii vyrabena obdoba 6P15P ma oznaceni CV4055,behem nekolika dni bych mel dva kusy Brimar  mit a chci je zvukove porovnat s 6P15P.delal jsem nekolik zvukovych srovnani 6P15P versus EL83 a EL803s....6P15P mi vysly zvukove jednoznacne lepsi...na CV4055 mne pred casem upozornil jeden kamarad z Japonska,taky je zvukove porovnaval s EL83 nebo EL803 ruznych vyrobcu.CV4055 se mu jevily jednoznacne lepsi...tak jsem na to srovnani zvedavej...

Re: SE lampacik s 6P15P

Zatímco 6P15P je čistokrevná pentoda
http://img.photobucket.com/albums/v672/ … 15P_EV.jpg
tak CV4055 je svazková tetroda
http://www.r-type.org/pics/aaa0400f.jpg
a pozor, taky jinak zapojená.

Re: SE lampacik s 6P15P

diky za upozorneni,o tom jinym zapojeni vim,i EL803 je jinak zapojena,mel jsem prepinac,kterym jsem volil bud 6P15P nebo CV4055

Re: SE lampacik s 6P15P

Skôr pentoda so svazkovanim 1:3.

Re: SE lampacik s 6P15P

Jak tam to svazkování a proklad probíhá, když má G2 zcela záměrně opačně orientované stoupání než G1 ?

Re: SE lampacik s 6P15P

Keď už ste napísal, že CV4055 je zvazková tetróda, tak pohľadom na foto som napísal - so zvazkovaním 1:3.
Datasheet som pozrel neskôr. Je to pentóda. Smer vinutí z foto ani teraz neviem určiť a navíjací predpis pre
mriežkový automat nemáme ani jeden.
Reálne pentódy maju temer vždy vinuté G2,G1 protismerne. U tetródy sú G2 a G1 navíjané rovnakým zmyslom
vinutí a pomerom 1:3 - 1:1.  Taká KT88 (pomer 1:1), ak sú rozopnuté G2 a G1 na dobre urobených rozpínacích trňoch,
má pri Pamax  Ig2 okolo 2-3mA.
Len pre upresnenie.