Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 4)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Leach amp a jeho odvozeniny, rozkmitový stupeň.

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 77]

(upravil Hazys 29. 3. 2014 1:28)

Téma: Leach amp a jeho odvozeniny, rozkmitový stupeň.

Zdravím
Mohl by mě někdo jako neznalého blba poučit, k čemu je v tom tolik stále dokola a furt omílaném Leachi ten VAS doplněný o ty dva trandy navíc? (V prvním schématu jsou to T8 a T9.
Nechci poučení o tom, co by měly dělat, ale co skutečně dělají - tedy početně dokázat, kdy se otevírají.
Děkuji za vysvětlení!


http://www.pavouk.org/hw/leachamp/leachamp4_5sch.png 
http://zosilnovace.eu/250Wv4/TO264zdrojsch.png
http://zosilnovace.eu/200W/Leachaktivsch.png
http://zosilnovace.eu/250Wv2/TO3sch.png
... a prakticky kterékoliv další schéma, mající vždy pravidelně prakticky tytéž hodnoty součástek.

Re: Leach amp a jeho odvozeniny, rozkmitový stupeň.

Díval jsem se jen na první sch a pokud počítám dobře, tak normálně nedělají nic smile

Teoreticky by mohli pro 30R omezit proud na cca 20mA, když by byl na vstupu signál cca +(-)45V a 20V zenerky by měli horní toleranci napětí...  Pokud by byl odpor mezi bází a emitorem dvojnásobný, pak už by mohly sem tam při větším přebuzení zabrat...

Dle mě je to jen takový sichr při nějaké poruše nebo špatném osazení...

(upravil danhard 29. 3. 2014 9:08)

Re: Leach amp a jeho odvozeniny, rozkmitový stupeň.

Nedělají nic, což opisovači nevědí. Proud VAS je již limitovaný buzením a velkým emit. odporem ve VAS.
Limitace proudu VAS je potřeba jen v součinnosti se zabráním nadproudové pojistky s kterou se to přetahuje.

(upravil DJ_Rix 29. 3. 2014 9:55)

Re: Leach amp a jeho odvozeniny, rozkmitový stupeň.

No a na to to tam asi je, limitace proudu aby to nehulilo zbytečně moc do těch malejch MPSAček při zabrání pojistky ? smile I tak to ale nebude víc než 130mA pokud by se tam ty trandy vůbec nedaly smile Ten VAS má ale malý 2N trandy, ty by při záběru nadproudovky už byly přetěžovaný.....

(upravil Hazys 29. 3. 2014 11:54)

Re: Leach amp a jeho odvozeniny, rozkmitový stupeň.

zuki, problém je, že se to nikdy neotevře víc jak na nějakých asi 8,7mA, protože to diferenčák nevybudí. Na bázi bude nejníže  +Vcc - 4V.,  na těch odporech 30+360 ohm bude dohromady nejvýše 3,4V. (dané proudem 3,3mA dif. stupněm) Ani horní tolerance zenerek na tom nic nezmění, aby se dal VAS vybudit až do zabrání ochran, musel by diferenčákem tect víc než dvojnásobný proud.

DJ_Rix: Já vím, na co by to tam mělo být, jen sem chtěl, aby mě někdo přesvědčil opět o dokonalosti celosvětově uznávaného zesilovače. Jenže ono to tam je poněkud na nic.
Rozkmit není osazen MPSA, rozkmit má nějaké 2N v TO36 či co to je za pouzdro. MPSA dělá ten ochranný trand co nic nechrání.

danhard: Děkuji za potvrzení.

Re: Leach amp a jeho odvozeniny, rozkmitový stupeň.

Mně ten proud vychází větší, pak se ta nadproudovka u VASu uplatní aby ho nepřetěžovaly ty dva tranzistory co podle tebe nic nechrání.

Re: Leach amp a jeho odvozeniny, rozkmitový stupeň.

Tak pro kontrolu napiš, kolik proudu teče rozkmiťákem.

Re: Leach amp a jeho odvozeniny, rozkmitový stupeň.

Co se zeptat  přímo autora konstrukce? http://users.ece.gatech.edu/mleach/

Web

Re: Leach amp a jeho odvozeniny, rozkmitový stupeň.

Proč bych to dělal? Ten na nějaký moje kecy není zvědavý. 

Počkám si, jak Rix spočítal ten proud, ty reebe můžeš zkusit totéž. Spočti největší možný proud, na který se ten VAS může vybudit.

Re: Leach amp a jeho odvozeniny, rozkmitový stupeň.

Určitě by rád odpověděl, ale p.Leach zemřel asi před 3-mi léty.
Podle toho co se píše tak ty T8 a T9 chrání předchozí obvody při poruše konc.tranz. a nebo prasklé
pojistce v napájení.

Re: Leach amp a jeho odvozeniny, rozkmitový stupeň.

Ono se toho píše.
www.dexon.cz/diskuzni-forum/1/diskuze.php#vyhledavani
vložte do vyhledávání mojí ctěnou přezdívku smile

Re: Leach amp a jeho odvozeniny, rozkmitový stupeň.

No jo, ale jak vidíš danharde, nevěří nám.  lol

Re: Leach amp a jeho odvozeniny, rozkmitový stupeň.

Na to, že je to nefunkční, tady Danhard upozorňoval tak před rokem, tak nevím co machruješ ty rozumbrado  lol

Web

(upravil DJ_Rix 29. 3. 2014 16:36)

Re: Leach amp a jeho odvozeniny, rozkmitový stupeň.

Hazys: Škoda, mohlo to být pro ostatní neznalé poučné vlákno, třeba i s návodem co s tím udělat dále, evidentně ale účelem založen vlákna bylo někoho zesměšnit, ať už autora konstrukce, nebo okolí. Přestože jsi si změnil identitu, děláš to pořád stejně.

(upravil Hazys 29. 3. 2014 16:51)

Re: Leach amp a jeho odvozeniny, rozkmitový stupeň.

reeb: Ano, máš pravdu, že an to danhard upozorňoval. Dokonce si tu pamatuju. Jeden ze zdejších členů se mnou včera probíral něco okolo Leache, tak jsme si na to vzpomněl a položil dotaz, očekávaje že se dozvím vysvětlení, jak sem blbý a jak to dokonale funguje, obdobně jako ten rezonanční-nerezonanční zdroj z QSC s jalovým patentem.
Pouze jsem se chtěl ujistit, že jsem schopen nezávisle dojít ke stejnému výsledku, jako např danhard. Že je to nefunkční lze dokázat užitím ohmova zákona asi 3x za sebou, na třech odporech.  A pokud se chce někdo hádat, že je to funkční a otvírám si moc hubu, tak mu dávám prostor, aby mě to početně dokázal. Takže Rixi, pokud ti ten proud vychází větší, tak mi můžeš na schématu matematicky ukázat, za jakých podmínek to nastává, jsem otevřený diskuzi a to vysvětlení mě skutečně zajímá.

Jak ten Leach napravit... i kdybych vám to řek, myslíš, že někoho mnou nabídnuté řešení bude zajímat? Nebude. Nikdo kvůli mému doporučení nezačne opravovat svoje leache...  Takový nezkušený soplák přece nebude udělovat takové rady.

Změnu nicku sem netahej, už se to tu řešilo. Používám pouze jeden, a nepotřebuju se schovávat. Kdybych se chtěl schovat, tak sem nepolezu vůbec.

Re: Leach amp a jeho odvozeniny, rozkmitový stupeň.

Co bylo účelem založení tohoto vlákna ?

Re: Leach amp a jeho odvozeniny, rozkmitový stupeň.

Dostat vysvětlení, k čemu tam ty tranzistory jsou, protože při mých znalostech se jejich funkci neumím dopočítat.

Re: Leach amp a jeho odvozeniny, rozkmitový stupeň.

Ty přece od začátku víš, že ty tranzistory jsou tam nefunkční, spočítal sis to a je ti to jasné. Takže opakuji otázku, co bylo důvodem pro založení tohohle vlákna ?

Re: Leach amp a jeho odvozeniny, rozkmitový stupeň.

Velice často jsou moje dojmy nesprávné, proto sem čekal, že se dozvím, jak sem zase blbý. Leach prošel N změnami a modifikacemi, tyto součástky se však nikde příliš nemění. Takže jsem očekával, že to tam asi k něčemu je, ne? Když to tam X roků zůstalo bezezměny...

(upravil reeb 29. 3. 2014 17:12)

Re: Leach amp a jeho odvozeniny, rozkmitový stupeň.

Hazys napsal:

Jak ten Leach napravit... i kdybych vám to řek, myslíš, že někoho mnou nabídnuté řešení bude zajímat? Nebude. Nikdo kvůli mému doporučení nezačne opravovat svoje leache...  Takový nezkušený soplák přece nebude udělovat takové rady.

Je evidentní že hoodně toužíš po uznání, rád tady exhibuješ vyčtená moudra z knih a poučuješ druhé..jenže tak uznání nedosáhneš, obvlášt ne rýpáním a shazováním ostatních, což je naprostá většina tvých příspěvků. Je tu díky tobě spoustu rozesraných vláken z které neplyne absolutně nic. Mnohdy mi přijde že už učelem je druhého jen nastat. Z fora se snažíš vytěžit maximum ale sám nic nedáš(nikoho by to nezajímalo).

Na to můžeš změnit nick kolikrát chceš, stejně půjdeš poznat..

Proto doporučuju vlákno smazat, není tady nic přínosného..

Web

Příspěvky [1 až 20 z 77]

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Leach amp a jeho odvozeniny, rozkmitový stupeň.

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£