(upravil kudlibabka 20. 2. 2015 17:46)

Re: SE lampáč s 6S33

tady simulace rozmisteni komponentu monobloku:
https://lh5.googleusercontent.com/-7YvQ … obloky.jpg
vcera mi prisly dalsi kusy 6C33C,podarilo se mi sehnat kus a 400kč...dnes od rana je zhavim a musim rict,ze po zahrati stale drzi a neujizdeji...jsou to verze V z roku 1988.
edit:jeste soucasna prkynkova hnizdoverze,kupodivu nebruci a hraje super:
https://lh6.googleusercontent.com/-Vi1M … 0trafy.jpg

Re: SE lampáč s 6S33

takže jsou asi už zahořené. Co jsem zkoušel 6c33c, pokud byly panensky nové (zalepené v původních krabicích), tak prvních pár hodin měly tendenci ujíždět, pak už zůstaly celkem stabilní. Nezáleželo na datu výroby - mám jich několik verzí. Verzi V mám jen jednu a ta už byla vybalená a stabilní, takže nevím, jestli je stabilnější nebo byla už taky zahořená. Jinak to bude hezký monoblok, i ta prkýnková verze se mi líbí smile

Web

Re: SE lampáč s 6S33

nojo je to klidne mozny,ze jsou zahoreny,jeste zkusim dalsi par...

Re: SE lampáč s 6S33

pzwak napsal:

zdenoeddie: použitím svitků myslíš:
a) pouze svitky bez jakýchkoliv elytů - jaká kapacita?
b) svitky paralelně k elytům
Nebo jsi variantu ad b) neporovnával?


Skusane na koncovom stupni s EL34 PP, a kedysi davno takisto na line preampe 6n6p (SRPP).

a) Elyty + maly zvitkac 100n. 500u na kanal, plus nejake 47u a 22u za kazdym zrazacim R pre jednotlive stupne zosilnovaca. 100n na vystupe zdroja, jedna na kanal.

b) Elyty + zvitkace. Elyty rovnako ako v a), pridany zvitok 50u do zdroja na kazdy kanal, plus 22u priamo na vystupne trafo. Za kazdy zrazaci R pridany 1u-2u2.

c) Zvitkace. 560u zdroj, 22u-50u zvitkove za kazdy zrazaci R pre jednotlive stupne, 22u na kazdom vystupnom trafe.

Ako to hralo?

Na niektorych reproduktoroch atd hralo lepsie c), na inych zase b). Verzia a) nebola ziaden prepadak, ale cosi tam chybalo.

Na preampe tie rozdiely boli este vacsie, ale uz nepamatam presne aka bola koncepcia, viem ze tam som sa snazil dodrzat rovnake kapacity elyty - zvitkove, vo velkom zosilnovaci je to trochu problem, zvitkovych na 500-600V nemam az tolko aby som mohol to presne dodrzat.

Zaujimave je, a potvrdil som si to nielen doma, ze niekedy je pridanie zvitkoveho kondenzatora neuveritelnym prinosom, niekedy to zase tak trosku " pokazi" .

(upravil kudlibabka 22. 2. 2015 22:30)

Re: SE lampáč s 6S33

Moje zkusenost s preampy je takova,ze pokud pouziju svitky pomerne malych hodnot a tlumivky 40H,usmerneni lampou je to presne to co mi zvukove  sedi tedy detailni podani vseh zvuku,velmi sugestivni podani prostoru a atmosfery,specielne na OB bednach...chapu ze to nemusi sedet kazdymu a snazim se to respektovat,obcas ty preampy trochu brumi...u koncovych zesilovacu jsou zda se mi rozdily o trochu mensi ale vzdy po kratkych poslechu zjistitelny...mluvim o SE,PP jsem nikdy nestavel...
zpet k 6C33C:dneska jsem se rohodl,ze pristi finalni verze bude s kremikovyma diodama,ve zdroji elyt...teprve pak prijdou na radu monobloky s AZ12 a svitky...

Re: SE lampáč s 6S33

Po nejake dobe provozu prkynkove verze zesilovace s 6C33C se mi zacal projevovat nasledujici problem:patice usmernovacky 5C8S je puvodne urcena pro GU50,ma kontakty patrne z bronzu,jsou to valecky do krize rozriznute,ty po nejaky dobe zoxidovaly a vznikl prechodovy odpor,doslo k zahrati a nasledne odletovani vodice zhaviciho napeti...vse jsem vycistil,po case se objevilo znovu...nastesti se mi podarilo koupit od Rixe lepsi patice pro GU50,majistribrene kontakty (asi)...ted uz se problem neopakuje,bohuzel jedna usmernovacka to odsrala...
Uz pomalu delam na finalni verzi,bude s vazebnimi trafy a ve zdroji 5C8S,svitky a tlumivky.Porovnaval jsem peclive verzi s kremikovou usmernovackou a s lampou,s lampou mi to zvukove sedi vic,jemnejsi podani detailu,zvuk na vyssich stredech a vyskach je prijemnejsi...asi by stalo za to vyzkouset zdroj pro koncovky s kremikem a pro budic s lampou,ale uz se mi do toho nechce...jako budic zustane EC8010 Telefunken...je dost pravdepodobny,ze tenhle zesilovac budu prevazne pouzivat pro basovou sekci...jo a koncovky maji na anodach cca 120V,proud 160mA,pevny predpeti...

Re: SE lampáč s 6S33

Dneska jsem konečně začal na zesáku makat, musel jsem si aspoň pro radost nažhavit lampy big_smile

http://9.t.imgbox.com/Y7TlpOJj.jpg

Re: SE lampáč s 6S33

jen počkej, až jim pustíš i anody smile teď je ta s právná doba, v zimě přinášejí dvojnásobnou radost smile (bacha na spáleniny, maj na baňce i přes 200°C)
ps. jsem si říkal, jestli jsi na ně nezapomněl ... wink

Web

Re: SE lampáč s 6S33

konecne doslo na stavbu monobloku s 6C33C,prkenna  verze uz lezela nekolik let ve skrini...par obrazku ze startovniho dne tu:
https://www.zonerama.com/buggeroff/Album/2640648

Re: SE lampáč s 6S33

hezky to mas... smile

Web

Re: SE lampáč s 6S33

Pekne, vyzera to ako taka ta stara americka klasika smile

Ale vsimol som si ze tam mas rovnako orientovane sietove a vystupne trafo, nebude ti to brumiet? ... skusal si brum cez sluchatka?

(upravil kudlibabka 1. 2. 2017 14:29)

Re: SE lampáč s 6S33

mel jsem za to,ze to sitovy trafo je v te krabicce orientovane jinak nez ten vystupak...pokud by to nejak vyrazne brumelo,budu muset dat vystupak nastojato...doufam,ze to bude ok...diky za pripominky a pochvalu...potesi to...
edit:mohlo by to pak vypadat takhle,asi to tak udelam rovnou,pripadne muzu jeste otocit tlumivku,pokud by bylo treba:
https://www.zonerama.com/buggeroff/Phot … 8/92417134
dneska snad dodelam povrchovku panelu,lesteni,vosk a jeste jednou lesteni a pak budu moct osazovat...

Re: SE lampáč s 6S33

njn takto nejako, ono vždy jedna z troch osí je ta správna, treba to skúsiť lebo na slepo sa to nedá trafiť nikdy. Niekedy aj 1-2mm náklon spraví výrazný rozdiel.

Ja to robím tak že zoberiem nejaké vysoko citlivé slúchadlá (najlepšie sú tie take štuple čo sa vrazia priamo do ucha), napojím ich na sekundár výstupáku a zapnem sieťové trafo (zisitl som že či je v sieťové trafo zaťažené alebo nie, je veľmi malý rozdiel). Potom natáčam trafká kým nepočuť v slúchadlách vôbec nič. To isté sa dá samozrejme aj s osciloskopom alebo hocičím podobným ale to už asi vieš, ja len píšem ako to robím ja... a to isté s tlmivkou.

Re: SE lampáč s 6S33

...no nejvetsi problem je s anodovyma civkama nebo vazebnima trafama...

Re: SE lampáč s 6S33

jeden monoblok mam komplet,vsechno funguje jak ma,nechal jsem obe trafa nalezato a je to OK,zadny brum,az kdyz strcim hlavu uplne k bedne,to je naprosto OK,trochu orisek bylo pevne predpeti,myslel jsem ze vezmu z ruznych odbocek na sekundaru,ale ejhle pralo se to a vyhazovalo pojistku...nakonec jsem pripojil cca 20V trafko na 12,6V zhaveni pro 6C33C a z primaru beru asi 110VAC,to funguje bez problemu,jen jsem musel pridat to maly trafko,budic D3a ma pracovni bod 20mA,190V...koncovka 260V 140mA...az nafotim hodim sem fotky vnitrku...

Re: SE lampáč s 6S33

Už se těším na fotky.  Zdroj předpětí pro G1 holt musí mít samostatné vinutí. Jak máš vyřešené zemění? Vše do jednoho bodu?

Web

Re: SE lampáč s 6S33

fotka vnitku v ponekud raw podobe je zde:
https://www.zonerama.com/buggeroff/Phot … 8/92654413
zem mam udelanou systemem ground bus,prurez 5mm ctverecnich medeny drat,od vstupniho konektoru dozadu k IEC zasuvce a konci u prvniho kondenzatoru zdroje pro anody (4uF/400V svitek)....

Re: SE lampáč s 6S33

to máš fixed bias? a neujíždí ti anodový proud? Pokud jsou 6c33c nové, často hezky "utíkají", po zahoření už je to lepší.

Web

Re: SE lampáč s 6S33

mam tam fix bias,tyhle dve 6C33C uz maji za sebou nekolik set hodin v prkynkovy verzi...mam jeste dalsi cca 10-12ks...prvni par jsem koupil od PB a nejdriv je hnal nejakych 20 hodin s automatickym predpetim,pak uz neujizdely...z tech dalsich jsem pred par lety vybral namatkou dva kusy a ty kupodivu neujizdely ikdyz byly nove,uz jsme to tady  rozebirali,je mozny ze ty dalsi kusy nejsou nove,ale vypadaly netcene,byly ze spolehlivyho zdroje a vsechny ze stejne serie...nekdy treba zkusim  dalsi...u tech dvou v zesilovaci se po par hodinach provozu predpeti musi jemne doladit,ale to je normalni u vsech lamp po zahrati...

Re: SE lampáč s 6S33

a jsou to 6S33S nebo 6S33S-V? já mám zkušenosti jen s "obyčejnými", ty pokud byly nové, ujížděly prakticky všechny, "V" mám jenom jednu, tak se mi to nechce zkoušet.

Web