Re: SE lampáč s 6S33

Prečo sa vlastne tak málo používajú na výstupe toroidy? Idú od 10Hz do cca 60kHz.

(upravil zdenoeddie 16. 1. 2018 8:45)

Re: SE lampáč s 6S33

kudlibabka napsal:

Po delsi dobe opet hraju ma monobloky s 6S33S,vazebnimi trafy Hammond a budici 6ž52p v triode....s temi vazebnimi trafy mi tyhle rusky potvory prijdou nejlepsi reseni,ktery jsem zkousel...pred casem mi prisly lepsi D3a,ale to nebylo s vazebnimi trafy a ty 6ž52p nebyly radne zahorene...takze mam svuj prvni zesilovac,vlastne monobloky s kompletne ruskym osazenim,usmernovacky jsou 5C3S...


Nie je 5c3s trochu malo? Radsej 5c8s, prip. 5c9s.

Re: SE lampáč s 6S33

zdeno: pokud je to monoblok a nehoní se to na max Ia, tak těch max 220mA z 5c3s stačí. Mám konce s 6S33S a jako optimální se mi jeví Ia=160-180mA. Ono žhavení té usměrňovačky taky sežerte docela dost. I když k těm 6S33S vzhledově víc sedí 5C8S, to je fakt smile

Web

Re: SE lampáč s 6S33

Ja mam pracovni bod koncovky cca 140mA a 260V,na to jsou navrzeny vystupaky,budic cca 20mA...jak pise Petr 5C3S da 220mA,tak je to OK...5C8S mam taky,ale nechtel jsem protopit dalsich 10 resp. 20W...v testovaci verzi zesilovace jsem mel 5C8S,stalo se mi,ze kvuli prechodovymu odporu stary patice se to ohralo tak,ze se odpajel vodic zhaveni,ja si toho nevsiml (mel jsem to pusteny v poslechovce aby se lampy radne nazhavily a nebyl tam) a usmernovacka odesla do vecnych lovist...zesilovac hraje fakt lahudkove,ale SE s 4654 v triode a E180F budicem rovnez v triode je zvukove jeste lepsi,navic ma mnohem nizsi spotrebu...:-)...v dilne jeste cekaji na dokonceni monobloky s GM70,to budou teprve primotopy...

Re: SE lampáč s 6S33

jo, 6S33S jsou ideální lampy na zimu smile

Web

(upravil kudlibabka 16. 1. 2018 13:47)

Re: SE lampáč s 6S33

GM70 je na zimu jeste lepsi,zhaveni 60W,anoda 100W,k tomu zhaveni 5C8S 30W...
jo a leto mam SE s 6P15P a E80CC budicem,to je vlastne skoro chlazeni...:-)

Re: SE lampáč s 6S33

no ale v zime si zase zahrajes vic nahlas smile

Web

Re: SE lampáč s 6S33

je zima, stara zapni hudbu smile
ozaj popisal niekdo subjektivny pocit vo zvuku medzi EL84 a 6S33S?
https://www.youtube.com/watch?v=xzZx6xtXoU4

Re: SE lampáč s 6S33

ja jsem to pred casem porovnaval s 6P15P v triode,ale dneska mam myslim zesilovac s 6C33C udelanej lip nez tehdy...navic jsem mel dvoje ruzny vystupaky,pro 6C33C od Frantiska Hlavy,pro 6P15P Electra Print PSSS od Jacka Eliana....6C33C mohutny spodek,6P15P naprosto kouzelny podani prostoru a stredniho pasma,spodek taky OK,ikdyz ne tak hutnej...vystupaky Electra print PSSS by pro 6C33C staly fakt hodne,myslim ze 30K bez postovnyho a DPH...ted jsem porovnaval na svym dilenskym poslechovym aparatu (https://www.zonerama.com/buggeroff/Phot … /130427604) zesilovac s 4654 v triode a monobloky s 6C33C,oboje s vystupaky od Frantisky Hlavy.4654 se mi zvukove libi o neco vic,v triode daji 4,5W  a spodek je stejne hutny jako u 6C33C,stredni pasmo a atmosfera o fous lepsi...4654 mam zapojene s hazenmodem (G3 spojena s K kondenzatorem 0,1uF)....takhle zapojenou ji tezko co trumfne,pro mne je to jedna z nejlepe hrajicich lamp co jsem kdy zkousel.Vim od starych zkusenych opravaru,ze v PP zesilovacich Tesla pro kapely byly tyhle lampy velmi problematicky,jsou velmi nachylny na otresy atd....v jednocinnem zapojeni mi jedou bez problemu...delal jsem tech zesilovacu s nima uz nekolik...

Re: SE lampáč s 6S33

Nějak úplně se v lampách nevyznám, ale proč je málo rozšířený zapojení koncovejch stupňů s výstupním trafem v katodě? Podle mě by to řešilo extrémní cenu výstupního trafa, předse jenom impedance na katodě je mnohem nižší než na anodě. Někde jsem našel zapojení PPP s pl509, ale to by mělo fungovat podobně a jednodušej i pro SE, nebo je tam nějakej zádrhel? Nějaký lampy mám, a možná bych něco takovýho zkusil.

Re: SE lampáč s 6S33

Mam nekde v PDF zapojeni s KT88 s vystupaky v katode od Bruce Rosenblita,dava to v SE 3,5W...ale i pro takovouhle aplikaci jsou nutna kvalitni vystupni trafa...
jelikoz ja stavim co nejjednodussi mozna zapojeni je kvalita komponentu velmi dulezita,neni treba kupovat nejakou extremne drahou exotiku,ale pokud clovek nepouzije kvalitni vystupak,uz to nijak nedozene...to je ma zkusenost...
vystupaky od Frantiska Hlavy jsou velmi kvalitni a cena 6000kc za par je myslim zcela prijatelna...

(upravil orl433726 17. 1. 2018 1:03)

Re: SE lampáč s 6S33

Mirku pravdu máš, vystupaky od Fr.Hlavy jsou určitě móc dobrý. Pravidelně si je užívám.

(upravil riki610 17. 1. 2018 7:44)

Re: SE lampáč s 6S33

Diki Mirku, za nazor. Mas asi naj Hifi stolarsku dielnu na kontinente smile . na spodku tie basaky su ARO932 ?

Re: SE lampáč s 6S33

Kaed: zatěžovací odpor v katodě je zhruba stejný jako v anodě, nevýhoda je, že budicí napětí musí být velký. Používá se zapojení, že se zátěž rozdělí mezi anodu a katodu, např. Quad, McIntosh, ...

Re: SE lampáč s 6S33

Riki ty basaky jsou ARO9315,ty bedny jsou z AKR5015.Bedny s AR932 mam taky,ty jsou z AKR153...oboje ty bedny maji velmi doby zvuk,neni to basreflexova bedna,ale spis TL...