Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Dílna » Lakování reproduktorů

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 44]

Re: Lakování reproduktorů

Právě na odlakování ARP150 se také v dohledné době chystám. Ale ještě jsem to nedělal tak doufám DJ-Bobr dodá tu odprásknutou 226 abych si to na ní mohl vyzkoušet předem než hrábnu na funkční reprák.

Re: Lakování reproduktorů

Mekky hadriky, dostatecnou zasobu, netlacit, casto menit, nepromocit membranu redidlem a neni co zkazit. Taky jsem mel prvne z odlakovani nahnano, ale jde to bezvadne.

Re: Lakování reproduktorů

Thales: sorry za naděje, asi nedodám, máma tu odpálenou 226 vyhodila, když na koši byla nálepka "spálená cívka", považovala to za odpadek... sad s ní je to těžký, už mi vyhazuje i funkční věci...

Web

Re: Lakování reproduktorů

Zásobu hadříků moc nemám. Nešlo by to hajzlpapírem a teprve nakonec to vzít hadříkem kdyby tam zůstaly nějaké drobečky nebo tak?

>dj-bobr
Proč nereaguješ na maily?

Re: Lakování reproduktorů

No nevim, ten hajzlak, to jsem nezkousel. Ten se droli. To nemas doma naky stary roztrhany nebo nepouzivany tricko? Skoro v kazdy domacnosti, kor kdyz se tam trosku kuti (a DIY je o kuteni) se nejakej hadrik najde. V nejhorsim HRABAK, tam se da za par kacek sehnat hadru co hrdlo raci.

Re: Lakování reproduktorů

Kvalitní hajzlák se nedrolí nebo alespoň ne moc. A já si na kvalitní celkem potrpím smile Právě proto jsem to myslečl udělat to nejdřív nahrubo hajzlákem a zbytek hadrem aby nebyla taková spotřeba.

Re: Lakování reproduktorů

Pořád je řeč o reprákách cool?

Web

Re: Lakování reproduktorů

Ač to tak nevypadá tak ano smile Hardy NA ODLAKOVÁNÍ REPRA musím někde vyšťourat kdežto papír mám po ruce pořád. Tak jsem se jen ptal na to jestli je to možné. Kdybych měl ten zkušební odprásknutý repro od Bobra tak bych se takhle hloupě neptal a vyzkoušel si to na něm.

Re: Lakování reproduktorů

papier s síce drolí ale čomu to vadí? ja som odlakovával arn 150tku vreckovkami a vpoho.

(upravil Jofi 23. 10. 2007 20:56)

Re: Lakování reproduktorů

Drimacoustic: smile v poho hej? smile
nemas este jednu taku ARN 150tku?
odlakovat to ide  riedidlom S6000? alebo je to ine cislo?

(upravil drimacoustic 24. 10. 2007 13:11)

Re: Lakování reproduktorů

tú tvoju som robil s6001tkou a dalšiu 150tku nemám

(upravil Halen 24. 10. 2007 18:16)

Re: Lakování reproduktorů

C6000 uplne bezvadny redidlo na odstraneni toho "laku". Bacha na to "S" nebo "C" smile S-ka bejvaj do syntetickych barev, C-ka do nitrocelulozovejch.

Re: Lakování reproduktorů

druhy ředidel

Web

Re: Lakování reproduktorů

Chci udelat pokusnej sub k pocitaci s 2x6618 co mi lezi doma, kazda ve svym objemu (odhad 2x35l): vyplati se membrany nalakovat? Zhorsene podani stredu u subu neresim. Predstava je takova, ze to drobet pomuze tuhosti. Teda ne ze by ty ARN udelaly nejaky uzasny SPL, ale tlak v ty uzavrence precijen bude.

Re: Lakování reproduktorů

Lidi, dejte si skoro všichni facku, protože tedle topik je užitečnej jak mrtvýmu kožich. Cožpak se někdo ptal na ODlakování reproduktorů? Já bych taky rád věděl, jak je dobře lakovat...

Re: Lakování reproduktorů

No jak lakovat...sprejem. smile

To je otázka. Mám už za sebou pár desítek nalakovaných papíráků. Zkrátka vždycky překryješ gumu, odmastíš, očistíš a můžeš lakovat. Základ ani dávat nemusíš, prakticky jakákoliv barva na papírový membráně drží. Pak bych doporučil i bezbarvej lak. Nech to uschnout tam, kde se nepráší.

Já nevím, to přece není takovej problém... big_smile

Re: Lakování reproduktorů

VISATON LTS 50
Art. No. 5209
Speciální lak pro lakování reproduktorových membrán, ke zvýšení vnitřního tlumení a potlačení parciálních kmitání a následně vyrovnanějšímu frekvenčnímu průběhu. Vhodný pro kónusové reproduktory s kónusovou papírovou membránou. Až do zatvrdnutí rozpustný ve vodě. Obsah lahvičky 50 ml. viď.: http://www.visaton.sk/czech/clanky/clanek_334.htm


TVM používala niečo podobné, nečudoval by som sa však keby to bolo na základe niektorého Duvilaxu.

Inka, pravdupovediac sa mi rozum pozastavuje čo tu v tomto vlákne čítam, že čo tu robíte.

Re: Lakování reproduktorů

jmd: Pripomel si mi jeden muj pocin pred lety. Mel jsem dva velmi stary ARV161 z nejakych prastarych bedynek a v celkem mizernym stavu. Kazda membrana jina a celkove bida. Rikam si do dilny jeste ok ze... No a tak jsem jak pises vyse (protoze nic jinyho doma nebylo) naredil trosicku Duvilaxu nebo neco podobneho a zabarvil inkoustem z tiskarny. Vysledek byla krasne cerna a leskla membrana smile Kde je jim ted konec...

Re: Lakování reproduktorů

Ani bych se nedivil, kdyby "speciální lak" byla prachobyčejná acetonka, nebo něco jiného.
Spíš by bylo zajímavý nahustit do toho nějaký ty vlákna, ten módní kevlar. Ale - jak to pak nanášet?

Re: Lakování reproduktorů

Nechcem tvoriť fámy, tak si to radšej prezistite a overte. Duvilax je totiž obchodná značka pod ktorú spadá väčšie množstvo druhov, možno s rovnakým základom ale pre rôzne použitie. Verím že by sa tam našiel aj taký menej tvrdý, skôr nezasichavý, ale na druhej strane viac tlmiaci a pre pásovú výrobu rýchlo vyzrievajúci.

Určite tá lepivosť na povrchu membrány aj po rokoch štvala nie len Vás ale aj samotných konštruktérov TVM. Ako tu už niekto písal, neboli to žiadni šlendriáni.

Příspěvky [21 až 40 z 44]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Dílna » Lakování reproduktorů

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£