Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Dílna » Lakování reproduktorů

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 44]

Téma: Lakování reproduktorů

Čau,
Zajímal by mě Váš názor na nalakování, nelakovaných reproduktorů smile
Konkrétně nelakované TVM nalakovat tak, aby se podobali typům 03.
Jaký použít lak? Jak lak nanášet, máte zkušenosti?
Dík za všechny rady.

Re: Lakování reproduktorů

Všichni tu spíš blbnou opačně. Tedy odlakovávají lakované 03 a 05. smile

Re: Lakování reproduktorů

Což je to, co se mi nějak nedaří pochopit. Mě zní mnohem lépe lakovaná membrána, než nelakovaná... :-/

Re: Lakování reproduktorů

Michal: Jj já vím, chci to kvůli tomu, aby všechny reproduktory u DK vypadaly alespoň trochu podobně, jelikož bych musel odlakovat 7 reproduktorů, přijde mi jako menší zlo dva nalakovat smile

Představoval jsem si to tak, že bych to nastříkal kompresorem, malou vrstvu, jen nevím jestli můžu použít normální lak na dřevo (mat,lesk?)

Re: Lakování reproduktorů

ak ti môžem poradiť, osobne by som to radšej odlakoval (S-6000) za 15minutiek máš spravený jeden reproň, mne osobne sa potom zvuk viac páčil, pripadá mi to teraz také malinko menej ukričané
originál lak je tam nejaký zvláštny, po roku stále nevytvrdol (aspoň ten môj) myslím že keby to strekneš klasickým na drevo tak ten by vytvrdol... skús napísať mail do TVM, pochybujem že ti napíšu čím to lakujú... ale náhoda je blbec smile

Re: Lakování reproduktorů

Skusal som nalakovat klasickym syntetickym email sprejom membrany. Pozor iba tak jemne. No a na 226kach som nepocul ziaden rozdiel. Nemam moznost nijak to zmerat a hifi sluch mam este malo vyvinuty smile ale subjektivne rozdiel ziaden.

Re: Lakování reproduktorů

No mám tady jedno ARP, tak asi padne za vlast a zkusím na něm odlakování i nalakování smile
Jinak k tomu odlakování, moc se mi nechce odlakovávat 312, a navíc se mi ty repra bez laku moc nelíbí jak jsou takový šedivý, škoda že XW dělají jen s tou otřesnou spirálou, jinak bych koupil nový a neřešil bych to

Re: Lakování reproduktorů

Já stříkal repra syntetikou i nitrakem, oboje bez problémů, ale hlavně to nemixuj dohromady, nebo ti to sleze... (vyzkoušíno big_smile)

Re: Lakování reproduktorů

Zkoušel jsem 2x lakovat syntetikou a v obou případech i když jsem si dal záležet kam až hranice schopností mých rukou sahaly se to podepsalo na zvuku. Trošičku se snad zlepšil spodek ale nemůžu garantovat jestli se nejedná spíš o autosugesci ale zato se zcela určitě zhoršilo podání středů (u dvoupásma). Takže jsem si z toho vzal to že už to dělat nebudu.

Re: Lakování reproduktorů

Na originalnim "laku" na TVM reproduktorech je nejhezci vlastnost lepit do sebe prach a ruzny jiny poletajici bordel. Odstranit to nejde ani vlkym hadrikem, je to v tom "laku" zazrane. Me zneji odlakovana repra lepe, mozna vlivem psychoakustiky nad dobre odvedenou praci a hezkym vzhledem prirodni papirove membrany. Ale nalakovany repraky (obzvlast stredy a stredobasy v dvoupasmech) jsou subjektivne "uduseny".

Re: Lakování reproduktorů

Halen napsal:

Ale nalakovany repraky (obzvlast stredy a stredobasy v dvoupasmech) jsou subjektivne "uduseny".

Souhlasím, ale mluvíš pořád jen o TVM? Nezobecňuješ to? Protože takový Seas, Vifa lakují úplně jinak - minimálně.

(upravil Halen 18. 10. 2007 13:35)

Re: Lakování reproduktorů

Mluvil jsem o TVM, nezobecnuju.

Re: Lakování reproduktorů

Nelakovanej třeba ARN a odlakovanej, je to co se týče tloušťky a síly papíru, to samé?

Re: Lakování reproduktorů

Myslim si ze ano. Ale ruku do ohne za to nedam. Odlakovane ARN-188 co mam v nedodelanych frontech - vzhled a tuhost membrany - je to dost podobne ARN-116.

Re: Lakování reproduktorů

na odlakovanej 188/07 my subjektívne lepšie znie gitara, taký ten distorsion a podobne, clean veci mi prišli rovnaké. a je to aj vizuálne krajšie

Web

Re: Lakování reproduktorů

Každopádně se asi sníží mech. činitel. A co třeba tím že je ten lak měkčí, neodráží to jinak ten zvuk (vrduch)?

(upravil godz 19. 10. 2007 10:36)

Re: Lakování reproduktorů

Neviem čo všetci majú s odlakovávaním reprákov. Valmez predsa robí varianty s lakom aj bez.  Nechápem tých, ktorí si kúpia drahší reprák a následne ho zbavia laku. Ja si na rozdiel od "odlakovávačov" myslím, že lak na membránach má svoju funkciu a najmä ten lepivý. Vzhľadom k tomu, že nie je celkom vytuhnutý správa sa nie ako vrstva laku, ale ako kvapalina s veľkou viskozitou a tým pomáha účinne zatlmovať parciálne kmity membrány - v konečnom dôsledku nižšie skreslenie. Reprá z Valmezu majú svoje limity, ale nemajte konštruktérov týchto reproňov so skúsenosťami za úplných idiotov.
Čo sa týka kvality lakovania to už je o inom. Zrejme by postačila tenšia vrstva, možno zmeniť zloženie laku.

Re: Lakování reproduktorů

V katalogu Tvm, ani nikde jinde jsem žádné varianty bez laku (s inverzním vrchlíkem a kruhovou přírubou - 188, 226) nenašel sad. Kdes je viděl? Leda spec. na zakázku

Web

Re: Lakování reproduktorů

188/07-8 origo bez laku. Mam jich doma celkem 10, dva jsou pohlcovacich I a zitra budu osm zastavovat do basove casti pohlcovacu II. Ale byli jenom protoze se zrovna delali. Ofiko v katalogu nejsou.

Re: Lakování reproduktorů

Já bych zkusil odlakovat ARP150 ale nevim ,protože má ty vlnky dost slabý aby se nenatrhnul.

Příspěvky [1 až 20 z 44]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Dílna » Lakování reproduktorů

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£