Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Subwoofer 2xinfinity refe 1250W (POMOC)

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: Subwoofer 2xinfinity refe 1250W (POMOC)

Ahojte, narazil som na toto forum a chcem sa spytat ci by mi mohol niekto porait. Asi pred dvoma rokmi som si navrhol bednu, spocital i isd.. Nehra to podla predstav, nechal som to nakoniec stranou. Terez som sa k tomu vratil a chcel by som to vymysliet lepsie. Subik bol navrhnuty typu bassreflex  s dvoma nezavislimy komorami a 2x strbinovym bassreflexom(nemohol som zohnat bassreflex 102x315 ci ako uz).. Podla vyrobcu bedna typu bassreflex ma mat obejem okolo 56,6lit. Pridal som nieco malo na objem repraku a cele postavil. Bedna ma zrejme postaveny rez. hodne nizko.. Podla sheetu by mal byt takto takto postaveny bassreflex odladeny na 30hz coz mi teda nepride, laicky som po uberani o 1HZ zistil rez. kol cca 25hz ci snad menej, neviem, prave teraz idem po roku merat, dam dokopy rozmery fotky presny rez.kmit. Skor chcem niekoho poprosit, ci by bol ochotny ma v upravach, pripadne v stavbe novej bedne troschu previest resp poopravit, nechcel by som opet spravit zasadnu chybu. Subik bol napajany magnatom RX44 v mostiku - 2x325W RMS /4 ohm.. Repraky teda 2x Infinity reference 1250W. Idem dat dokopy rozmery, ak bude dakto ochotny mi poradit co s tym pak, budem velmi vdacny.

Bedna hra celkovo velmi divne, asi tym ze tak nizko, ziadne poriadne basy pocut nieje, akurat tesne u repraku, skor vsetko strpa ale nic poriadne nepocut.. Ci to riesit najpr rozobranim a skusit prepazku - bassreflex skratit aby som navysil rez. kmitocet a pak dalej vymyslat neviem...

Diky ahojte...

Re: Subwoofer 2xinfinity refe 1250W (POMOC)

Udělej si přípravek na měření reproduktorů a rezonanční kmitočet si můžeš změřit sám. Stačí ti na to zvukovka, nějaký SW z odkazu a odpor 20-100R (použitou hodnotu zadáš do SW)...

Audioweb.cz » Teorie & praxe, download » Návod k měření impedance a TS parametrů

Re: Subwoofer 2xinfinity refe 1250W (POMOC)

keny, co máš nastaveno na zesilovači?

Re: Subwoofer 2xinfinity refe 1250W (POMOC)

Tak sedim cely vecer v garazi, a meriam bednu - 57,3lit objem + bassreflex. Basreflex 2,3x34,3cm=78,89cm2. Z generatora som siel po 1hz a odhadol som rezonancny na cca 32hz.. Predchodzi prispevok ignorovat pls smile.  Zapol som winisd a modelujem.. dal som parametre - objem i rozmer bassreflex - hmm a vyratalo mi dlzku bassreflexu 32,89cm pri naladeni na 32hz.. ja MAM 33cm . Vsetko sedi nikde nevidim chybu, rezonancny na 32na 100% vyrobca udava ideal 30hz, ale pri sheet nastaveni i winisd pocita tiez ze ma 32hz.. Takze mam vse presne.. Hmm.. neviem uz teda co s tym. Nehra to vobec podla predstav, ako sa bezne zvykne ladit bassreflex? ma ist vyssie? ohrozim pak repro.. Jediny problem co ma pak napada je pouzity material - je to 2cm drevotrieska, ci je slaba neviem.. co sa zosiku tyka tak priepust i basboost som nastavoval rozne i tak z toho nic pekne nebolo..

(upravil zuki 16. 3. 2014 9:52)

Re: Subwoofer 2xinfinity refe 1250W (POMOC)

Viz můj předchozí příspěvek - můžeš si změřit parametry reproduktoru (samotný mimo bednu).
http://zuki.hw.sweb.cz/Konstrukce/rozpr … h270cm.png
nebo pak v bedně tj. včetně BR a mimo bednu (je to jiný reprák, než výše)
http://zuki.hw.sweb.cz/Foto/Audio/PC%20 … dancka.bmp

A zkusil si pustit ten signál z "subvyhybky"  třeba do sluchátek, nebo do jiné bedny ?
Jestli jsem to pochopil správně, tak máš 2x repro. Nejdou proti sobě ... jsou v sérii?, paralelně?, jeden je vůči druhému přepólovaný?
není sub v "protifázi" s ostatními bednami?, zkusil si zapojit jen jeden reprák? nebo ho dát jen do deskové ozvučnice nebo do jiné bedničky?

Re: Subwoofer 2xinfinity refe 1250W (POMOC)

Ked som mal naposledy bednu origo tak hrala tiez z tohto zapojenia a ok.. Toto repro hra, i basy zahra, ale stale mi pride, ze to je niekde uplne inde ako by som chcel(hlavne dva metre od otvoreneho kufra skoro nepocut ze hra). Opacne fazy teda nemam smile to by bol pekny utlm, a ani nic ine, riesil som teraz len subik cely cas..2x basak je zapojeny na jeden 4kanal zosik magnat rx44 ktori je premosteny na 2x325w rms.. tam su samostatne napojene basaky.  napadlo ma ak je neaka nelinearita na jedne strane zosiku tak mozu mat iny chod, minimalne ale moze to robit rozdiel. naj by bol monoblok a paralelne basaky, ale niesu teraz prostriedky. jeden ano, samozrejme.. inu bednu bohuzial nemam, to neskusim. Dnes som este ani nespal, celu noc som zabil s rozobranim bedne, lspcad 5.25 a skladanim s5 + potah kobercovy sad.. uz som to nalozil do auta, nastavil som bassbost a upravil trosku spodnu priepust a ako je to zavrete v aute aj to zahra celkom.. ale ako otvorim kufor ako by nehralo.. viem ze sa bedna ladi i na priestor v ktorom vyzaruje, ale predtym mi obyc 250w rms hralo vonku krasne, teraz 600w rms a skoro ticho.. hmm.. sry ak uz pisem blbiny, fakt si uz pojdem lahnut.. pak pripadne hodim foto bedne a pod ci v tom dakto daco vyhuta... a diky moc za rady, pak mrknem tie linky, teraz som uz na kasu sad

Re: Subwoofer 2xinfinity refe 1250W (POMOC)

keny napiš co máš nastavené na tom zesilovači. píšeš že máš dvě nezávislé komory. Skus odpojit jeden reprák, poslechnoutten druhý, pak ho přehoď na druhou stranu, poslechni. to samé skus s druhým kusem.

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Subwoofer 2xinfinity refe 1250W (POMOC)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£