Téma: Tuning reprosoustav SHAN

Vážení odborníci.
Už delší dobu řeším dilema jestli překopat moje reprobedny SHAN SE 23 nebo koupit něco novýho, moderního za fůru peněz. Láká mě předělat ty SHANy, protože jsou to kvalitně provedené sloupy co se týká truhlařiny a některé vyšší modely mněly výborné hodnocení. To ty moje sice taky ale jejich slabina jsou středobasovy repra ARN 188 - 3/8. Prý kvůli celkově nižší ceně soustav. Jsou to 2.5 pásma. Výškáč je SEAS  ted nevím označení ale ten byl vždy chválen a ten bych chtěl zachovat. Poradí někdo čím nahradit ty středobasy a jestli by se musela v každym případu překopat výhybka. Díval jsem se po nějakých  repro ale nevím co je kvalitní za rozumný peníz. Navíc průměr 188 mm, nemá snad žádný(jsou zafrézovaný) Dal bych sem fotky ale TADY to neumím. Vím že Monacor dělá něco v tomto rozměru (SPH 170) ale jak by se to asi chovalo? Nebo by tu byly jiný návrhy? Nějaký finance bych dotoho nalil ale kdyby to bylo moc tak bych je rači prodal jak to je a koupil jiný. Dost mě láká něco s kevlaru, jaký je na to názor?

Re: Tuning reprosoustav SHAN

Prodej a kup jiný.

Web

Re: Tuning reprosoustav SHAN

Posunout zvukově se samozřejmě dají.
Záleží jaká je Vaše zvuková představa kam je posunout, a cenové omezení této úpravy.
Samozřejmě varianta číslo dvě / prodej/ není taky špatná.
Mám přímou zkušenost s tuningem beden od Shanu - Sněhulák.
Když tak mě kontaktujte na :
pavel.slavicek@email.cz

Re: Tuning reprosoustav SHAN

Postav si tohle
http://www.troelsgravesen.dk/Peerless_HDS830875.htm

Re: Tuning reprosoustav SHAN

jardag69:

Proc zrovna tenhle projekt? Nejaka osobni zkusenost?

Re: Tuning reprosoustav SHAN

Já si z těch stránek dělal něco jiného. Tohle mi přijde nejblíž tomu co už má. Ostatní jsou už hodně drahý.

Re: Tuning reprosoustav SHAN

+Jasně hoši, tuňte, tuňte...voni totiž Shani byli hrozný volové, vůbec netušili...

(upravil jardag69 1. 6. 2014 16:41)

Re: Tuning reprosoustav SHAN

Tuní se i vozy Fiat a to jsou nějaké sporťáky smile

Edit:  Omlouvám se. Již žádné vtipy na Fiat tuning a přidám si i zákaz vtipů na kapacitory.

Re: Tuning reprosoustav SHAN

Tak toto bola trochu blbá poznámka.

Web

Re: Tuning reprosoustav SHAN

kapacitory a kapacity zároveň... smile

Re: Tuning reprosoustav SHAN

Moc sem nepíši, ale tento příspěvek mne zaujal. Reprosoustavy SHAN se určitě dají posunout zvukově dále i se stávajícími měniči, zkušenosti s tím mám z jiných beden od SHANu, výhybka tím ovšem většinou nabyde na složitosti a strmosti smile Pokud člověk nemá vybavení, zkušenosti a především čas, považuji nějaké tunění za zbytečné a pro běžného uživatele původní výhybky za dostačující. Záměrně se k provedení tuningu nehlásím, protože si myslím, že je to právě z hlediska času nezaplatitelné. Prvním a posledním tuningem běžného uživatele, může být výměna kondenzátorů z bipolárů za svitek, případně svitek MKT za MKP původních hodnot. Výměna měničů nutně znamená nové odměření a sestavení nové výhybky.

Re: Tuning reprosoustav SHAN

jediná  věc je jen kondy,při zachování původních měničů,soustava je navržena velice dobře.