Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zdroje signálu » T 710 nebo 3606 A nebo Sony ST-SE 500

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [15]

(upravil Pech. 7. 3. 2014 14:14)

Téma: T 710 nebo 3606 A nebo Sony ST-SE 500

Zdravím, potřeboval bych nějaký tuner, nemusí to být  high end, stačí střední třída.

Stačí ojetý, cenu bych si v případě ojetiny představoval do 1500,-

Tesla je mi srdci bližší, ale nebráním se cizině, zatím se rozhoduji mezi  T 710, 3606 A, Sony ST-SE 500 nebo SONY-ST-SE-370.

Uvítám menší rozměry.

Za doporučení děkuji.

(upravil maxell 8. 3. 2014 9:13)

Re: T 710 nebo 3606 A nebo Sony ST-SE 500

Tesla není špatná volba až na to že 3606 A má ladění FM pouze do 104 MHz, podobně T 710 kdežto spousta našich (i cizích) stanic vysílá v rozsahu do 108 MHz, Sony či jakýkoli Japonec, German...bez problémů.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: T 710 nebo 3606 A nebo Sony ST-SE 500

T 710 jsem poslouchal léta, pak ho "převálcoval" Akai UC-S5 /midi rozměr/, teď poslouchám Grundig T20, také midi rozměr. Oba mohu vřele doporučit, k T 710 /čest její památce!/ bych se už nevrátil. Ten Grundig má jen ladění v FM, což je pro mě výhoda, žádné zastaralé střední a dlouhé vlny. Jak Akai, tak Grundig byly součástí midi "věží" /mgf+zesilovač+tuner/, do dnešních dnů z těchto sestav "přežily" hlavně ty tunery.

(upravil maxell 8. 3. 2014 12:42)

Re: T 710 nebo 3606 A nebo Sony ST-SE 500

A máš nějakou výkonnější vnější FM anténu nebo jenom dipól kruháč, parohy nebo UFO ? To jsou spíš sběrače rušení, odrazů a šumu.  Na metr drátu v anténní zdířce místní příjem sice hraje ale stereo tuner si zaslouží něco lepšího. Při výběru aparátu rovněž koukni na citlivost, pod 1.2 μV je vyhovující.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: T 710 nebo 3606 A nebo Sony ST-SE 500

Zase jeden, co nemá uvedené aspoň přibližné bydliště. Pokud bys to měl blízko směr Ostrava, tak tady mám Teslu 3606. Již léta je nepoužívaná - "natáhnout" tam FM až do 108MHz není prolém. Hrálo to dobře, jen dřevěná skříňka nestojí za nic. Bylo by to "za odvoz". V případě zájmu, pošli SZ.

Re: T 710 nebo 3606 A nebo Sony ST-SE 500

maxell: anténu zatím žádnou, midi rozměr bych uvítal, ale svět na něm nestojí. O rozsahu do 104Mhz vím.

vluz: sz.

Re: T 710 nebo 3606 A nebo Sony ST-SE 500

Na tesláckych tuneroch s varikapovým ladením je nasieracia nedostatočná teplotná stabilita tých zdrojov lad. napätia s MAA723 (aj pri zapnutom AFC sa rozlaďujú, resp. ak ich naladíš už zohriate, po zapnutí spravidla naladia niektorú vedlajšiu stanicu) a pri väčšine aj zúfalá kvalita viacotáčkových trimrov pre predvoľby. Mám z toho titulu podstatne radšej ich VKV prvotiny s klasickým ladením (3601A/ST100, 810A/SP201).

Re: T 710 nebo 3606 A nebo Sony ST-SE 500

Jakákoliv Tesla (čest výjimkám) je jako moderní tuner nepoužitelná parodie, navíc v dnešní době, kdy je VKV zahlceno mračnem silných stanic.

Web

(upravil Pech. 8. 3. 2014 17:56)

Re: T 710 nebo 3606 A nebo Sony ST-SE 500

já vyloženě na tesle netrvám, právě proto se ptám, jestli to bude ok, a bude mně hřát u srdíčka že je to česká věc, nebo se na to vysrat a koupil nějakej jetej spotřební tuner s digi laděním kolem 1-1,5kkč. smile Z tesly bych mělo ale asi větší radost.

(upravil maxell 8. 3. 2014 18:42)

Re: T 710 nebo 3606 A nebo Sony ST-SE 500

Tesla ST-100 (3601A) byl pozoruhodný aparát...plynulé ladění 65.5 - 104.5 MHz tedy včetně málo obsazeného mezipásma 73-88 MHz kde operovaly radiostanice vojáků a podobných utajených služeb, je s podivem že za temných let totalitní normalizace se takové rádio dostalo do sériové výroby a prodeje nic netušícím občanům.
Natáhnout FM jednotku do 108 MHz - to by byl úkol pro zručného bastlíře jakože ladění 3-dílným otočným kondenzátorem, žádný varikap. Ruční ladění točítkem, lineární stupnice s ukazovákem je asi nejlepší, dva ručkové měřáky - síla signálu a přesnost naladění s nulou uprostřed, stačí.
http://www.fastimages.eu/images/marantz202.jpg

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: T 710 nebo 3606 A nebo Sony ST-SE 500

jeb na teslu, až na 1 tuner to nevedela... náhodou som na aukre za lacný peniaz zohnal telefunken rt200, na to, za kého to je roku (1981/2) to je mega http://john.ccac.rwth-aachen.de:8000/te … index.html selektivita super, citlivosť pokokot. nemci to vedeli.

Web

Re: T 710 nebo 3606 A nebo Sony ST-SE 500

Mám pocit, že dobře fungující tuner byla stařičká Tesla 632A, ale je to děsně staré. Dělaly to Pardubice, které uměly ty vf části asi poněkud lépe.

Web

Re: T 710 nebo 3606 A nebo Sony ST-SE 500

Tesla 632A byl vlastně receiver, měl NF zesilovač poněkud nižšího výkonu 2 x 6 W a provizorně vystačil k ozvučení běžné místnosti - za použití citlivějších repro boxů.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil cestmir 9. 3. 2014 15:09)

Re: T 710 nebo 3606 A nebo Sony ST-SE 500

632A je pozoruhodný viacerými vecami
- bol ladený varikapmi a napriek (alebo vďaka?) úplne primitívnej stabilizácii U-lad. dvoma zenerkami sa nerozlaďoval. Na rozdiel od tých neskorších Bratislavských, hlavne tých so stab. s MAA721 (čo je príklad čistého konštruktérskeho kokotizmu, ale to sa týkalo viacerých riešení z Tesly BA)
- až na zopár pozícií je komplet germániový, vrátane vf./mf.
- separátne vstupné jednotky pre CCIR/OIRT
- vtipná, hoci dosť samoúčelná fičúrka s "automatickým skenom" pásma, vybíjaním elektrolytu, v kľude nabitého na U-lad.

Čo sa ale týka príjmových vlastností, moja skúsenosť je, že 3601A resp. 810A s ladením poctivým vzduchovým triálom a už obligátnym KF125 na vstupe ho ešte mierne prevyšovali (hoci už sú Bratislavské). Pokiaľ sú dobre zladené, sú to jedny z mojich favoritov od Tesly, aj keď odolnosť voči krížovej modulácii pri dnešnom stave na FM pásme hlavne vo veľkomestách nie je najslávejšia.

A ani posledné FM jednotky s KF910 na vstupe (710A, 820A) neboli úplne zlé, až na tú katastrofálnu stabilitu ladenia (v čom sú ale samotné jednotky nevinne).

Re: T 710 nebo 3606 A nebo Sony ST-SE 500

Zdravím chlapi, připojím se do diskuze a řeknu svoji zkušenost s Tunery Tesla, vlastním jeden a to Tesla 3603 a pak Revoxe B260S a jeden jsem měl na opravu 3606 a řeknu Vám ,že Tesla na svoji dobu je špička ale v uvozovkách, porovnával jsem O3 s Revoxem na místní i dálkový příjem a rozdíly tam jsou ale velmi malé, Revox je se selektivitou na tom lépe když se zařadí úzké pásmo ale když se dá široké tak mezi Teslou a Revoxem není prakticky žádný rozdíl, ale to podstatné je ,zvukově -je na tom Tesla i Revox stějně není rozdíl, 03 má při dálkovým příjmu větší šum ale zase nemá takový ty filtry šumu jako Revox , takže za tu cenu u Nás špička na tehdejší dobu, Tesla byla navržena jako kompromis mezi cenou a užitnými vlastnostmi a zvukově je špica, dlouho jsem poslouchal i Pionera TX98OO který je vynikající ale po letech jsem se vrátil k -Tesle- zvukově mi sedí ze všech, ta 06 už není taková a to rozlaďování jsem nikdy neřešil sice to vždy trochu ujelo ale po půl hodině už se to nemuselo dotahovat, šlo spíš o nedotáhnutý kondenzátory s negativním koeficentem  jako teplotní kompenzace v oscilátorech,někdy se vybíraly a někdy co bylo momentálně asi k mání, ten tuner 03 mám 35let a naprosto bez problémů v citlivosti rovnocené i s Grundikem i Pionerem i Revoxem , záleží vždy jak dobře je sladěná mezifrekvenční MFka , u Tesly výrobce udával citlivost 1.7uV ale na impedanci 300Ohm, takže na 75Ohm je citlivost 0.85uV a jsem přesvědčen ,že byla vždy lepší než výrobce garantoval, tuner T 710 a osazené MOs je citlivý ale ty keramický filtry je děs, proto je lepší vždy klasická LC MFka dá se optimálně naladit na podkritický vrchol rezonannční křivky a to žádný kermický filtr neumí , musí se vybrat a vždy jsou rozdílný, samozřejmě mají i výhody ve velikosti ale kvalitou je pro mně LC filtr ostatně i Revox nikdy keramiku nepoužil, ve výrobě ale byl v sériích rozptyl který minulý režim neřešil a proto měl někdo horší a někdo výborný kus, ale Tesla u mě zvítězila a to mám naposloucháno mraky tunerů, tak jenom takový střípek , snad tím nikoho neurazím, Zdravím Tesla nadšence Horník

Příspěvky [15]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zdroje signálu » T 710 nebo 3606 A nebo Sony ST-SE 500

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£