Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » schéma zapojení limiteru

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: schéma zapojení limiteru

Zdravím, chci se poptaz, zda li někdo nevíte o nějakém slušnějším schématu zapojení limiteru, mám aktivní výhybku, jenže když to zesílím tak u basového reproduktoru je poměrně dost velká výchylka.... tak potřebuju něco, čím jí snížim, protože u basáku už cívka skoro klepe o prstence v magnetu, použití hlavně pro subwoofer wink všem předem děkuji smile Lukáš wink

Re: schéma zapojení limiteru

No Lukáši a nebude spíše problém v zesilovači kterým to krmíš  resp, tou výhybkou? Eventuálně by stálo za úvahu místo limitéru zařadil subsonický filtr - tím bych začal.

Web

Re: schéma zapojení limiteru

ano ano subsonic filter na 20-50Hz podla vykonu / priemeru repro... to vzdy zazracne pomoze

Re: schéma zapojení limiteru

Krmím to JPA150 SUB. No a nějaké schéma subsonického filtru? pokud možno nějaké ověřené smile protože né všechny co jsou na googlu fungují... předem díky! wink

(upravil Gavin Milarrr 4. 3. 2014 12:05)

Re: schéma zapojení limiteru

Linkwitz-Riley 4. řádu nastavenou na bod, ve kterém má subwoofer nejmenší impedanci. Jinak pěkný kompresor/limiter jsem kdysi vyrobil "rozvinutím" jednoho Eliotova nápadu, schéma např. http://ilex.kin.tul.cz/~emmaster/obrazky/0001.png

Re: schéma zapojení limiteru

Jo ten program linkwitz riley mám smile

Re: schéma zapojení limiteru

Tady nešlo o program, ale o typ filtru. wink

Re: schéma zapojení limiteru

Jo to mi došlo smile změřím teda tu impedanci a nějak v tom programu do poladím a pak to nějak zbastlím a uvidím wink

Re: schéma zapojení limiteru

Jakej program? Na to stačí kalkulačka. A nezapomeň, že to má bejt HORNÍ propust.

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » schéma zapojení limiteru

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£