Re: Praskanie v reproduktore

tak zatiaľ ďakujem za rady nahodím tam tie kondenzátori a potom napišem či to pomohli či nie

(upravil zdenek00 4. 3. 2014 15:36)

Re: Praskanie v reproduktore

Díval jsem se ještě jednou na tu desku DPS, prokazatelně minimálně dva spoje jsou zapájený hodně blbě, není vůbec zalitej vývod součástek. Jestli je to teď funkční, tak jenom omylem a dlouho to nevydrží. Radši bych to ještě přepájel. Pájíš moc rychle a máš navíc buď blbý tavidlo, nebo je ho někde málo, tam kde je nejvíc potřeba. Není to ani prohřátý, cín se musí kolem vývodu krásně rozlít.
Uč se všechno už ze začátku dělat pořádně!

Re: Praskanie v reproduktore

Sifo,ty kráso!Jak napsal sagitarius:Pochválen buď soudruh Kristus!
Takhle se to vážně nedělá.Plošňák už pocínuj celej,hezky,tedy ty slabší cesty.Nemáš slabé pájedlo?Chybějící cesty nahraď např. drátky z vývodů součástek.Vývody u toho TDA ohni tak,aby se skoro nezkratovaly s vedlejšími cestami,jako teď jak to máš.Vyhoď ty debilní fastony co patří do auta,a zaletuj to natvrdo.Tu krokosvorku vyhoď taky.To jsou všechno přechodové odpory které ti to způsobují.Vývody z trafa vzájemně stoč.Nakonec plošňák omyj od té kalafuny či co to je.Takhle jak to máš je to na hraně bezpečného provozu jen kvůli tomu tvému provedení.Chci vidět ještě fotku zvrchu,aby byly vidět typy součástek.Jaké jsou typy těch kondů 4G7,či kolik tam máš.?Všeobecně se elektronika nedá dělat lajdácky...

Re: Praskanie v reproduktore

Co máš proti fastonům?

Re: Praskanie v reproduktore

Abych jenom nehanil, napadla mě ještě jedna věc: ta cínová pájka, co používáš, je značková?? Na desce jsem totiž nenašel skoro žádný pořádně zalitý spoj, někdy toto dělají ty čínský sračky, co se prodávají hlavně v tom malým hobby balení, takový spirálky, několik gramů. Jsou to jakýsi šílený eutektika, tavidlo je tam šťáva z bambusu a s nima to fakt nejde, ať se člověk snaží sebevíc.

Re: Praskanie v reproduktore

Hazys napsal:

Co máš proti fastonům?

Proti kvalitním ani nic,ale tady pochybuju.Vždyť to vidíš sám,že v tomhle výrobku tím nikomu neprospějí:-)

Re: Praskanie v reproduktore

Neviem na ktorej fotke do vidno najlepšie tak pridám všetky.

https://i.postimg.cc/nCY3wjj6/2167171.jpg https://i.postimg.cc/zyx08sk7/2167172.jpg https://i.postimg.cc/ygZPhkCp/2167173.jpg https://i.postimg.cc/R3qGFgsB/2167174.jpg

Re: Praskanie v reproduktore

Ten chladič drží jen na tom IO? To je dost dobrý...

(upravil Yeayer 4. 3. 2014 18:08)

Re: Praskanie v reproduktore

Pardon, napsal jsem blbost vzhledem k tomu co teď čtu. Stačí si pořádně přečíst co je na tom webu odkud je ten zes:

Čoho sa vyvarovať: Treba poriadne zalepiť všetky konektory, tak aby cez ne nemohol prúdiť zvuk, keď sa to pri niektorých nedá napr. cinche treba ich aspoň poriadne zakryť molitanom. Ak tak neurobíte, bude bedna vydávať divne pazvuky, ktoré budú spôsobené prúdením vzduchu cez diery.

Ďalej treba použiť dostatočne hrubé napájacie káble, tento zosilňovač pracuje v triede H a keď nedostane potrebne napätie na kondenzátory, tak sa automaticky prepína do triedy B. Stane sa to vtedy napríklad ak by ste použili tenké káble, pri príchode basov by veľmi kleslo napätie na kondezatoroch a nestihli by sa nabiť vzhľadom na veľký odpor prívodného kábla.

Najskôr som chcel potenciometer na hlasitosť umiestniť naľavo hore a potenciometer na hornú priepust vpravo hore. Až po zhodnotení kamaráta že takýmto umiestnením potenciometrov to bude vyzerať ako kohútik teplá a studená som sa rozhodol na koniec pre také rozloženie ako vidno na obrázku č. 1.

(upravil zdenek00 5. 3. 2014 8:32)

Re: Praskanie v reproduktore

Yeayere, když už tu jsi, co dělá ten LED blesk?

Re: Praskanie v reproduktore

Hele, pískomile, pamatuju dobu, kdy jsi dělal podobný krávoviny, tak laskavě vystydni.

Re: Praskanie v reproduktore

zdenek: nějak jsem nepochopil v jakém smyslu je myšlený tvůj příspěvek, protože zrovna teď si dopřávám kávu a jsem v klidu a pouze jsem tu vložil to co je na webu podle kterého Sifo postavil ten zes. Ty mi tu napíšeš něco, co tě evidentně vytočilo (soudím dle vykřičníku) a pak se zeptáš na LED blesk?
Gavin: Já taky, to je nějaký důvod k tomu abych nemohl někomu poradit a zkopírovat sem část webu? A ať se dívám na můj příspěvek jakkoli, zlost v něm nevidím.

Re: Praskanie v reproduktore

Ano chladič drží len na IO ale to len z toho dôvodu, že celý zosik je priskrutkovaný cez chladič do dosky. A k tej vete, že bedňa robí pazvuky cez diery to je jasné keď ti prepúšťa vzduch cez dieru ale mne reprák chytá ako keby spätnú väzbu proste čudne ,,praská,, ak chcete môžem nahrať video.

Re: Praskanie v reproduktore

Sifo: zvýraznil jsem červeně co je problém u tvého zesu smile.

(upravil zdenek00 4. 3. 2014 18:42)

Re: Praskanie v reproduktore

Nic tak zvláštního mě nevytočilo, jen u toho smazanýho příspěvku bylo něco, jako že stačí filtrační kondík 3300uF a musí to jet.
A pískomile, jestli sis vůbec všimnul, ty napájecí kabely jsou dlouhé asi 12 cm, zdroj leží hned vedle zesu. Tady na jejich "hrúbke" moc nezáleží. Ty tvé příspěvky tady asi moc platné nebudou.

Re: Praskanie v reproduktore

zdenek00: ano, u toho smazaného příspěvku. Byla tam to, že mi přišlo jako blbost aby to s filtrací 10G prskalo při 1/4 výkonu, což je necelých 20W, tudíž by při AB třídě stačila filtrace 3300uF aby to neprskalo, což je pravda. Pak jsem si všiml že to je H a ne AB tak jsem to smazal, omluvil se a poslal jsem tohle. Zajímalo by mě, čím to podle tebe je když moje příspěvky tu nejsou platné.

Re: Praskanie v reproduktore

Yeayer napsal:

Zajímalo by mě, čím to podle tebe je když moje příspěvky tu nejsou platné.

No asi tím, že si pořádně nepřečteš celý vlákno, neprohlídneš si fotky, nekoukneš do DS IO, ale začneš radit. Kafe bylo dobrý?

Re: Praskanie v reproduktore

Yeayer napsal:

Sifo: zvýraznil jsem červeně co je problém u tvého zesu smile.

Napätie som na pomocných kondenzátoroch som meral držalo si 21,5-22V či som pridal zvuk viac alebo menej.

Re: Praskanie v reproduktore

zdenek00: přečetl jsem celý vlákno, viděl jsem všechny fotky, akorát na ten IO jsem se nepodíval no. Kafe bylo dobrý jako vždy. Zatím jsi neodpověděl (to jen tak mimochodem)

Re: Praskanie v reproduktore

Sifo napsal:
Yeayer napsal:

Sifo: zvýraznil jsem červeně co je problém u tvého zesu smile.

Napätie som na pomocných kondenzátoroch som meral držalo si 21,5-22V či som pridal zvuk viac alebo menej.

Hele,tady jde o proudové špičky.Ale zatím to moc nevypadá,že by tě nějak zvlášť zajímalo to co jsme ti tady poradili.Já to zatím vzdávám.
Jo ještě vidím,že ty velké kondy jsou každý jiný.