Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 38]

Téma: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

Zdarec. Zkoušel jsem navrhnout výhybku pro tyhle dva reproduktory a nějak sem nepochodil. Když pominu, že jsem se absolutně vykašlal na fázi (které zatím nerozumím) tak i přesto mi vycházely poměrně značné hrby (až +- 5dB). Rád bych proto nechal tento návrh někomu, kdo této problematice rozumí. Potřeboval bych navrhnout výhybku se strmostí 12dB/oct., která by výslednou citlivost obou měničů zkorigovala na 88dB s co možná nejmenším počtem hrbů. Byl bych opravdu velice rád, kdyby si na tom někdo (kdo tomu rozumí smile ) dal opravdu záležet a to především proto, že nejsem jediný z tohoto fóra, který řeší stejný problém. smile

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

Jseš jediný, nechceš k té Beymě dát něco adekvátnějšího? Třeba výprodejový 25TAF/D za 650?

(upravil check 27. 4. 2007 14:31)

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

Vejšky má doma, já taky, oba deme do týdle kombinace. Původně sem se rozmešlel nad levnějším/lepším basákem, ale nepodařilo se mi najít nic lepšího. Nakonec ji dám do BR ve vytlumených 4l a zadni satelity aspoň nezaberou moc místa.
No kdybyste někdo věděl o 6,5" nejlépe 5" středobasáku, co zvládne na basech to samé, dejte vědět. Musí to zvládnout v bedně do 12l, klidně v BR. Citlivost chci alespoň 87dB.
Chtělo by to zkrátka ARN 150-07/8. 150-03 by se možná dalo pomoci dalším magnetem, takže, kdyby někdo mohl změřit, magnet zašlu.

Web

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

130ka od Visatonu?

(upravil check 27. 4. 2007 15:25)

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

O tý sem přemšlel taky. No zase sem začal i o jiných repro a uvědomil sem si, že je to stejně předčasné. Nejdřív postavim předky a až podle toho, jak mě nadchnou a bude se mi líbit idea kina, se zařídim.

edit: trosku sem to ehm upravil, sor

Web

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

rekneme si uprime, kolik toho do tech surroundu jde... dalsim faktem je frekvencni rozsah tehle kanalu. proste bych to tak neprozival, stejne poznas kulovy smile dneska bych se nebal dat dozadu jednopasmovky s nejakym rovnejsim stredobasem, mozna dvema a udelat dipol, ten by mohl dost dobre mit IMHO vetsi prinos nez 2p

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

No vsechno se to odviji (neodviji) od toho, že nevim jaký frekvence tam jdou. Musim zatim předpokládat, že +- to samé co do frontů a podle toho se řídit.

Web

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

nekde jsem cetl ze do cca 7kHz, ale nemam to potvrzeny. kazdopadne by to byla celkem zajimava informace. kazdopadne to plati pro DD a DTS, nikoliv pro vsechno. no a navic nevis, jaky standardy budou za pet let...

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

To se mi nezdá... možná proženu nějaký DD analýzou abych se ujistil, ale mám takový pocit, že všech 5 kanálů, tedy i centr a zadní efekty jsou v záznamu plnorozsahové a frekvenční omezení pak dělá až nastavení receiveru. LFE  je omezené, ale i tak s rezervou nahoru do několika set Hz a o konkrétní dělení se zase stará až receiver. Určitě pro to existují nějaká doporučení, ale věřím, že většinou to bude podle vůle mistra zvukaře.

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

Kámoš co má sony 5,1 asik za 25litrů tak mu do zadku jde cca do 16Khz

(upravil check 27. 4. 2007 23:03)

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

To by si měl tu řiť vyholit lol .
A teď vážně, něco napiš o tý sestavě. Taky by mě zajímalo, jak určil, že je to zrovna 16khz, z jakýho datovýho zdroje a jestli do předních beden de víc než 16khz. Aby to nakonec nebylo tak, že bedny, receiver nebo jeho ucho víc než 16khz prostě nedaj. Sony tady zrovna dobrou pověst nemá a 25k ve spotřební elektronice můžou bejt i speciálně zahořený, směrový kabely.

Web

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

Odzkoušeno ... jestli se mě zeptáš jak tak to si radši tu řiť vyhol sám....

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

taky se mi tomu nechce moc verit, ale urcite by overeni tyhle info celkem znatelne zmenilo pristup mnohych(vcetne me) k surroundum

(upravil check 29. 4. 2007 12:00)

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

Boramyr to snad rozsekne.

edit: Tak to rozseknul. Na výběr basáku seru do tý doby než to bude skutečně aktuální.

Web

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

4l BR pro jednu 5MP je už na hraně, aby vyšla únosná delka BR, který by měl mít v průměru mezi 4-4.5cm, je potřeba jít s objemem nahoru - v 5 hustě vystlaných litrech to už jde, nebo jí rovnou dej 5l uzavřenou.

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

Večer by mohly být výsledky, chci mrknout alespoň do dvou či třech filmů, aby bylo nějaké srovnání napříč stářím a žánry.

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

tedka testujun SPV na surroundech a tam je 5MP v cca 4l. kdyz si odmyslim basy, tak je to parada, hlavne prostor je neuveritelnej, treba na zpev je to prvni liga smile na surroundy to staci s rezervou.

(upravil little 1. 5. 2007 17:57)

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

Asi jsem opět nebyl pochopen, ale dobře mi tak, když ani nedokážu přesně napsat, co chci. Chystám se dělat třípásmovou reprosoustavu. Výškáč i basák mám vybraný. K této kombinaci jsem si vybral (nejspíš) adekvátní středotónový reproduktor (5MP60/N). Problém je v tom, že se mi absolutně nedaří navrhnout (v LSPcadu) aspoň trochu rovnou charku, je to nejspíš kvůli tomu, že o tom (zatím) vím úplný kulový. Proto bych potřeboval navrhnout výhybku pro 5MP60/N+GTC 11,100/8. smile

(upravil iMartin 1. 5. 2007 20:09)

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

Ono když už, tak to chce navrhnout celý ..
tak se pochlub co máš za basáky, vždyť tě nikdo neukousne big_smile

(upravil little 1. 5. 2007 20:29)

Re: Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

Basáky jsou v poho (http://www.madisound.com/cgi-bin/index.cgi?cart_id=3565439.18153&pid=1080 btw:charky i fázové nesmysly k nim mám taky smile ), ale podle některých lidí je k nim ta Bejma zbytečně velká. Jeden člověk z tohoto fóra mi dokonce doporučuje tenhle reproduktor: http://www.monacor.cz/catalogue-product … SubKtg=515 . Takže co se týče středů tak zatím nejsem rozhodnutý. Každopádně, ani jeden středotónový reproduktor by neměl být dražší než 9s/ks.

Příspěvky [1 až 20 z 38]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Beyma 5MP60/N+Tonsil GTC 11,100/8

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£